Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ABEL & COCO SRL

ABEL & COCO SRL

CUI 36895306 · SRL· Loc. Iernut, Oraş Iernut

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ABEL & COCO SRL are sediul în Loc. Iernut, Oraş Iernut. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+25,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 K lei, față de 1,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-218,8%

Marja netă calculată este -218,8% în 2025, față de -696,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 K lei+25,1% față de anul anterior2020: 145.2642021: 245.8712022: 41.7682023: 5.4012024: 1.8262025: 2.284
Rezultat net 2025-5 K leiPierdere redusă cu 60,7%2020: 51.0552021: 82.5682022: -13.5812023: -8.9572024: -12.7112025: -4.998
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202514,5 K lei-25,6% față de anul anterior2020: 72.2112021: 154.7792022: 141.1972023: 32.2402024: 19.5292025: 14.530
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0123 K246 K2020: 145,3 K lei145,3 K20202021: 245,9 K lei245,9 K20212022: 41,8 K lei41,8 K20222023: 5,4 K lei5,4 K20232024: 1,8 K lei1,8 K20242025: 2,3 K lei2,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-696,1%-330,5%35,1%2020: 35,1%35,1%20202021: 33,6%33,6%20212022: -32,5%-32,5%20222023: -165,8%-165,8%20232024: -696,1%-696,1%20242025: -218,8%-218,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: +25,1% față de anul anterior.Marjă netă -218,8% · +477,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202419,5 K lei
202514,5 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20252,1 K lei

Disponibilități bănești

20249,2 K lei
2025602 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,4 K lei1,8 K lei2,3 K lei+25,1% față de anul anterior
Rezultat net-9 K lei-12,7 K lei-5 K leiPierdere redusă cu 60,7%
Capitaluri proprii32,2 K lei19,5 K lei14,5 K lei-25,6% față de anul anterior
Datorii8 K lei0 lei2,1 K leiDe la 0 la 2,1 K lei
Creanțe7,8 K lei7,8 K lei8,5 K lei+9% față de anul anterior
Angajați100Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-218,8%-696,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)-30%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii-34,4%-65,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)87,2%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)12,8%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate14,8%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale6,64×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.344,2 zile1.542,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Stocuri în zile de vânzări797,9 zile501,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=16.095) · 2024: 5,7 zile (n=16.762)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.284
Rezultat net
-4.998
Angajați
0
Datorii
2.137
Active imobilizate
2.475
Active circulante
14.192
Capitaluri proprii
14.530
Venituri totale
2.285
Cheltuieli totale
7.283
Stocuri
5.062
Creanțe
8.528
Casă și conturi la bănci
602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.826
Rezultat net
-12.711
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
19.529
Capitaluri proprii
19.529
Venituri totale
1.826
Cheltuieli totale
14.537
Stocuri
2.544
Creanțe
7.824
Casă și conturi la bănci
9.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.401
Rezultat net
-8.957
Angajați
1
Datorii
8.000
Active imobilizate
13.687
Active circulante
26.553
Capitaluri proprii
32.240
Venituri totale
5.401
Cheltuieli totale
14.358
Stocuri
0
Creanțe
7.750
Casă și conturi la bănci
18.803
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.768
Rezultat net
-13.581
Angajați
1
Datorii
801
Active imobilizate
21.722
Active circulante
120.276
Capitaluri proprii
141.197
Venituri totale
44.709
Cheltuieli totale
57.844
Stocuri
—
Creanțe
8.088
Casă și conturi la bănci
112.188
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.871
Rezultat net
82.568
Angajați
1
Datorii
17.000
Active imobilizate
3.500
Active circulante
168.079
Capitaluri proprii
154.779
Venituri totale
245.871
Cheltuieli totale
161.134
Stocuri
—
Creanțe
22.491
Casă și conturi la bănci
145.588
Cheltuieli în avans
200
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.264
Rezultat net
51.055
Angajați
1
Datorii
13.794
Active imobilizate
—
Active circulante
85.805
Capitaluri proprii
72.211
Venituri totale
145.264
Cheltuieli totale
92.803
Stocuri
—
Creanțe
8.455
Casă și conturi la bănci
77.350
Cheltuieli în avans
200
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-01-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36895306
Număr de înregistrare
J26/17/2017
Înmatriculare
6 ianuarie 2017
EUID
ROONRC.J26/17/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 3 Loc. Iernut, Oraş Iernut Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. UNIRII 3 Iernut MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 ianuarie 2017
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAILAT VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ABEL & COCO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.01.2017
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2017
Număr registrul comerțului
J26/17/2017
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, ORŞ. IERNUT, STR. UNIRII, NR.3
Cod poștal fiscal
545100
Strada sediului
Str. Unirii
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Orş. Iernut
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545100
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Iernut
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 noiembrie 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 2211 Rev. 2Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşLoc. Iernut, Oraş IernutCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI