Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/A & S DEVELOPMENT SRL

A & S DEVELOPMENT SRL

CUI 22965657 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

A & S DEVELOPMENT SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+20,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,5 mil. lei, față de 2,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât24,1%

Marja netă calculată este 24,1% în 2025, față de 24,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+208,1%

Datoriile raportate sunt 401,2 K lei în 2025, față de 130,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,5 mil. lei+20,3% față de anul anterior2020: 630.6542021: 848.7762022: 1.276.5752023: 2.241.4742024: 2.053.9102025: 2.470.887
Rezultat net 2025594,5 K lei+16,9% față de anul anterior2020: 84.8772021: 140.1512022: 321.9472023: 888.7302024: 508.3842025: 594.506
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 62024: 62025: 7
Capitaluri proprii 20251,7 mil. lei-9,2% față de anul anterior2020: 373.1512021: 513.3012022: 835.2482023: 1.502.2412024: 1.844.3212025: 1.673.760
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 630,7 K lei630,7 K20202021: 848,8 K lei848,8 K20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 2,1 mil. lei2,1 mil.20242025: 2,5 mil. lei2,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,9%41,7%2020: 13,5%13,5%20202021: 16,5%16,5%20212022: 25,2%25,2%20222023: 39,6%39,6%20232024: 24,8%24,8%20242025: 24,1%24,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 41,7% · n=2.673

Cifra de afaceri: +20,3% față de anul anterior.Marjă netă 24,1% · -0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,8 mil. lei
20251,7 mil. lei

Datorii raportate

2024130,2 K lei
2025401,2 K lei

Disponibilități bănești

2024404,6 K lei
2025142,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei2,1 mil. lei2,5 mil. lei+20,3% față de anul anterior
Rezultat net888,7 K lei508,4 K lei594,5 K lei+16,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,8 mil. lei1,7 mil. lei-9,2% față de anul anterior
Datorii104,5 K lei130,2 K lei401,2 K lei+208,1% față de anul anterior
Creanțe110,6 K lei137,2 K lei153,8 K lei+12% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă24,1%24,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=2.673) · 2024: 44% (n=4.086)

Rezultat / active (A+B)25,9%21,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 34% (n=2.352) · 2024: 32,1% (n=3.469)

Rezultat / capitaluri proprii35,5%27,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,5% (n=2.849) · 2024: 83,4% (n=4.328)

Vânzări per angajat352.984 lei342.318 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 297.444 lei (n=1.739) · 2024: 278.627 lei (n=2.777)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)73%77,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=2.352) · 2024: 71,1% (n=3.469)

Datorii / active (A+B)17,5%5,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,8% (n=2.352) · 2024: 28,2% (n=3.469)

Ponderea activelor imobilizate86,8%77,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,4% (n=2.352) · 2024: 10,8% (n=3.469)

Active circulante / datorii totale0,76×4,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,13× (n=3.446) · 2024: 2,66× (n=5.155)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări22,4 zile24,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 151,1 zile (n=2.543) · 2024: 124,7 zile (n=3.802)

Stocuri în zile de vânzări0,9 zile0,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 4,5 zile (n=1.038) · 2024: 3,2 zile (n=1.565)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.470.887
Rezultat net
594.506
Angajați
7
Datorii
401.170
Active imobilizate
1.989.294
Active circulante
303.008
Capitaluri proprii
1.673.760
Venituri totale
2.709.132
Cheltuieli totale
2.013.396
Stocuri
6.507
Creanțe
153.756
Casă și conturi la bănci
142.745
Cheltuieli în avans
12.408
Venituri în avans
229.780
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.053.910
Rezultat net
508.384
Angajați
6
Datorii
130.215
Active imobilizate
1.838.743
Active circulante
544.313
Capitaluri proprii
1.844.321
Venituri totale
2.272.809
Cheltuieli totale
1.697.665
Stocuri
2.419
Creanțe
137.246
Casă și conturi la bănci
404.648
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
408.520
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.241.474
Rezultat net
888.730
Angajați
6
Datorii
104.519
Active imobilizate
1.957.608
Active circulante
258.185
Capitaluri proprii
1.502.241
Venituri totale
2.425.951
Cheltuieli totale
1.521.301
Stocuri
2.331
Creanțe
110.596
Casă și conturi la bănci
145.258
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
609.033
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.276.575
Rezultat net
321.947
Angajați
3
Datorii
1.403.723
Active imobilizate
1.970.597
Active circulante
1.021.171
Capitaluri proprii
835.248
Venituri totale
1.281.079
Cheltuieli totale
950.928
Stocuri
93.196
Creanțe
815.998
Casă și conturi la bănci
111.977
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
752.797
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
848.776
Rezultat net
140.151
Angajați
3
Datorii
865.807
Active imobilizate
1.165.181
Active circulante
966.724
Capitaluri proprii
513.301
Venituri totale
864.941
Cheltuieli totale
718.770
Stocuri
6.332
Creanțe
950.187
Casă și conturi la bănci
10.205
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
752.797
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
630.654
Rezultat net
84.877
Angajați
2
Datorii
550.517
Active imobilizate
544.551
Active circulante
1.147.175
Capitaluri proprii
373.151
Venituri totale
668.409
Cheltuieli totale
578.394
Stocuri
1.019
Creanțe
1.007.271
Casă și conturi la bănci
138.885
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
768.058
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-02-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-12-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22965657
Număr de înregistrare
J2007003520227
Înmatriculare
19 decembrie 2007
EUID
ROONRC.J2007003520227
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PROF. ION INCULEŢ 18 680 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PROF. ION INCULEŢ 18 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 decembrie 2007
Înregistrare fiscală
13 mai 2025
Telefon
0742044344 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂDURARIU MIREL ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
A & S DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2007
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007003520227
Cod CAEN
6220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0742044344 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PROF. ION INCULEŢ, NR.18, BL.680, SC.C, ET.3, AP.14
Cod poștal fiscal
700720
Strada sediului
Str. Prof. Ion Inculeţ
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700720
Strada domiciliului fiscal
Str. Prof. Ion Inculeţ
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700720

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 decembrie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Societatea Compania de Transport Public Iasi SA4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi relația

Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara EURONEST2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

R.A. AEROPORTUL IASI2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de actualizare informatica (Rev.2)4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Pachete software pentru contabilitate (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Pachete software pentru control industrial (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 februarie 2026Achiziție directă

Pachet actualizare Nexus.ERP v. 26

Autoritate: Societatea Compania de Transport Public Iasi SA

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
41.004 leiValoare publicată
23 decembrie 2025Achiziție directă

Servicii de actualizare program contabilitate Nexus.ERP v.26

Autoritate: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara EURONEST

CPV 48443000-5 — Pachete software pentru contabilitate (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48443000-5

Vezi detaliile atribuirii →
6.054 leiValoare publicată
4 august 2025Achiziție directă

Achizitie servicii actualizare anuala soft Nexus V25

Autoritate: R.A. AEROPORTUL IASI

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.200 leiValoare publicată
4 august 2025Achiziție directă

Achizitie aplicatii de administrare a personalului si evidenta salarii

Autoritate: R.A. AEROPORTUL IASI

CPV 48443000-5 — Pachete software pentru contabilitate (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48443000-5

Vezi detaliile atribuirii →
5.750 leiValoare publicată
21 februarie 2025Achiziție directă

Actualizare Nexus

Autoritate: Societatea Compania de Transport Public Iasi SA

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
32.565 leiValoare publicată
23 ianuarie 2025Achiziție directă

Licente NEXUS

Autoritate: Societatea Compania de Transport Public Iasi SA

CPV 48150000-4 — Pachete software pentru control industrial (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48150000-4

Vezi detaliile atribuirii →
6.834 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7222 Rev. 1Consultanță și furnizare de alte produse software

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiStrada Prof. Ion InculeţCAEN 6202
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI