Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ACTIV IMOBILIARE INVEST SRL

ACTIV IMOBILIARE INVEST SRL

CUI 32466042 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-04-08. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ACTIV IMOBILIARE INVEST SRL are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-04-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-33,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 K lei, față de 1,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-629,7%

Marja netă calculată este -629,7% în 2025, față de -578,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 K lei-33,3% față de anul anterior2020: 42.6742021: 51.5832022: 25.6102023: 5.2002024: 1.5002025: 1.000
Rezultat net 2025-6,3 K lei+27,5% față de anul anterior2020: 10.5112021: 23.7662022: 17.5282023: -8.1442024: -8.6812025: -6.297
Angajați 20250Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202521,9 K lei-22,3% față de anul anterior2020: 33.2362021: 57.0032022: 45.0572023: 36.9132024: 28.2322025: 21.935
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate026 K52 K2020: 42,7 K lei42,7 K20202021: 51,6 K lei51,6 K20212022: 25,6 K lei25,6 K20222023: 5,2 K lei5,2 K20232024: 1,5 K lei1,5 K20242025: 1 K lei1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-629,7%-280,6%68,4%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 24,6%24,6%20202021: 46,1%46,1%20212022: 68,4%68,4%20222023: -156,6%-156,6%20232024: -578,7%-578,7%20242025: -629,7%-629,7%2025

Cifra de afaceri: -33,3% față de anul anterior. Marja netă: -629,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii21,9 K lei-22,3% față de anul anterior
Datorii6,3 K lei+24,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,2 K lei1,5 K lei1 K lei-33,3% față de anul anterior
Rezultat net-8,1 K lei-8,7 K lei-6,3 K lei+27,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii36,9 K lei28,2 K lei21,9 K lei-22,3% față de anul anterior
Datorii4,9 K lei5 K lei6,3 K lei+24,8% față de anul anterior
Creanțe15 K lei15 K lei16 K lei+6,7% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-629,7%16,5%n=5.929-578,7%19,4%n=6.082
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-28,7%44%n=5.573-30,7%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,49×1,02×n=7.9346,6×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605.756,4 zile70,84 zilen=5.1333.597,36 zile62,5 zilen=5.147
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602.925 zile3,47 zilen=1.8941.950 zile3,53 zilen=1.928

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.000
Rezultat net
-6.297
Angajați
0
Datorii
6.292
Active imobilizate
—
Active circulante
28.227
Capitaluri proprii
21.935
Venituri totale
1.000
Cheltuieli totale
7.297
Stocuri
8.125
Creanțe
15.990
Casă și conturi la bănci
4.112
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.500
Rezultat net
-8.681
Angajați
0
Datorii
5.042
Active imobilizate
—
Active circulante
33.274
Capitaluri proprii
28.232
Venituri totale
1.500
Cheltuieli totale
10.181
Stocuri
8.125
Creanțe
14.989
Casă și conturi la bănci
10.160
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.200
Rezultat net
-8.144
Angajați
0
Datorii
4.901
Active imobilizate
—
Active circulante
41.814
Capitaluri proprii
36.913
Venituri totale
5.271
Cheltuieli totale
13.415
Stocuri
8.125
Creanțe
14.989
Casă și conturi la bănci
18.700
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.610
Rezultat net
17.528
Angajați
1
Datorii
5.845
Active imobilizate
—
Active circulante
50.902
Capitaluri proprii
45.057
Venituri totale
26.294
Cheltuieli totale
8.508
Stocuri
8.125
Creanțe
14.987
Casă și conturi la bănci
27.790
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.583
Rezultat net
23.766
Angajați
1
Datorii
6.338
Active imobilizate
—
Active circulante
63.341
Capitaluri proprii
57.003
Venituri totale
51.583
Cheltuieli totale
27.301
Stocuri
766
Creanțe
19.395
Casă și conturi la bănci
43.180
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.674
Rezultat net
10.511
Angajați
1
Datorii
3.898
Active imobilizate
—
Active circulante
37.134
Capitaluri proprii
33.236
Venituri totale
46.156
Cheltuieli totale
35.245
Stocuri
766
Creanțe
8.379
Casă și conturi la bănci
27.989
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-04-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-04-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-11-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32466042
Număr de înregistrare
J3/1503/2013
Înmatriculare
13 noiembrie 2013
EUID
ROONRC.J3/1503/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION C. BRĂTIANU 12 A7 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul ION C. BRĂTIANU 12 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 noiembrie 2013
Înregistrare fiscală
9 februarie 2024
Telefon
0746312827 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FILIP CLAUDIU-AURELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ACTIV IMOBILIARE INVEST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.11.2013
Înregistrare fiscală
13 noiembrie 2013
Număr registrul comerțului
J03/1503/2013
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. ION C. BRĂTIANU, NR.12, BL.A7, ET.PARTER
Strada sediului
Bld. Ion C. Brătianu
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Bld. Ion C. Brătianu
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
8 aprilie 2025
Publicarea deciziei
8 aprilie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI