Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ACM GLOBAL COMPANY S.R.L.

ACM GLOBAL COMPANY S.R.L.

CUI 44989932 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ACM GLOBAL COMPANY S.R.L. are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+23,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 979,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât40,1%

Marja netă calculată este 40,1% în 2025, față de 41,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+28,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+23,8% față de anul anterior2021: 66.8092022: 1.076.0812023: 1.475.1652024: 979.7442025: 1.212.574
Rezultat net 2025486,4 K lei+20,7% față de anul anterior2021: 44.4402022: 833.8962023: 1.054.6442024: 402.9322025: 486.444
Angajați 20253-25% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 32024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025486,7 K lei+20,7% față de anul anterior2021: 44.6402022: 834.1362023: 1.054.8842024: 403.1722025: 486.684
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0738 K1 mil.2021: 66,8 K lei66,8 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 979,7 K lei979,7 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,7%77,5%Mediana sectorului (2025): 23,6% · n=62512021: 66,5%66,5%20212022: 77,5%77,5%20222023: 71,5%71,5%20232024: 41,1%41,1%20242025: 40,1%40,1%2025

Cifra de afaceri: +23,8% față de anul anterior. Marja netă: 40,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii486,7 K lei+20,7% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei+336,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei979,7 K lei1,2 mil. lei+23,8% față de anul anterior
Rezultat net1,1 mil. lei402,9 K lei486,4 K lei+20,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei403,2 K lei486,7 K lei+20,7% față de anul anterior
Datorii223,5 K lei276,3 K lei1,2 mil. lei+336,9% față de anul anterior
Creanțe989,9 K lei288,1 K lei369,2 K lei+28,2% față de anul anterior
Angajați343-25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri40,1%23,6%n=6.25141,1%23,9%n=6.483
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)28,7%54,8%n=4.80759,3%60,6%n=4.851
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71,3%45%n=4.80740,7%39,3%n=4.851
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)75,6%16,1%n=4.80752,2%13,9%n=4.851
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,7%33,2%n=4.80759,3%29%n=4.851
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%97,5%n=6.39299,9%85,3%n=6.608
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,34×1,87×n=7.2701,18×2,13×n=7.532
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360109,6 zile105,65 zilen=5.989105,85 zile93,27 zilen=6.083
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați404.191 lei108.151 lein=5.128244.936 lei96.639 lein=5.321

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.212.574
Rezultat net
486.444
Angajați
3
Datorii
1.207.091
Active imobilizate
1.281.050
Active circulante
412.725
Capitaluri proprii
486.684
Venituri totale
1.346.544
Cheltuieli totale
819.550
Stocuri
—
Creanțe
369.153
Casă și conturi la bănci
43.572
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
979.744
Rezultat net
402.932
Angajați
4
Datorii
276.296
Active imobilizate
354.649
Active circulante
324.819
Capitaluri proprii
403.172
Venituri totale
979.854
Cheltuieli totale
547.530
Stocuri
—
Creanțe
288.059
Casă și conturi la bănci
36.760
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.475.165
Rezultat net
1.054.644
Angajați
3
Datorii
223.484
Active imobilizate
253.178
Active circulante
1.025.190
Capitaluri proprii
1.054.884
Venituri totale
1.475.568
Cheltuieli totale
409.097
Stocuri
2.349
Creanțe
989.944
Casă și conturi la bănci
32.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.076.081
Rezultat net
833.896
Angajați
1
Datorii
189.452
Active imobilizate
214.024
Active circulante
809.564
Capitaluri proprii
834.136
Venituri totale
1.076.699
Cheltuieli totale
234.143
Stocuri
—
Creanțe
778.525
Casă și conturi la bănci
31.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.809
Rezultat net
44.440
Angajați
1
Datorii
4.788
Active imobilizate
10.049
Active circulante
39.379
Capitaluri proprii
44.640
Venituri totale
67.021
Cheltuieli totale
21.926
Stocuri
—
Creanțe
9.491
Casă și conturi la bănci
29.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44989932
Număr de înregistrare
J2021004673122
Înmatriculare
30 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021004673122
Formă juridică
SRL
Sediu social
Urusagului 112R Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj
Adresă fiscală
Str Urusagului 112R Floreşti CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MEȘTER CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ACM GLOBAL COMPANY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2021
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021004673122
Cod CAEN
6039
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. URUSAGULUI, NR.112R
Strada sediului
Str. Urusagului
Numărul sediului
112R
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Urusagului
Numărul domiciliului fiscal
112R
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI