Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/A&M MARKET SHOP S.R.L.

A&M MARKET SHOP S.R.L.

CUI 38715096 · SRL· Sat Roşu, Comuna Chiajna

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

A&M MARKET SHOP S.R.L. are sediul în Sat Roşu, Comuna Chiajna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-13,8%

Datoriile raportate sunt 492,1 K lei în 2025, față de 571,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 649.6672021: 1.024.5612022: 1.135.6072023: 1.304.1692024: 775.223
Rezultat net 2025-21,2 K lei-119,7% față de anul anterior2020: -85.7162021: 8.0412022: 7.2982023: 193.4602024: 107.5362025: -21.205
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2025436,1 K lei-4,6% față de anul anterior2020: 242.9372021: 250.9782022: 258.2762023: 349.7362024: 457.2722025: 436.067
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0652 K1 mil.2020: 649,7 K lei649,7 K20202021: 1 mil. lei1 mil.20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 775,2 K lei775,2 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,2%0,8%14,8%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: -13,2%-13,2%20202021: 0,8%0,8%20212022: 0,6%0,6%20222023: 14,8%14,8%20232024: 13,9%13,9%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii436,1 K lei-4,6% față de anul anterior
Datorii492,1 K lei-13,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei775,2 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net193,5 K lei107,5 K lei-21,2 K lei-119,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii349,7 K lei457,3 K lei436,1 K lei-4,6% față de anul anterior
Datorii567,9 K lei571,2 K lei492,1 K lei-13,8% față de anul anterior
Creanțe186,4 K lei297,5 K lei219,3 K lei-26,3% față de anul anterior
Angajați21—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—2%n=29.73113,9%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)47%22,4%n=20.74144,5%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)53%77,8%n=20.74155,5%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%15,6%n=20.7410%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,3%2,2%n=20.72310,5%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-4,9%17,7%n=21.63223,5%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,89×0,95×n=35.4151,8×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—8,02 zilen=26.828138,17 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—63,03 zilen=27.389337,68 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—259.175 lein=21.783775.223 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-21.205
Angajați
—
Datorii
492.082
Active imobilizate
7
Active circulante
928.142
Capitaluri proprii
436.067
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
21.205
Stocuri
708.128
Creanțe
219.274
Casă și conturi la bănci
740
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
775.223
Rezultat net
107.536
Angajați
1
Datorii
571.168
Active imobilizate
7
Active circulante
1.028.433
Capitaluri proprii
457.272
Venituri totale
840.790
Cheltuieli totale
714.903
Stocuri
727.166
Creanțe
297.529
Casă și conturi la bănci
3.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.304.169
Rezultat net
193.460
Angajați
2
Datorii
567.870
Active imobilizate
7
Active circulante
917.599
Capitaluri proprii
349.736
Venituri totale
1.310.550
Cheltuieli totale
1.104.247
Stocuri
702.726
Creanțe
186.449
Casă și conturi la bănci
28.424
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.135.607
Rezultat net
7.298
Angajați
1
Datorii
687.728
Active imobilizate
7
Active circulante
945.997
Capitaluri proprii
258.276
Venituri totale
1.140.041
Cheltuieli totale
1.122.141
Stocuri
522.199
Creanțe
267.301
Casă și conturi la bănci
156.497
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.024.561
Rezultat net
8.041
Angajați
1
Datorii
642.010
Active imobilizate
—
Active circulante
892.988
Capitaluri proprii
250.978
Venituri totale
1.029.815
Cheltuieli totale
1.011.682
Stocuri
576.867
Creanțe
262.238
Casă și conturi la bănci
53.883
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
649.667
Rezultat net
-85.716
Angajați
1
Datorii
620.544
Active imobilizate
—
Active circulante
863.481
Capitaluri proprii
242.937
Venituri totale
653.922
Cheltuieli totale
733.273
Stocuri
444.994
Creanțe
315.479
Casă și conturi la bănci
103.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului859/93/2024 · Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Deschisă la 07/11/2024

1 dosar de insolvență

859/93/2024 Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Deschidere: 07.11.2024

Practician în insolvență: INSOLVENŢA SM SPRL · office@insolventasm.ro

52 publicări în BPI

Other procedural documents - courts/practitioners 1795

23/09/2026 · BPI 23 675 din 28/09/2026

Report 1710

09/09/2026 · BPI 22 290 din 14/09/2026

Summons 1709

09/09/2026 · BPI 22 095 din 10/09/2026

Judgement 1118

26/06/2026 · BPI 20 178 din 12/08/2026

Conclusion

11/06/2026 · BPI 20 178 din 12/08/2026

Communication

30/07/2026 · BPI 20 178 din 12/08/2026

Debt record 1482

24/07/2026 · BPI 19 517 din 31/07/2026

Judgement 474

03/04/2026 · BPI 15 333 din 10/06/2026

Conclusion

12/03/2026 · BPI 15 333 din 10/06/2026

Conclusion

26/03/2026 · BPI 15 333 din 10/06/2026

Communication

08/05/2026 · BPI 15 333 din 10/06/2026

Subpoena

08/05/2026 · BPI 15 122 din 08/06/2026

Subpoena

11/05/2026 · BPI 13 828 din 26/05/2026

Notification 876

15/04/2026 · BPI 9 934 din 16/04/2026

Subpoena

23/03/2026 · BPI 8 735 din 01/04/2026

Judgement 2186

21/11/2025 · BPI 7 109 din 17/03/2026

Conclusion

13/11/2025 · BPI 7 109 din 17/03/2026

Communication

09/03/2026 · BPI 7 109 din 17/03/2026

Report 660

10/03/2026 · BPI 6 476 din 10/03/2026

Subpoena

03/03/2026 · BPI 6 178 din 06/03/2026

Subpoena

03/03/2026 · BPI 6 147 din 06/03/2026

Subpoena

24/01/2026 · BPI 3 204 din 05/02/2026

Report 168

13/01/2026 · BPI 739 din 14/01/2026

Subpoena

15/12/2025 · BPI 28 382 din 19/12/2025

Report 2512

28/11/2025 · BPI 26 686 din 03/12/2025

Subpoena

18/11/2025 · BPI 26 477 din 28/11/2025

Subpoena

30/07/2025 · BPI 26 033 din 25/11/2025

Debt record 2244

22/10/2025 · BPI 23 579 din 29/10/2025

Report 2245

22/10/2025 · BPI 23 175 din 27/10/2025

Subpoena

09/09/2025 · BPI 20 436 din 22/09/2025

Subpoena

30/07/2025 · BPI 17 801 din 11/08/2025

Report 1748

29/07/2025 · BPI 17 188 din 30/07/2025

Debt record 1550

01/07/2025 · BPI 15 228 din 02/07/2025

Subpoena

13/06/2025 · BPI 14 397 din 23/06/2025

Report 1238

22/05/2025 · BPI 11 897 din 26/05/2025

Subpoena

29/04/2025 · BPI 10 642 din 13/05/2025

Conclusion

13/02/2025 · BPI 8 114 din 14/04/2025

Communication

31/03/2025 · BPI 8 114 din 14/04/2025

Report 870

03/04/2025 · BPI 7 698 din 09/04/2025

Debt record 766

27/03/2025 · BPI 7 344 din 07/04/2025

Subpoena

10/03/2025 · BPI 5 843 din 19/03/2025

Judgement 2302

07/11/2024 · BPI 4 094 din 27/02/2025

Conclusion

10/10/2024 · BPI 4 094 din 27/02/2025

Conclusion

24/10/2024 · BPI 4 094 din 27/02/2025

Communication

06/02/2025 · BPI 4 094 din 27/02/2025

Report 389

10/02/2025 · BPI 3 394 din 18/02/2025

Debt record 216

20/01/2025 · BPI 2 013 din 03/02/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 117

08/01/2025 · BPI 851 din 17/01/2025

Debt record 3223

30/12/2024 · BPI 711 din 16/01/2025

Report 3121

13/12/2024 · BPI 103 din 08/01/2025

Report 3155

18/12/2024 · BPI 46 din 03/01/2025

Notification 3076

10/12/2024 · BPI 22 671 din 13/12/2024

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38715096
Număr de înregistrare
J23/187/2018
Înmatriculare
18 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J23/187/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
CRINULUI 52 Sat Roşu, Comuna Chiajna Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CRINULUI 52 Roşu ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
INSOLVENŢA SM SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
A&M MARKET SHOP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2018
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J23/187/2018
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT ROŞU COM. CHIAJNA, STR. CRINULUI, NR.52, PARTER, SPAŢIUL COMERCIAL NR. 1
Cod poștal fiscal
77042
Strada sediului
Str. Crinului
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Sat Roşu Com. Chiajna
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77042
Detalii sediu
Parter, Spaţiul comercial nr. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Crinului
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Roşu Com. Chiajna
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77042
Detalii domiciliu fiscal
Parter, Spaţiul comercial nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 8110 Rev. 2Activități de servicii suport combinate

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Roşu, Comuna ChiajnaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI