Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADELSTEN SRL

ADELSTEN SRL

CUI 1885709 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ADELSTEN SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,7 mil. lei, față de 5,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2025, față de 4,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+142,1%

Datoriile raportate sunt 534,8 K lei în 2025, față de 220,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,7 mil. lei-3,2% față de anul anterior2020: 4.276.3412021: 4.097.0532022: 5.034.8602023: 5.898.1522024: 5.922.8912025: 5.733.609
Rezultat net 2025244,8 K lei-9,9% față de anul anterior2020: 174.7972021: 85.0642022: 138.7192023: 228.9012024: 271.8282025: 244.833
Angajați 20257-12,5% față de anul anterior2020: 92021: 102022: 102023: 102024: 82025: 7
Capitaluri proprii 2025546,8 K lei-20% față de anul anterior2020: 512.5042021: 477.8812022: 406.8152023: 527.0162024: 683.7602025: 546.780
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 4,3 mil. lei4,3 mil.20202021: 4,1 mil. lei4,1 mil.20212022: 5 mil. lei5 mil.20222023: 5,9 mil. lei5,9 mil.20232024: 5,9 mil. lei5,9 mil.20242025: 5,7 mil. lei5,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,3%4,6%2020: 4,1%4,1%20202021: 2,1%2,1%20212022: 2,8%2,8%20222023: 3,9%3,9%20232024: 4,6%4,6%20242025: 4,3%4,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.364

Cifra de afaceri: -3,2% față de anul anterior.Marjă netă 4,3% · -0,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024683,8 K lei
2025546,8 K lei

Datorii raportate

2024220,9 K lei
2025534,8 K lei

Disponibilități bănești

202494,3 K lei
202572,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,9 mil. lei5,9 mil. lei5,7 mil. lei-3,2% față de anul anterior
Rezultat net228,9 K lei271,8 K lei244,8 K lei-9,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii527 K lei683,8 K lei546,8 K lei-20% față de anul anterior
Datorii379,1 K lei220,9 K lei534,8 K lei+142,1% față de anul anterior
Creanțe34,8 K lei97,4 K lei73,3 K lei-24,8% față de anul anterior
Angajați1087-12,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,3%4,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.364) · 2024: 2,8% (n=2.780)

Rezultat / active (A+B)22,6%30%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.103) · 2024: 6,9% (n=2.382)

Rezultat / capitaluri proprii44,8%39,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,9% (n=2.118) · 2024: 18,6% (n=2.445)

Vânzări per angajat819.087 lei740.361 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 500.728 lei (n=1.901) · 2024: 443.156 lei (n=2.187)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)50,6%75,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,5% (n=2.104) · 2024: 38,9% (n=2.387)

Datorii / active (A+B)49,4%24,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,9% (n=2.104) · 2024: 61,1% (n=2.387)

Ponderea activelor imobilizate23,7%15,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,9% (n=2.104) · 2024: 27,2% (n=2.387)

Active circulante / datorii totale1,54×3,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=2.722) · 2024: 1,06× (n=3.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4,6 zile5,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 9 zile (n=2.128) · 2024: 6,6 zile (n=2.410)

Stocuri în zile de vânzări42,7 zile34,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=2.263) · 2024: 44,4 zile (n=2.643)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.733.609
Rezultat net
244.833
Angajați
7
Datorii
534.758
Active imobilizate
256.089
Active circulante
825.449
Capitaluri proprii
546.780
Venituri totale
5.800.606
Cheltuieli totale
5.507.978
Stocuri
679.936
Creanțe
73.286
Casă și conturi la bănci
72.227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.922.891
Rezultat net
271.828
Angajați
8
Datorii
220.903
Active imobilizate
138.681
Active circulante
765.982
Capitaluri proprii
683.760
Venituri totale
5.975.120
Cheltuieli totale
5.650.621
Stocuri
574.220
Creanțe
97.445
Casă și conturi la bănci
94.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.898.152
Rezultat net
228.901
Angajați
10
Datorii
379.090
Active imobilizate
141.864
Active circulante
764.242
Capitaluri proprii
527.016
Venituri totale
5.966.991
Cheltuieli totale
5.693.953
Stocuri
564.244
Creanțe
34.792
Casă și conturi la bănci
165.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.034.860
Rezultat net
138.719
Angajați
10
Datorii
425.008
Active imobilizate
144.340
Active circulante
687.483
Capitaluri proprii
406.815
Venituri totale
5.084.313
Cheltuieli totale
4.894.751
Stocuri
532.281
Creanțe
46.956
Casă și conturi la bănci
108.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.097.053
Rezultat net
85.064
Angajați
10
Datorii
248.036
Active imobilizate
153.832
Active circulante
572.085
Capitaluri proprii
477.881
Venituri totale
4.141.244
Cheltuieli totale
4.014.768
Stocuri
472.257
Creanțe
57.673
Casă și conturi la bănci
42.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.276.341
Rezultat net
174.797
Angajați
9
Datorii
277.244
Active imobilizate
167.686
Active circulante
622.062
Capitaluri proprii
512.504
Venituri totale
4.337.121
Cheltuieli totale
4.118.953
Stocuri
435.495
Creanțe
59.803
Casă și conturi la bănci
126.764
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1885709
Număr de înregistrare
J1991001168134
Înmatriculare
29 aprilie 1991
EUID
ROONRC.J1991001168134
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LILIACULUI 13A Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str. LILIACULUI 13A Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
2 martie 2026
Telefon
0241670401 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AWAD-GALAM LEMAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADELSTEN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Înregistrare fiscală
9 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991001168134
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241670401 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. LILIACULUI, NR.13A
Cod poștal fiscal
900008
Strada sediului
Str. Liliacului
Numărul sediului
13A
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900008
Strada domiciliului fiscal
Str. Liliacului
Numărul domiciliului fiscal
13A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900008

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2014
Actualizare TVA la încasare
14 martie 2014
Publicare TVA la încasare
15 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaStrada LiliaculuiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI