Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ACCORD BUILDING ESTATE S.R.L.

ACCORD BUILDING ESTATE S.R.L.

CUI 46684209 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ACCORD BUILDING ESTATE S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+34%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 488,8 K lei, față de 364,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut35,9%

Marja netă calculată este 35,9% în 2025, față de 18,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-35,2%

Datoriile raportate sunt 7,8 mil. lei în 2025, față de 12 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025488,8 K lei+34% față de anul anterior2022: 24.8732023: 161.7442024: 364.7072025: 488.753
Rezultat net 2025175,3 K lei+162,2% față de anul anterior2022: 4.4292023: 26.7932024: 66.8682025: 175.322
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025274,9 K lei+176% față de anul anterior2022: 5.9292023: 32.7222024: 99.5902025: 274.912
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0244 K489 K2022: 24,9 K lei24,9 K20222023: 161,7 K lei161,7 K20232024: 364,7 K lei364,7 K20242025: 488,8 K lei488,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,9%35,9%Mediana sectorului (2025): 9,3% · n=14642022: 17,8%17,8%20222023: 16,6%16,6%20232024: 18,3%18,3%20242025: 35,9%35,9%2025

Cifra de afaceri: +34% față de anul anterior. Marja netă: 35,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii274,9 K lei+176% față de anul anterior
Datorii7,8 mil. lei-35,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri161,7 K lei364,7 K lei488,8 K lei+34% față de anul anterior
Rezultat net26,8 K lei66,9 K lei175,3 K lei+162,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii32,7 K lei99,6 K lei274,9 K lei+176% față de anul anterior
Datorii4,4 mil. lei12 mil. lei7,8 mil. lei-35,2% față de anul anterior
Creanțe16,3 K lei39,1 K lei22,5 K lei-42,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri35,9%9,3%n=1.46418,3%15,6%n=2.103
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)3,4%-2,6%n=2.6980,8%-1,6%n=4.190
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)96,6%102,6%n=2.69899,2%101,6%n=4.190
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)99,6%92,4%n=2.69898,7%91,5%n=4.190
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,2%-0,4%n=2.6970,6%-0,2%n=4.189
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive63,8%1,4%n=1.46567,1%0,5%n=2.283
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0×0,11×n=3.2980,01×0,14×n=5.060
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36016,58 zile219,26 zilen=1.35838,57 zile191,48 zilen=1.985
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile71,44 zilen=6440 zile65,57 zilen=944
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați488.753 lei249.016 lein=638364.707 lei250.021 lein=1.143

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
488.753
Rezultat net
175.322
Angajați
1
Datorii
7.769.506
Active imobilizate
8.011.901
Active circulante
32.517
Capitaluri proprii
274.912
Venituri totale
496.892
Cheltuieli totale
313.360
Stocuri
0
Creanțe
22.504
Casă și conturi la bănci
10.013
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
364.707
Rezultat net
66.868
Angajați
1
Datorii
11.990.628
Active imobilizate
11.931.704
Active circulante
158.514
Capitaluri proprii
99.590
Venituri totale
364.707
Cheltuieli totale
292.005
Stocuri
0
Creanțe
39.070
Casă și conturi la bănci
119.444
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.744
Rezultat net
26.793
Angajați
1
Datorii
4.426.971
Active imobilizate
4.383.801
Active circulante
75.892
Capitaluri proprii
32.722
Venituri totale
161.744
Cheltuieli totale
133.366
Stocuri
0
Creanțe
16.345
Casă și conturi la bănci
59.547
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.873
Rezultat net
4.429
Angajați
0
Datorii
2.231.567
Active imobilizate
2.123.933
Active circulante
113.563
Capitaluri proprii
5.929
Venituri totale
34.873
Cheltuieli totale
30.102
Stocuri
0
Creanțe
29.721
Casă și conturi la bănci
83.842
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46684209
Număr de înregistrare
J2022003153226
Înmatriculare
22 august 2022
EUID
ROONRC.J2022003153226
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARH. ION BERINDEI 96 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ARH. ION BERINDEI 96 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 august 2022
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TUDOSE MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ACCORD BUILDING ESTATE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.08.2022
Înregistrare fiscală
22 august 2022
Număr registrul comerțului
J22/3153/2022
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. ARH. ION BERINDEI, NR.96, CAM. 1, ET.PARTER, AP.1
Strada sediului
Str. Arh. Ion Berindei
Numărul sediului
96
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Detalii sediu
cam. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Arh. Ion Berindei
Numărul domiciliului fiscal
96
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Detalii domiciliu fiscal
cam. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 6810
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI