Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ABC CENTRUL MEDICAL DR.PÎRJOL SRL

ABC CENTRUL MEDICAL DR.PÎRJOL SRL

CUI 6468885 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ABC CENTRUL MEDICAL DR.PÎRJOL SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+20,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,6 mil. lei, față de 5,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+516,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,6 mil. lei+20,6% față de anul anterior2020: 2.342.5672021: 3.343.5162022: 4.367.3072023: 5.328.2812024: 5.499.3032025: 6.630.873
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 344.3082021: 966.8032022: 883.1932023: 1.303.8172024: 02025: 0
Angajați 202542+7,7% față de anul anterior2020: 292021: 292022: 292023: 302024: 392025: 42
Capitaluri proprii 2025752,6 K lei-15,8% față de anul anterior2020: 533.1252021: 1.303.0302022: 929.4692023: 1.465.7732024: 893.3592025: 752.579
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.7 mil.2020: 2,3 mil. lei2,3 mil.20202021: 3,3 mil. lei3,3 mil.20212022: 4,4 mil. lei4,4 mil.20222023: 5,3 mil. lei5,3 mil.20232024: 5,5 mil. lei5,5 mil.20242025: 6,6 mil. lei6,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,5%28,9%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3562020: 14,7%14,7%20202021: 28,9%28,9%20212022: 20,2%20,2%20222023: 24,5%24,5%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +20,6% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii752,6 K lei-15,8% față de anul anterior
Datorii582,5 K lei+62,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,3 mil. lei5,5 mil. lei6,6 mil. lei+20,6% față de anul anterior
Rezultat net1,3 mil. lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,5 mil. lei893,4 K lei752,6 K lei-15,8% față de anul anterior
Datorii402,4 K lei358,3 K lei582,5 K lei+62,6% față de anul anterior
Creanțe568,3 K lei81,3 K lei501,3 K lei+516,5% față de anul anterior
Angajați303942+7,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3560%0%n=394
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)59,6%43,1%n=33877,4%48,7%n=365
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,1%51,6%n=33831,1%47,6%n=365
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,6%54,7%n=33830,5%54,5%n=365
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3330%0%n=361
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3340%0%n=364
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,59×0,84×n=3832,24×0,92×n=417
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36027,22 zile25,03 zilen=3305,32 zile15,97 zilen=348
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,06 zile9,87 zilen=2626,38 zile8,57 zilen=266
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați157.878 lei385.081 lein=317141.008 lei326.049 lein=337

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.630.873
Rezultat net
0
Angajați
42
Datorii
582.543
Active imobilizate
336.562
Active circulante
926.987
Capitaluri proprii
752.579
Venituri totale
6.634.069
Cheltuieli totale
5.911.611
Stocuri
37.905
Creanțe
501.308
Casă și conturi la bănci
387.774
Cheltuieli în avans
71.573
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.499.303
Rezultat net
0
Angajați
39
Datorii
358.337
Active imobilizate
351.291
Active circulante
802.295
Capitaluri proprii
893.359
Venituri totale
5.507.287
Cheltuieli totale
4.804.217
Stocuri
97.492
Creanțe
81.317
Casă și conturi la bănci
623.486
Cheltuieli în avans
98.110
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.328.281
Rezultat net
1.303.817
Angajați
30
Datorii
402.390
Active imobilizate
360.859
Active circulante
1.539.578
Capitaluri proprii
1.465.773
Venituri totale
5.353.551
Cheltuieli totale
4.002.173
Stocuri
1.924
Creanțe
568.346
Casă și conturi la bănci
969.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
32.274
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.367.307
Rezultat net
883.193
Angajați
29
Datorii
960.993
Active imobilizate
399.795
Active circulante
1.832.106
Capitaluri proprii
929.469
Venituri totale
4.367.320
Cheltuieli totale
3.441.389
Stocuri
96.284
Creanțe
1.001.460
Casă și conturi la bănci
734.362
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
341.439
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.343.516
Rezultat net
966.803
Angajați
29
Datorii
186.473
Active imobilizate
378.118
Active circulante
1.507.390
Capitaluri proprii
1.303.030
Venituri totale
3.343.527
Cheltuieli totale
2.345.309
Stocuri
102.150
Creanțe
667.624
Casă și conturi la bănci
737.616
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
396.005
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.342.567
Rezultat net
344.308
Angajați
29
Datorii
190.230
Active imobilizate
248.048
Active circulante
475.307
Capitaluri proprii
533.125
Venituri totale
2.344.946
Cheltuieli totale
1.977.792
Stocuri
27.527
Creanțe
185.585
Casă și conturi la bănci
262.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-11-30 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6468885
Număr de înregistrare
J1994003020350
Înmatriculare
21 noiembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994003020350
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PETRU CERMENA 1 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PETRU CERMENA 1 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1994
Înregistrare fiscală
3 noiembrie 2025
Telefon
0723002237 · Firme cu același număr
Fax
0256200044

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DAWOOD FAWZI
administrator
PÎRJOL MARTA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ABC CENTRUL MEDICAL DR.PÎRJOL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1994
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1994
Număr registrul comerțului
J1994003020350
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0723002237 · Firme cu același număr
Fax
0256200044 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. PETRU CERMENA, NR.1
Cod poștal fiscal
300110
Strada sediului
Str. Petru Cermena
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300110
Strada domiciliului fiscal
Str. Petru Cermena
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300110

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
30 noiembrie 1994
TVA până la
30 aprilie 2001
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 8610 Rev. 3Activități de asistență spitalicească

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8692 Rev. 3Transportul pacienților cu ambulanța

CAEN 8693 Rev. 3Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

CAEN 8710 Rev. 3Activități ale centrelor de îngrijire medicală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraStrada Petru CermenaCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI