Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ABC MEDIA CENTER BUCURESTI S.R.L.

ABC MEDIA CENTER BUCURESTI S.R.L.

CUI 40767852 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ABC MEDIA CENTER BUCURESTI S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,6 mil. lei, față de 3,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-2,6%

Marja netă calculată este -2,6% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+36,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,6 mil. lei-5,7% față de anul anterior2023: 2.528.5252024: 3.788.4002025: 3.573.267
Rezultat net 2025-93,1 K leiFără an comparabil2020: -74.8422021: -48.9902022: -48.5842023: 742.0522024: 02025: -93.116
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20252,5 mil. lei-3,6% față de anul anterior2020: 936.8462021: 887.8562022: 839.2722023: 1.581.3242024: 2.583.3472025: 2.490.231
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.—2020—2021—20222023: 2,5 mil. lei2,5 mil.20232024: 3,8 mil. lei3,8 mil.20242025: 3,6 mil. lei3,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,6%13,4%29,3%Mediana sectorului (2025): -2,6% · n=312020202120222023: 29,3%29,3%20232024: 0%0%20242025: -2,6%-2,6%2025

Cifra de afaceri: -5,7% față de anul anterior. Marja netă: -2,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,5 mil. lei-3,6% față de anul anterior
Datorii4,2 mil. lei+104,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 mil. lei3,8 mil. lei3,6 mil. lei-5,7% față de anul anterior
Rezultat net742,1 K lei0 lei-93,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,6 mil. lei2,6 mil. lei2,5 mil. lei-3,6% față de anul anterior
Datorii722 K lei2,1 mil. lei4,2 mil. lei+104,4% față de anul anterior
Creanțe1,5 mil. lei3,1 mil. lei4,2 mil. lei+36,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2,6%-2,6%n=310%0%n=40
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,5%28%n=3455,8%44,3%n=42
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)63,4%72,7%n=3444,5%53,1%n=42
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,1%15,9%n=3430,2%23,9%n=42
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,4%-2,1%n=340%0%n=42
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-3,7%-3,3%n=250%0%n=34
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,01×1×n=371,57×1,06×n=45
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360422,29 zile151,09 zilen=30291,1 zile142,18 zilen=37
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,15 zile4,44 zilen=240,01 zile5,46 zilen=31
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați3.573.267 lei211.731 lein=313.788.400 lei233.874 lein=36

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.573.267
Rezultat net
-93.116
Angajați
1
Datorii
4.208.900
Active imobilizate
2.391.973
Active circulante
4.242.191
Capitaluri proprii
2.490.231
Venituri totale
3.573.267
Cheltuieli totale
3.602.145
Stocuri
1.525
Creanțe
4.191.526
Casă și conturi la bănci
49.140
Cheltuieli în avans
64.967
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.788.400
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
2.058.985
Active imobilizate
1.399.923
Active circulante
3.230.502
Capitaluri proprii
2.583.347
Venituri totale
3.788.400
Cheltuieli totale
2.621.540
Stocuri
80
Creanțe
3.063.382
Casă și conturi la bănci
167.040
Cheltuieli în avans
11.907
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.528.525
Rezultat net
742.052
Angajați
1
Datorii
721.957
Active imobilizate
641.449
Active circulante
1.643.616
Capitaluri proprii
1.581.324
Venituri totale
2.528.525
Cheltuieli totale
1.647.845
Stocuri
80
Creanțe
1.539.920
Casă și conturi la bănci
103.616
Cheltuieli în avans
18.216
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-48.584
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
682.281
Active circulante
132.182
Capitaluri proprii
839.272
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
48.584
Stocuri
80
Creanțe
122.170
Casă și conturi la bănci
9.932
Cheltuieli în avans
24.809
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-48.990
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
726.914
Active circulante
158.208
Capitaluri proprii
887.856
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
48.990
Stocuri
80
Creanțe
151.229
Casă și conturi la bănci
6.899
Cheltuieli în avans
2.734
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-74.842
Angajați
1
Datorii
256
Active imobilizate
680.385
Active circulante
253.983
Capitaluri proprii
936.846
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
74.842
Stocuri
80
Creanțe
251.737
Casă și conturi la bănci
2.166
Cheltuieli în avans
2.734
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40767852
Număr de înregistrare
J2019003231409
Înmatriculare
12 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019003231409
Formă juridică
SRL
Sediu social
LESPEZI 1A Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LESPEZI 1A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 martie 2019
Înregistrare fiscală
25 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞIMON CRISTIAN-MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ABC MEDIA CENTER BUCURESTI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.03.2019
Înregistrare fiscală
12 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019003231409
Cod CAEN
6020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR LESPEZI, NR.1A, PARTER. CAMERA 1
Cod poștal fiscal
51061
Strada sediului
Str. Lespezi
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
51061
Detalii sediu
PARTER. CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Lespezi
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
51061
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 6020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI