Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/A-Z IMOBILIARE S.R.L.

A-Z IMOBILIARE S.R.L.

CUI 40621910 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

A-Z IMOBILIARE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-41,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 257,2 K lei, față de 438,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât38,7%

Marja netă calculată este 38,7% în 2025, față de 63,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+65,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025257,2 K lei-41,4% față de anul anterior2020: 53.5432021: 106.6222022: 193.0722023: 298.6002024: 438.6092025: 257.200
Rezultat net 202599,4 K lei-64,4% față de anul anterior2020: 48.0062021: 92.9452022: 158.7482023: 02024: 279.0272025: 99.421
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025378,7 K lei+35,6% față de anul anterior2020: 57.5152021: 102.1602022: 158.9882023: 198.4492024: 279.2672025: 378.688
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0219 K439 K2020: 53,5 K lei53,5 K20202021: 106,6 K lei106,6 K20212022: 193,1 K lei193,1 K20222023: 298,6 K lei298,6 K20232024: 438,6 K lei438,6 K20242025: 257,2 K lei257,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%44,8%89,7%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 89,7%89,7%20202021: 87,2%87,2%20212022: 82,2%82,2%20222023: 0%0%20232024: 63,6%63,6%20242025: 38,7%38,7%2025

Cifra de afaceri: -41,4% față de anul anterior. Marja netă: 38,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii378,7 K lei+35,6% față de anul anterior
Datorii184,3 K lei+28,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri298,6 K lei438,6 K lei257,2 K lei-41,4% față de anul anterior
Rezultat net0 lei279 K lei99,4 K lei-64,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii198,4 K lei279,3 K lei378,7 K lei+35,6% față de anul anterior
Datorii42,2 K lei143,8 K lei184,3 K lei+28,1% față de anul anterior
Creanțe18,2 K lei18,9 K lei31,3 K lei+65,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri38,7%16,5%n=5.92963,6%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67,8%38,7%n=4.75666,7%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33%61%n=4.75634,4%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)77,8%31%n=4.75638,8%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)17,8%3,6%n=4.75666,7%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive26,3%44%n=5.57399,9%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,67×1,02×n=7.9341,78×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36043,86 zile70,84 zilen=5.13315,54 zile62,5 zilen=5.147
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați257.200 lei150.574 lein=3.313438.609 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.200
Rezultat net
99.421
Angajați
1
Datorii
184.259
Active imobilizate
434.439
Active circulante
123.807
Capitaluri proprii
378.688
Venituri totale
265.078
Cheltuieli totale
157.747
Stocuri
—
Creanțe
31.333
Casă și conturi la bănci
2.474
Cheltuieli în avans
4.701
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
438.609
Rezultat net
279.027
Angajați
1
Datorii
143.828
Active imobilizate
162.141
Active circulante
256.253
Capitaluri proprii
279.267
Venituri totale
447.012
Cheltuieli totale
158.675
Stocuri
—
Creanțe
18.933
Casă și conturi la bănci
237.320
Cheltuieli în avans
4.701
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
298.600
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
42.204
Active imobilizate
47.291
Active circulante
191.431
Capitaluri proprii
198.449
Venituri totale
298.600
Cheltuieli totale
104.834
Stocuri
—
Creanțe
18.182
Casă și conturi la bănci
173.249
Cheltuieli în avans
1.931
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
193.072
Rezultat net
158.748
Angajați
—
Datorii
2.075
Active imobilizate
16.572
Active circulante
144.491
Capitaluri proprii
158.988
Venituri totale
193.072
Cheltuieli totale
28.532
Stocuri
—
Creanțe
92.400
Casă și conturi la bănci
52.091
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.622
Rezultat net
92.945
Angajați
—
Datorii
1.380
Active imobilizate
122
Active circulante
103.418
Capitaluri proprii
102.160
Venituri totale
106.622
Cheltuieli totale
10.477
Stocuri
—
Creanțe
1.972
Casă și conturi la bănci
101.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.543
Rezultat net
48.006
Angajați
—
Datorii
804
Active imobilizate
—
Active circulante
57.624
Capitaluri proprii
57.515
Venituri totale
53.543
Cheltuieli totale
3.317
Stocuri
—
Creanțe
1.174
Casă și conturi la bănci
56.450
Cheltuieli în avans
695
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-02-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40621910
Număr de înregistrare
J2019001710409
Înmatriculare
12 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019001710409
Formă juridică
SRL
Sediu social
PIPERA 48A B Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Șos PIPERA 48A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 februarie 2023
Înregistrare fiscală
28 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOSINESCU DIANA ALICE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
A-Z IMOBILIARE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.02.2023
Înregistrare fiscală
12 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001710409
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS PIPERA, NR.48A, BL.B, ET.2, AP.B205
Strada sediului
Şos. Pipera
Numărul sediului
48A
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Pipera
Numărul domiciliului fiscal
48A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI