Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L.

ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L.

CUI 48153696 · SRL· Sat Brătila, Comuna Helegiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L. are sediul în Sat Brătila, Comuna Helegiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 368,5 K lei, față de 297,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,9%

Marja netă calculată este 11,9% în 2025, față de 3,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+228,4%

Datoriile raportate sunt 45,7 K lei în 2025, față de 13,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025368,5 K lei+24,1% față de anul anterior2023: 154.2402024: 297.0562025: 368.514
Rezultat net 202543,9 K lei+278% față de anul anterior2023: 6.1202024: 11.6112025: 43.885
Angajați 20255+25% față de anul anterior2023: 42024: 42025: 5
Capitaluri proprii 202561,8 K lei+244,7% față de anul anterior2023: 6.3202024: 17.9312025: 61.817
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0184 K369 K2023: 154,2 K lei154,2 K20232024: 297,1 K lei297,1 K20242025: 368,5 K lei368,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,1%16,3%2023: 4%4%20232024: 3,9%3,9%20242025: 11,9%11,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: +24,1% față de anul anterior.Marjă netă 11,9% · +8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202417,9 K lei
202561,8 K lei

Datorii raportate

202413,9 K lei
202545,7 K lei

Disponibilități bănești

202411,7 K lei
202545,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri154,2 K lei297,1 K lei368,5 K lei+24,1% față de anul anterior
Rezultat net6,1 K lei11,6 K lei43,9 K lei+278% față de anul anterior
Capitaluri proprii6,3 K lei17,9 K lei61,8 K lei+244,7% față de anul anterior
Datorii35,3 K lei13,9 K lei45,7 K lei+228,4% față de anul anterior
Creanțe16,1 K lei1,5 K lei1,5 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați445+25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă11,9%3,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)40,8%36,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii71%64,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat73.703 lei74.264 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)57,5%56,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)42,5%43,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate2,5%13,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,3×1,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,5 zile1,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări56,5 zile17,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.176) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
368.514
Rezultat net
43.885
Angajați
5
Datorii
45.685
Active imobilizate
2.651
Active circulante
104.851
Capitaluri proprii
61.817
Venituri totale
368.519
Cheltuieli totale
317.970
Stocuri
57.835
Creanțe
1.500
Casă și conturi la bănci
45.516
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.056
Rezultat net
11.611
Angajați
4
Datorii
13.913
Active imobilizate
4.178
Active circulante
27.666
Capitaluri proprii
17.931
Venituri totale
297.063
Cheltuieli totale
282.481
Stocuri
14.494
Creanțe
1.500
Casă și conturi la bănci
11.672
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.240
Rezultat net
6.120
Angajați
4
Datorii
35.339
Active imobilizate
—
Active circulante
41.659
Capitaluri proprii
6.320
Venituri totale
154.243
Cheltuieli totale
146.581
Stocuri
3.965
Creanțe
16.140
Casă și conturi la bănci
21.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-28

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-05-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-27–2026-10-28 · verificat 2026-10-28.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48153696
Număr de înregistrare
J4/786/2023
Înmatriculare
12 mai 2023
EUID
ROONRC.J4/786/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
A.I. Cuza 7 Sat Brătila, Comuna Helegiu Bacău
Adresă fiscală
Str. A.I. Cuza 7 Brătila BACĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 mai 2023
Înregistrare fiscală
16 iunie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JOSAN ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.05.2023
Înregistrare fiscală
12 mai 2023
Număr registrul comerțului
J04/786/2023
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT BRĂTILA COM. HELEGIU, STR. A.I. CUZA, NR.7
Cod poștal fiscal
607231
Strada sediului
Str. A.I. Cuza
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sat Brătila Com. Helegiu
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607231
Strada domiciliului fiscal
Str. A.I. Cuza
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Brătila Com. Helegiu
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607231

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA HELEGIU8 din 8 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii (Rev.2)4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Diverse lucrari specializate de constructii (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Lucrari de renovare (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2026Achiziție directă

Reamenajare /reabilitare/modernizare spatiu de lucru echipa ECI

Autoritate: COMUNA HELEGIU

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
29.127 leiValoare publicată
12 noiembrie 2025Achiziție directă

"Amenajare locuri de joaca Dragugesti vale si gradinita Bratila"

Autoritate: COMUNA HELEGIU

CPV 45262600-7 — Diverse lucrari specializate de constructii (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45262600-7

Vezi detaliile atribuirii →
127.986 leiValoare publicată
1 octombrie 2025Achiziție directă

Construire gard si 2 porti pentru inprejmuirea terenului aferent scolii Gimnaziala Helegiu

Autoritate: COMUNA HELEGIU

CPV 45000000-7 — Lucrari de constructii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
27.056 leiValoare publicată
19 mai 2025Achiziție directă

Infiintare spatii de gunoi menajer si selectiv pentru zonele neaccesibile autoutilitarei

Autoritate: COMUNA HELEGIU

CPV 45000000-7 — Lucrari de constructii (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
70.400 leiValoare publicată
14 ianuarie 2025Achiziție directă

Reparatii teren fotbal Helegiu

Autoritate: COMUNA HELEGIU

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
37.721 leiValoare publicată
21 noiembrie 2024Achiziție directă

Reparatii camine canalizare stradale si aducere la cota rutiera- comuna Helegiu, Judetul Bacau

Autoritate: COMUNA HELEGIU

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
45.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-28Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Brătila, Comuna HelegiuCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI