Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ACT & REACT SRL

ACT & REACT SRL

CUI 35360380 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ACT & REACT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât21,8%

Marja netă calculată este 21,8% în 2025, față de 49% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+18,3%

Datoriile raportate sunt 303,2 K lei în 2025, față de 256,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-1,1% față de anul anterior2020: 940.0452021: 1.127.9122022: 1.195.9262023: 1.037.2452024: 1.100.0762025: 1.088.447
Rezultat net 2025237,3 K lei-56% față de anul anterior2020: 455.0542021: 636.6222022: 751.5362023: 534.5172024: 539.3402025: 237.335
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025371,5 K lei-62,9% față de anul anterior2020: 455.5342021: 854.2592022: 752.0162023: 804.8532024: 1.001.4772025: 371.479
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0598 K1 mil.2020: 940 K lei940 K20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,4%62,8%2020: 48,4%48,4%20202021: 56,4%56,4%20212022: 62,8%62,8%20222023: 51,5%51,5%20232024: 49%49%20242025: 21,8%21,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,2% · n=5.298

Cifra de afaceri: -1,1% față de anul anterior.Marjă netă 21,8% · -27,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241 mil. lei
2025371,5 K lei

Datorii raportate

2024256,3 K lei
2025303,2 K lei

Disponibilități bănești

202443,2 K lei
20257,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-1,1% față de anul anterior
Rezultat net534,5 K lei539,3 K lei237,3 K lei-56% față de anul anterior
Capitaluri proprii804,9 K lei1 mil. lei371,5 K lei-62,9% față de anul anterior
Datorii242,7 K lei256,3 K lei303,2 K lei+18,3% față de anul anterior
Creanțe627,4 K lei888,6 K lei414,1 K lei-53,4% față de anul anterior
Angajați212+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă21,8%49%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,2% (n=5.298) · 2024: 18,9% (n=1.438)

Rezultat / active (A+B)35,3%43%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,1% (n=4.308) · 2024: 18,2% (n=967)

Rezultat / capitaluri proprii63,9%53,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 95,8% (n=5.298) · 2024: 42,3% (n=1.325)

Vânzări per angajat544.224 lei1.100.076 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 197.014 lei (n=3.093) · 2024: 134.823 lei (n=885)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)55,3%79,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,4% (n=4.308) · 2024: 68,4% (n=967)

Datorii / active (A+B)45,1%20,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,9% (n=4.308) · 2024: 31,4% (n=967)

Ponderea activelor imobilizate37,3%25,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,8% (n=4.308) · 2024: 9,5% (n=967)

Active circulante / datorii totale1,39×3,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,65× (n=6.599) · 2024: 2,56× (n=1.615)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări137 zile290,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 133,6 zile (n=4.881) · 2024: 56,2 zile (n=1.320)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.088.447
Rezultat net
237.335
Angajați
2
Datorii
303.161
Active imobilizate
250.519
Active circulante
421.222
Capitaluri proprii
371.479
Venituri totale
1.089.369
Cheltuieli totale
734.798
Stocuri
—
Creanțe
414.110
Casă și conturi la bănci
7.112
Cheltuieli în avans
2.899
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.100.076
Rezultat net
539.340
Angajați
1
Datorii
256.258
Active imobilizate
322.370
Active circulante
931.784
Capitaluri proprii
1.001.477
Venituri totale
1.100.995
Cheltuieli totale
451.028
Stocuri
—
Creanțe
888.589
Casă și conturi la bănci
43.195
Cheltuieli în avans
3.581
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.037.245
Rezultat net
534.517
Angajați
2
Datorii
242.672
Active imobilizate
410.041
Active circulante
634.867
Capitaluri proprii
804.853
Venituri totale
1.064.109
Cheltuieli totale
427.983
Stocuri
—
Creanțe
627.376
Casă și conturi la bănci
7.491
Cheltuieli în avans
2.898
Venituri în avans
281
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.195.926
Rezultat net
751.536
Angajați
2
Datorii
652.809
Active imobilizate
22.298
Active circulante
1.382.876
Capitaluri proprii
752.016
Venituri totale
1.198.615
Cheltuieli totale
435.693
Stocuri
—
Creanțe
1.344.867
Casă și conturi la bănci
38.009
Cheltuieli în avans
1.621
Venituri în avans
1.970
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.127.912
Rezultat net
636.622
Angajați
1
Datorii
635.054
Active imobilizate
35.066
Active circulante
1.453.009
Capitaluri proprii
854.259
Venituri totale
1.129.601
Cheltuieli totale
483.039
Stocuri
—
Creanțe
1.446.699
Casă și conturi la bănci
6.310
Cheltuieli în avans
4.897
Venituri în avans
3.659
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
940.045
Rezultat net
455.054
Angajați
1
Datorii
52.516
Active imobilizate
43.728
Active circulante
462.208
Capitaluri proprii
455.534
Venituri totale
940.123
Cheltuieli totale
472.270
Stocuri
0
Creanțe
387.521
Casă și conturi la bănci
74.687
Cheltuieli în avans
2.114
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-12-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35360380
Număr de înregistrare
J2015015707406
Înmatriculare
24 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015015707406
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDER VON HUMBOLDT 1 V 29 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti
Adresă fiscală
Str ALEXANDER VON HUMBOLDT 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 decembrie 2015
Înregistrare fiscală
6 mai 2026
Telefon
0745013333 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRESCU ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ACT & REACT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.12.2015
Înregistrare fiscală
28 decembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015015707406
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0745013333 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR ALEXANDER VON HUMBOLDT, NR.1, CAMERA 1, BL.V 29, SC.3, ET.1, AP.42
Cod poștal fiscal
31472
Strada sediului
Str. Alexander Von Humboldt
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
31472
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexander Von Humboldt
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
31472
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2016
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 octombrie 2021
Actualizare TVA la încasare
13 septembrie 2021
Publicare TVA la încasare
14 septembrie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI