Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AD LKV GOLD VALAHIA S.R.L.

AD LKV GOLD VALAHIA S.R.L.

CUI 43969678 · SRL· Municipiul Târgovişte

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AD LKV GOLD VALAHIA S.R.L. are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+60,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 404,2 K lei, față de 251,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,2%

Marja netă calculată este 6,2% în 2025, față de 4,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+43,4%

Datoriile raportate sunt 659,8 K lei în 2025, față de 460,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025404,2 K lei+60,6% față de anul anterior2021: 20.9842022: 19.3472023: 32.9122024: 251.6412025: 404.204
Rezultat net 202524,9 K lei+128% față de anul anterior2021: 6882022: 3472023: 2392024: 10.9342025: 24.930
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202537,3 K lei+200,9% față de anul anterior2021: 8882022: 1.2352023: 1.4732024: 12.4072025: 37.338
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0202 K404 K2021: 21 K lei21 K20212022: 19,3 K lei19,3 K20222023: 32,9 K lei32,9 K20232024: 251,6 K lei251,6 K20242025: 404,2 K lei404,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,1%6,2%2021: 3,3%3,3%20212022: 1,8%1,8%20222023: 0,7%0,7%20232024: 4,3%4,3%20242025: 6,2%6,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: +60,6% față de anul anterior.Marjă netă 6,2% · +1,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202412,4 K lei
202537,3 K lei

Datorii raportate

2024460,1 K lei
2025659,8 K lei

Disponibilități bănești

202412,1 K lei
20253,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri32,9 K lei251,6 K lei404,2 K lei+60,6% față de anul anterior
Rezultat net239 lei10,9 K lei24,9 K lei+128% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 K lei12,4 K lei37,3 K lei+200,9% față de anul anterior
Datorii136,9 K lei460,1 K lei659,8 K lei+43,4% față de anul anterior
Creanțe23,6 K lei19,6 K lei19,3 K lei-1,1% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,2%4,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)3,6%2,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii66,8%88,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)5,4%2,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)94,6%97,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate16,6%29%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0,88×0,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17,2 zile28 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Stocuri în zile de vânzări497,5 zile434,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=16.095) · 2024: 5,7 zile (n=16.762)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
404.204
Rezultat net
24.930
Angajați
—
Datorii
659.834
Active imobilizate
115.621
Active circulante
581.551
Capitaluri proprii
37.338
Venituri totale
375.554
Cheltuieli totale
345.757
Stocuri
558.552
Creanțe
19.346
Casă și conturi la bănci
3.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.641
Rezultat net
10.934
Angajați
—
Datorii
460.091
Active imobilizate
137.041
Active circulante
335.457
Capitaluri proprii
12.407
Venituri totale
251.709
Cheltuieli totale
239.006
Stocuri
303.814
Creanțe
19.564
Casă și conturi la bănci
12.079
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.912
Rezultat net
239
Angajați
—
Datorii
136.866
Active imobilizate
12.857
Active circulante
125.482
Capitaluri proprii
1.473
Venituri totale
35.433
Cheltuieli totale
35.093
Stocuri
82.327
Creanțe
23.576
Casă și conturi la bănci
19.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.347
Rezultat net
347
Angajați
—
Datorii
51.129
Active imobilizate
2.638
Active circulante
49.726
Capitaluri proprii
1.235
Venituri totale
46.347
Cheltuieli totale
45.419
Stocuri
33.824
Creanțe
13.774
Casă și conturi la bănci
2.128
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.984
Rezultat net
688
Angajați
—
Datorii
9.272
Active imobilizate
—
Active circulante
10.160
Capitaluri proprii
888
Venituri totale
20.984
Cheltuieli totale
19.730
Stocuri
—
Creanțe
8.969
Casă și conturi la bănci
1.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43969678
Număr de înregistrare
J15/454/2021
Înmatriculare
23 martie 2021
EUID
ROONRC.J15/454/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
COOPERAŢIEI 6-8 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. COOPERAŢIEI 6-8 Târgovişte DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 martie 2021
Înregistrare fiscală
30 martie 2023
Telefon
0722938958 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOBRE AUREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AD LKV GOLD VALAHIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2021
Înregistrare fiscală
23 martie 2021
Număr registrul comerțului
J15/454/2021
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0722938958 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. COOPERAŢIEI, NR.6-8, (COD DE IDENTIFICARE 73054-C1)
Cod poștal fiscal
130086
Strada sediului
Str. Cooperaţiei
Numărul sediului
6-8
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
130086
Detalii sediu
(cod de identificare 73054-C1)
Strada domiciliului fiscal
Str. Cooperaţiei
Numărul domiciliului fiscal
6-8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
130086
Detalii domiciliu fiscal
(cod de identificare 73054-C1)

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2021
Actualizare TVA la încasare
26 martie 2021
Publicare TVA la încasare
27 martie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI