Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/13 TRAVEL STAR LIGHT S.R.L.

13 TRAVEL STAR LIGHT S.R.L.

CUI 38610049 · SRL· Bucureşti Sectorul 5· Activități ale agențiilor turistice

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

13 TRAVEL STAR LIGHT S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5 și raportează activitatea activități ale agențiilor turistice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 32,6 mil. lei, față de 32 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+91,6%

Datoriile raportate sunt 4,2 mil. lei în 2024, față de 2,2 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202432,6 mil. lei+1,7% față de anul anterior2020: 11.638.3872021: 11.519.5812022: 25.108.9432023: 32.008.8422024: 32.565.600
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 0
Angajați 20244+33,3% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 32024: 4
Capitaluri proprii 20245,5 mil. lei-8,1% față de anul anterior2020: 341.8652021: 1.583.8592022: 2.729.9252023: 5.974.0852024: 5.491.888
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate016 mil.33 mil.2020: 11,6 mil. lei11,6 mil.20202021: 11,5 mil. lei11,5 mil.20212022: 25,1 mil. lei25,1 mil.20222023: 32 mil. lei32 mil.20232024: 32,6 mil. lei32,6 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=942020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%2024

Cifra de afaceri: +1,7% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii5,5 mil. lei-8,1% față de anul anterior
Datorii4,2 mil. lei+91,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri25,1 mil. lei32 mil. lei32,6 mil. lei+1,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii2,7 mil. lei6 mil. lei5,5 mil. lei-8,1% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei2,2 mil. lei4,2 mil. lei+91,6% față de anul anterior
Creanțe3,6 mil. lei4,2 mil. lei4,9 mil. lei+17,1% față de anul anterior
Angajați334+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=940%0%n=95
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)56,3%38,5%n=10579,2%42,2%n=104
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,8%60,3%n=10528,9%55,9%n=104
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,1%13,9%n=1050%22,6%n=104
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1040%0%n=104
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1030%0%n=100
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,33×1,18×n=1233,46×1,34×n=119
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36054,04 zile84,07 zilen=9246,94 zile88,5 zilen=93
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile1,06 zilen=45—1,41 zilen=44
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați8.141.400 lei435.259 lein=8010.669.614 lei425.223 lein=84

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.565.600
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
4.176.933
Active imobilizate
14.574
Active circulante
9.738.587
Capitaluri proprii
5.491.888
Venituri totale
32.640.765
Cheltuieli totale
29.989.428
Stocuri
0
Creanțe
4.888.534
Casă și conturi la bănci
4.850.053
Cheltuieli în avans
1.123.970
Venituri în avans
1.208.310
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.008.842
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
2.179.697
Active imobilizate
1.935
Active circulante
7.540.466
Capitaluri proprii
5.974.085
Venituri totale
32.062.204
Cheltuieli totale
28.217.756
Stocuri
—
Creanțe
4.173.294
Casă și conturi la bănci
3.367.172
Cheltuieli în avans
2.479.090
Venituri în avans
1.867.709
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
25.108.943
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
2.398.065
Active imobilizate
28.166
Active circulante
7.902.819
Capitaluri proprii
2.729.925
Venituri totale
25.153.125
Cheltuieli totale
21.856.197
Stocuri
0
Creanțe
3.589.389
Casă și conturi la bănci
4.313.430
Cheltuieli în avans
1.487.635
Venituri în avans
4.290.630
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.519.581
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
2.056.095
Active imobilizate
118.791
Active circulante
4.506.249
Capitaluri proprii
1.583.859
Venituri totale
11.551.587
Cheltuieli totale
9.818.180
Stocuri
0
Creanțe
1.944.588
Casă și conturi la bănci
2.561.661
Cheltuieli în avans
1.569.248
Venituri în avans
2.554.334
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.638.387
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
874.359
Active imobilizate
208.415
Active circulante
2.639.024
Capitaluri proprii
341.865
Venituri totale
11.653.794
Cheltuieli totale
11.270.458
Stocuri
0
Creanțe
320.133
Casă și conturi la bănci
2.318.891
Cheltuieli în avans
371.552
Venituri în avans
2.002.767
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2024-04-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-12-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38610049
Număr de înregistrare
J40/20617/2017
Înmatriculare
18 decembrie 2017
EUID
ROONRC.J40/20617/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
IOSIF NICULESCU 17 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. IOSIF NICULESCU 17 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 decembrie 2017
Înregistrare fiscală
17 mai 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OLTEANU NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
13 TRAVEL STAR LIGHT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.12.2017
Înregistrare fiscală
18 decembrie 2017
Număr registrul comerțului
J2017020617404
Cod CAEN
7911
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR IOSIF NICULESCU, NR.17, PARTER. CAMERA 1
Cod poștal fiscal
52074
Strada sediului
Str. Iosif Niculescu
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
52074
Detalii sediu
PARTER. CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Iosif Niculescu
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
52074
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

REGISTRUL NATIONAL AL DONATORILOR VOLUNTARI DE CELULE STEM HEMATOPOIETICE2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BUZAU1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de cazare (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Servicii pentru evenimente (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 aprilie 2024Achiziție directă

Servicii Organizare eveniment 30-31.05.2024

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BUZAU

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
14.250 leiValoare publicată
22 ianuarie 2024Achiziție directă

Cazare Hotel Sir Tower, Bucuresti 2024

Autoritate: REGISTRUL NATIONAL AL DONATORILOR VOLUNTARI DE CELULE STEM HEMATOPOIETICE

CPV 98341000-5 — Servicii de cazare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98341000-5

Vezi detaliile atribuirii →
247 leiValoare publicată
10 ianuarie 2024Achiziție directă

Cazare Hotel Sir Tower, Bucuresti 07-08.01.2024

Autoritate: REGISTRUL NATIONAL AL DONATORILOR VOLUNTARI DE CELULE STEM HEMATOPOIETICE

CPV 98341000-5 — Servicii de cazare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98341000-5

Vezi detaliile atribuirii →
247 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 2Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 7911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI