Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ACRREDO TRUST BROKERR S.R.L.

ACRREDO TRUST BROKERR S.R.L.

CUI 41646182 · SRL· Oraş Mioveni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ACRREDO TRUST BROKERR S.R.L. are sediul în Oraş Mioveni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 144,6 K lei, față de 168,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât54,3%

Marja netă calculată este 54,3% în 2025, față de 74,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+434%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025144,6 K lei-14% față de anul anterior2020: 37.3752021: 89.6052022: 124.1052023: 67.7702024: 168.1252025: 144.557
Rezultat net 202578,5 K lei-37,4% față de anul anterior2020: -36.8992021: -3.6202022: 10.2322023: 41.1202024: 125.3652025: 78.535
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202584,5 K lei-38,7% față de anul anterior2020: -35.1162021: -38.7362022: -28.5042023: 12.6162024: 137.9812025: 84.535
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate084 K168 K2020: 37,4 K lei37,4 K20202021: 89,6 K lei89,6 K20212022: 124,1 K lei124,1 K20222023: 67,8 K lei67,8 K20232024: 168,1 K lei168,1 K20242025: 144,6 K lei144,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-98,7%-12,1%74,6%Mediana sectorului (2025): 31,5% · n=16292020: -98,7%-98,7%20202021: -4%-4%20212022: 8,2%8,2%20222023: 60,7%60,7%20232024: 74,6%74,6%20242025: 54,3%54,3%2025

Cifra de afaceri: -14% față de anul anterior. Marja netă: 54,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii84,5 K lei-38,7% față de anul anterior
Datorii74,6 K lei+1.679,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri67,8 K lei168,1 K lei144,6 K lei-14% față de anul anterior
Rezultat net41,1 K lei125,4 K lei78,5 K lei-37,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii12,6 K lei138 K lei84,5 K lei-38,7% față de anul anterior
Datorii7 K lei4,2 K lei74,6 K lei+1.679,7% față de anul anterior
Creanțe15,7 K lei15,7 K lei84 K lei+434% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri54,3%31,5%n=1.62974,6%33,8%n=1.557
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,1%63,3%n=1.214—70,3%n=1.177
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,9%36,7%n=1.214—30,1%n=1.177
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,4%14,2%n=1.214—12,9%n=1.177
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)49,4%36,2%n=1.214—35,6%n=1.177
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive92,9%97,3%n=1.63590,9%80,8%n=1.633
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,08×2,04×n=1.97033,93×2,6×n=1.910
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360209,24 zile105,24 zilen=1.46033,69 zile97,79 zilen=1.334
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați144.557 lei201.230 lein=1.087168.125 lei193.172 lein=1.003

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.557
Rezultat net
78.535
Angajați
1
Datorii
74.571
Active imobilizate
3.741
Active circulante
155.365
Capitaluri proprii
84.535
Venituri totale
144.557
Cheltuieli totale
51.945
Stocuri
—
Creanțe
84.019
Casă și conturi la bănci
71.346
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.125
Rezultat net
125.365
Angajați
1
Datorii
4.190
Active imobilizate
—
Active circulante
142.171
Capitaluri proprii
137.981
Venituri totale
168.125
Cheltuieli totale
23.104
Stocuri
—
Creanțe
15.735
Casă și conturi la bănci
126.436
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.770
Rezultat net
41.120
Angajați
1
Datorii
6.965
Active imobilizate
—
Active circulante
19.581
Capitaluri proprii
12.616
Venituri totale
67.770
Cheltuieli totale
25.972
Stocuri
—
Creanțe
15.735
Casă și conturi la bănci
3.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.105
Rezultat net
10.232
Angajați
2
Datorii
49.943
Active imobilizate
—
Active circulante
21.439
Capitaluri proprii
-28.504
Venituri totale
124.105
Cheltuieli totale
112.632
Stocuri
—
Creanțe
19.154
Casă și conturi la bănci
2.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.605
Rezultat net
-3.620
Angajați
2
Datorii
41.955
Active imobilizate
—
Active circulante
3.219
Capitaluri proprii
-38.736
Venituri totale
89.605
Cheltuieli totale
92.329
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.219
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.375
Rezultat net
-36.899
Angajați
2
Datorii
38.818
Active imobilizate
131
Active circulante
3.571
Capitaluri proprii
-35.116
Venituri totale
37.375
Cheltuieli totale
73.922
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.571
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-05-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41646182
Număr de înregistrare
J2019012250400
Înmatriculare
16 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019012250400
Formă juridică
SRL
Sediu social
Prunilor 2A Oraş Mioveni Argeş
Adresă fiscală
Str Prunilor 2A Oraş Mioveni ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
9 mai 2025
Înregistrare fiscală
24 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SUCIU ALEXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ACRREDO TRUST BROKERR S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.05.2025
Înregistrare fiscală
16 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J40/12250/2019
Cod CAEN
6619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, ORŞ. MIOVENI, STR PRUNILOR, NR.2A
Strada sediului
Str Prunilor
Numărul sediului
2A
Localitatea sediului
Orş. Mioveni
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Str Prunilor
Numărul domiciliului fiscal
2A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Mioveni
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6422 Rev. 3Activități ale canalelor de finanțare

CAEN 6432 Rev. 3Fonduri mutuale și alte entități financiare similare

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6630 Rev. 3Activități de administrare a fondurilor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşOraş MioveniCAEN 6619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI