Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADD OFFICE BUSINESS S.R.L.

ADD OFFICE BUSINESS S.R.L.

CUI 43026969 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ADD OFFICE BUSINESS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 544,5 K lei, față de 583,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-0,2%

Marja netă calculată este -0,2% în 2025, față de 5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+34,5%

Datoriile raportate sunt 174,9 K lei în 2025, față de 130 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025544,5 K lei-6,7% față de anul anterior2021: 562.0432022: 563.6882023: 592.5972024: 583.3652025: 544.524
Rezultat net 2025-1,2 K lei-104,1% față de anul anterior2021: 99.6252022: 84.0842023: 80.8922024: 29.2402025: -1.208
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025193,2 K lei-0,6% față de anul anterior2021: 115.0222022: 84.3242023: 165.2162024: 194.4562025: 193.247
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0296 K593 K2021: 562 K lei562 K20212022: 563,7 K lei563,7 K20222023: 592,6 K lei592,6 K20232024: 583,4 K lei583,4 K20242025: 544,5 K lei544,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,2%8,8%17,7%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=44392021: 17,7%17,7%20212022: 14,9%14,9%20222023: 13,7%13,7%20232024: 5%5%20242025: -0,2%-0,2%2025

Cifra de afaceri: -6,7% față de anul anterior. Marja netă: -0,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii193,2 K lei-0,6% față de anul anterior
Datorii174,9 K lei+34,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri592,6 K lei583,4 K lei544,5 K lei-6,7% față de anul anterior
Rezultat net80,9 K lei29,2 K lei-1,2 K lei-104,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii165,2 K lei194,5 K lei193,2 K lei-0,6% față de anul anterior
Datorii162,9 K lei130 K lei174,9 K lei+34,5% față de anul anterior
Creanțe906 lei25,5 K lei27,5 K lei+7,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0,2%2,9%n=4.4395%2,4%n=9.794
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)52,5%21%n=2.82062,3%28,2%n=6.710
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)47,5%78,7%n=2.82041,7%71,8%n=6.710
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%10,7%n=2.8201,4%12,2%n=6.710
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,3%1,9%n=2.8209,4%1,5%n=6.696
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,6%35,5%n=3.18215%11,6%n=7.223
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,09×0,99×n=5.2872,37×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36018,16 zile19,15 zilen=3.71515,74 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360217,72 zile112,4 zilen=3.927173,61 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați544.524 lei213.788 lein=2.601583.365 lei182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
544.524
Rezultat net
-1.208
Angajați
1
Datorii
174.872
Active imobilizate
2.744
Active circulante
365.375
Capitaluri proprii
193.247
Venituri totale
544.662
Cheltuieli totale
545.870
Stocuri
329.323
Creanțe
27.474
Casă și conturi la bănci
8.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
583.365
Rezultat net
29.240
Angajați
1
Datorii
130.007
Active imobilizate
4.313
Active circulante
307.713
Capitaluri proprii
194.456
Venituri totale
585.738
Cheltuieli totale
551.895
Stocuri
281.329
Creanțe
25.513
Casă și conturi la bănci
871
Cheltuieli în avans
12.437
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
592.597
Rezultat net
80.892
Angajați
1
Datorii
162.898
Active imobilizate
—
Active circulante
328.114
Capitaluri proprii
165.216
Venituri totale
593.513
Cheltuieli totale
507.575
Stocuri
296.447
Creanțe
906
Casă și conturi la bănci
30.761
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.688
Rezultat net
84.084
Angajați
1
Datorii
262.988
Active imobilizate
—
Active circulante
347.312
Capitaluri proprii
84.324
Venituri totale
563.688
Cheltuieli totale
474.080
Stocuri
335.145
Creanțe
876
Casă și conturi la bănci
11.291
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
562.043
Rezultat net
99.625
Angajați
1
Datorii
110.587
Active imobilizate
—
Active circulante
225.609
Capitaluri proprii
115.022
Venituri totale
562.043
Cheltuieli totale
457.472
Stocuri
208.993
Creanțe
7.309
Casă și conturi la bănci
9.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-09-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43026969
Număr de înregistrare
J2020011342403
Înmatriculare
9 septembrie 2020
EUID
ROONRC.J2020011342403
Formă juridică
SRL
Sediu social
Constantin Brâncoveanu 81 27 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Constantin Brâncoveanu 81 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 septembrie 2020
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOROBĂŢ ANDREI-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADD OFFICE BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.09.2020
Înregistrare fiscală
9 septembrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020011342403
Cod CAEN
4752
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, BLD CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.81, BL.27, SC.C, ET.6, AP.98
Cod poștal fiscal
41438
Strada sediului
Bld. Constantin Brâncoveanu
Numărul sediului
81
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41438
Strada domiciliului fiscal
Bld. Constantin Brâncoveanu
Numărul domiciliului fiscal
81
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41438

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI