Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ACTIV SRL

ACTIV SRL

CUI 2680922 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ACTIV SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 159,8 K lei, față de 161,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât36%

Marja netă calculată este 36% în 2025, față de 42,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-44,4%

Datoriile raportate sunt 15,3 K lei în 2025, față de 27,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025159,8 K lei-1,1% față de anul anterior2020: 94.2182021: 103.2652022: 147.7602023: 148.3482024: 161.5852025: 159.781
Rezultat net 202557,5 K lei-16,3% față de anul anterior2020: 41.3532021: 43.0602022: 78.1982023: 55.7912024: 68.6142025: 57.456
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 02022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202567,6 K lei-14,4% față de anul anterior2020: 51.4862021: 53.2472022: 88.3052023: 75.2962024: 78.9102025: 67.566
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K162 K2020: 94,2 K lei94,2 K20202021: 103,3 K lei103,3 K20212022: 147,8 K lei147,8 K20222023: 148,3 K lei148,3 K20232024: 161,6 K lei161,6 K20242025: 159,8 K lei159,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,5%52,9%2020: 43,9%43,9%20202021: 41,7%41,7%20212022: 52,9%52,9%20222023: 37,6%37,6%20232024: 42,5%42,5%20242025: 36%36%2025Reper 2025: mediana sectorului 11,4% · n=163

Cifra de afaceri: -1,1% față de anul anterior.Marjă netă 36% · -6,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202478,9 K lei
202567,6 K lei

Datorii raportate

202427,5 K lei
202515,3 K lei

Disponibilități bănești

202442,5 K lei
202564,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri148,3 K lei161,6 K lei159,8 K lei-1,1% față de anul anterior
Rezultat net55,8 K lei68,6 K lei57,5 K lei-16,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii75,3 K lei78,9 K lei67,6 K lei-14,4% față de anul anterior
Datorii10,7 K lei27,5 K lei15,3 K lei-44,4% față de anul anterior
Creanțe8 K lei56,7 K lei9,5 K lei-83,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă36%42,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=163) · 2024: 13,4% (n=154)

Rezultat / active (A+B)69,3%64,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=128) · 2024: 10% (n=126)

Rezultat / capitaluri proprii85%87%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 56,3% (n=153) · 2024: 37,3% (n=155)

Vânzări per angajat159.781 lei161.585 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 179.987 lei (n=120) · 2024: 161.466 lei (n=118)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)81,5%74,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=128) · 2024: 59,1% (n=126)

Datorii / active (A+B)18,5%25,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,9% (n=128) · 2024: 39,6% (n=126)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=128) · 2024: 21,5% (n=126)

Active circulante / datorii totale5,41×3,87×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,74× (n=194) · 2024: 1,85× (n=192)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări21,4 zile126,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 52,8 zile (n=151) · 2024: 55,4 zile (n=141)

Stocuri în zile de vânzări19,9 zile16,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,7 zile (n=95) · 2024: 14 zile (n=90)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.781
Rezultat net
57.456
Angajați
1
Datorii
15.307
Active imobilizate
0
Active circulante
82.873
Capitaluri proprii
67.566
Venituri totale
160.128
Cheltuieli totale
101.103
Stocuri
8.845
Creanțe
9.478
Casă și conturi la bănci
64.550
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
8.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.585
Rezultat net
68.614
Angajați
1
Datorii
27.534
Active imobilizate
0
Active circulante
106.444
Capitaluri proprii
78.910
Venituri totale
162.565
Cheltuieli totale
92.357
Stocuri
7.225
Creanțe
56.672
Casă și conturi la bănci
42.547
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
8.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.348
Rezultat net
55.791
Angajați
1
Datorii
10.712
Active imobilizate
—
Active circulante
86.008
Capitaluri proprii
75.296
Venituri totale
149.170
Cheltuieli totale
92.110
Stocuri
6.402
Creanțe
7.967
Casă și conturi la bănci
71.639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.760
Rezultat net
78.198
Angajați
1
Datorii
37.364
Active imobilizate
0
Active circulante
125.669
Capitaluri proprii
88.305
Venituri totale
147.779
Cheltuieli totale
66.640
Stocuri
7.304
Creanțe
44.832
Casă și conturi la bănci
73.533
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
8.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.265
Rezultat net
43.060
Angajați
0
Datorii
7.575
Active imobilizate
0
Active circulante
60.822
Capitaluri proprii
53.247
Venituri totale
103.288
Cheltuieli totale
57.347
Stocuri
4.985
Creanțe
3.588
Casă și conturi la bănci
52.249
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
8.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.218
Rezultat net
41.353
Angajați
1
Datorii
6.178
Active imobilizate
0
Active circulante
57.664
Capitaluri proprii
51.486
Venituri totale
94.224
Cheltuieli totale
51.972
Stocuri
8.330
Creanțe
4.883
Casă și conturi la bănci
44.451
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
8.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

224 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2680922
Număr de înregistrare
J1992000208320
Înmatriculare
3 februarie 1992
EUID
ROONRC.J1992000208320
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. IANCU DE HUNEDOARA 9 Municipiul Sibiu Sibiu
Adresă fiscală
Str. IANCU DE HUNEDOARA 9 Sibiu SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0269228376 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STIMER SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ACTIV SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.1993
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992000208320
Cod CAEN
3311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0269228376 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, PŢA. IANCU DE HUNEDOARA, NR.9
Cod poștal fiscal
550032
Strada sediului
Pţa. Iancu de Hunedoara
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550032
Strada domiciliului fiscal
Pţa. Iancu de Hunedoara
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550032

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2015
Actualizare TVA la încasare
21 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
22 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (224) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA SIBIU23 din 224 înregistrări (10,3%) · Vezi relația

CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA TURNU ROSU11 din 224 înregistrări (4,9%) · Vezi relația

SERVICIUL PUBLIC DE ADMINISTRARE A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DE STAT SIBIU8 din 224 înregistrări (3,6%) · Vezi relația

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.43 SIBIU8 din 224 înregistrări (3,6%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA NR.25 SIBIU6 din 224 înregistrări (2,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)207 din 224 înregistrări (92,4%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de securitate (Rev.2)16 din 224 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția

Servicii de prevenire a incendiilor (Rev.2)1 din 224 înregistrări (0,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 iunie 2026Achiziție directă

Verificare hidrant interior

Autoritate: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA SIBIU

CPV 50413200-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50413200-5

Vezi detaliile atribuirii →
144 leiValoare publicată
12 iunie 2026Achiziție directă

Verificare stingatoare P1, P2, P3, P6,P9,SM3,SM6,SM9,G2,G5,

Autoritate: COLEGIUL TEHNIC TEXTIL

CPV 50413200-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50413200-5

Vezi detaliile atribuirii →
448 leiValoare publicată
10 iunie 2026Achiziție directă

Verificare stingatoare P1, P2, P3, P6,P9,SM3,SM6,SM9,G2,G5,

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZU SELIMBAR

CPV 50413200-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50413200-5

Vezi detaliile atribuirii →
476 leiValoare publicată
8 iunie 2026Achiziție directă

Verificare hidrant interior

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT " ELEFANTELUL CURIOS" SIBIU

CPV 50413200-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50413200-5

Vezi detaliile atribuirii →
192 leiValoare publicată
3 iunie 2026Achiziție directă

Verificare hidrant interior

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA REGINA MARIA

CPV 50413200-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50413200-5

Vezi detaliile atribuirii →
264 leiValoare publicată
26 mai 2026Achiziție directă

Verificare hidrant interior

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 42 SIBIU

CPV 50413200-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50413200-5

Vezi detaliile atribuirii →
216 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 2011 Rev. 2Fabricarea gazelor industriale

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuStrada Iancu De HunedoaraCAEN 3311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI