Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/A.T.C.I. ANTREPRIZA TRUST CONSTRUCTII INDUSTRIALE S.R.L.

A.T.C.I. ANTREPRIZA TRUST CONSTRUCTII INDUSTRIALE S.R.L.

CUI 27308607 · SRL· Sat Popricani, Comuna Popricani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

A.T.C.I. ANTREPRIZA TRUST CONSTRUCTII INDUSTRIALE S.R.L. are sediul în Sat Popricani, Comuna Popricani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+3,2%

Datoriile raportate sunt 84,2 K lei în 2025, față de 81,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. leiFără an comparabil2020: 02021: 1.853.9082025: 1.730.944
Rezultat net 202512,7 K leiTrecere pe profit2020: -122021: 349.9392022: -19.3082023: 02024: -3.1522025: 12.663
Angajați 20250Fără an comparabil2021: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025241,8 K lei+5,5% față de anul anterior2020: 6.9342021: 356.8742022: 337.5662023: 337.5662024: 229.1502025: 241.813
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0927 K2 mil.2020: 0 lei020202021: 1,9 mil. lei1,9 mil.2021—2022—2023—20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,8%19,6%20202021: 18,9%18,9%20212022202320242025: 0,7%0,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,6% · n=203

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă 0,7%

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024229,2 K lei
2025241,8 K lei

Datorii raportate

202481,6 K lei
202584,2 K lei

Disponibilități bănești

20243 lei
202517,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri——1,7 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei-3,2 K lei12,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii337,6 K lei229,2 K lei241,8 K lei+5,5% față de anul anterior
Datorii34,7 K lei81,6 K lei84,2 K lei+3,2% față de anul anterior
Creanțe337,6 K lei288,7 K lei286,4 K lei-0,8% față de anul anterior
Angajați——0Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,7%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=203) · 2024: 12,5% (n=1.000)

Rezultat / active (A+B)3,9%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,1% (n=170) · 2024: 10,7% (n=797)

Rezultat / capitaluri proprii5,2%-1,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 85,2% (n=189) · 2024: 41,1% (n=935)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)74,2%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,5% (n=170) · 2024: 49,8% (n=797)

Datorii / active (A+B)25,8%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,8% (n=170) · 2024: 48,5% (n=797)

Ponderea activelor imobilizate0%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,3% (n=170) · 2024: 17% (n=797)

Active circulante / datorii totale3,87×3,81×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,56× (n=232) · 2024: 1,5× (n=1.194)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări59,6 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,1 zile (n=189) · 2024: 70,9 zile (n=937)

Stocuri în zile de vânzări4,6 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 8,6 zile (n=118) · 2024: 19,1 zile (n=577)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.730.944
Rezultat net
12.663
Angajați
0
Datorii
84.152
Active imobilizate
0
Active circulante
325.965
Capitaluri proprii
241.813
Venituri totale
1.730.944
Cheltuieli totale
1.716.446
Stocuri
22.010
Creanțe
286.390
Casă și conturi la bănci
17.565
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.152
Angajați
—
Datorii
81.556
Active imobilizate
—
Active circulante
310.706
Capitaluri proprii
229.150
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.152
Stocuri
22.010
Creanțe
288.693
Casă și conturi la bănci
3
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
34.740
Active imobilizate
—
Active circulante
372.306
Capitaluri proprii
337.566
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
22.010
Creanțe
337.608
Casă și conturi la bănci
12.688
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-19.308
Angajați
—
Datorii
34.740
Active imobilizate
—
Active circulante
372.306
Capitaluri proprii
337.566
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
19.308
Stocuri
22.010
Creanțe
337.608
Casă și conturi la bănci
12.688
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.853.908
Rezultat net
349.939
Angajați
0
Datorii
121.109
Active imobilizate
—
Active circulante
477.983
Capitaluri proprii
356.874
Venituri totale
1.853.908
Cheltuieli totale
1.485.430
Stocuri
—
Creanțe
477.693
Casă și conturi la bănci
290
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-12
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
6.934
Capitaluri proprii
6.934
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
12
Stocuri
4.841
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.093
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-04-24; reactivare la 2021-06-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-06-18

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-04-24; reactivare la 2021-06-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-06-18
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-08-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27308607
Număr de înregistrare
J2010001128223
Înmatriculare
24 august 2010
EUID
ROONRC.J2010001128223
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Popricani, Comuna Popricani Iaşi
Adresă fiscală
Popricani IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 august 2010
Înregistrare fiscală
18 martie 2026
Telefon
0756588632 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SĂVOAIA BOGDAN
administrator
SĂVOAIA LUCA-LUCIAN
administrator
SĂVOAIA RĂZVAN-ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
A.T.C.I. ANTREPRIZA TRUST CONSTRUCTII INDUSTRIALE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.08.2010
Înregistrare fiscală
24 august 2010
Număr registrul comerțului
J2010001128223
Cod CAEN
4324
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0756588632 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT POPRICANI COM. POPRICANI, , CLĂDIREA C2 - PAVILION ADMINISTRATIV
Cod poștal fiscal
707380
Localitatea sediului
Sat Popricani Com. Popricani
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707380
Detalii sediu
Clădirea C2 - pavilion administrativ
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Popricani Com. Popricani
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707380
Detalii domiciliu fiscal
Clădirea C2 - pavilion administrativ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
16 martie 2022
Perioada 2: TVA de la
2 iulie 2021
Perioada 2: TVA până la
22 decembrie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
27 decembrie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
25 august 2010
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
24 aprilie 2014
Reactivare
18 iunie 2021
Publicarea deciziei
28 aprilie 2014

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2229 Rev. 2Fabricarea altor produse din material plastic

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2433 Rev. 2Producția de profile obținute la rece

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Popricani, Comuna PopricaniCAEN 4324
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI