Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADONIS SRL

ADONIS SRL

CUI 138713 · SRL· Municipiul Piteşti· Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ADONIS SRL are sediul în Municipiul Piteşti și raportează activitatea comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-51,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 79,5 K lei, față de 164,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-61,1%

Marja netă calculată este -61,1% în 2024, față de 80,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202479,5 K lei-51,8% față de anul anterior2020: 127.7032021: 169.7572022: 153.2532023: 164.8252024: 79.517
Rezultat net 2024-48,6 K leiTrecere pe pierdere2020: 92.2312021: 144.8292022: 133.9442023: 132.5542024: -48.611
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 02022: 02023: 1
Capitaluri proprii 2024192,4 K lei-34,9% față de anul anterior2020: 237.0562021: 281.8852022: 173.7242023: 295.4072024: 192.446
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate085 K170 K2020: 127,7 K lei127,7 K20202021: 169,8 K lei169,8 K20212022: 153,3 K lei153,3 K20222023: 164,8 K lei164,8 K20232024: 79,5 K lei79,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-61,1%13,1%87,4%2020: 72,2%72,2%20202021: 85,3%85,3%20212022: 87,4%87,4%20222023: 80,4%80,4%20232024: -61,1%-61,1%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,8% · n=1.889

Cifra de afaceri: -51,8% față de anul anterior.Marjă netă -61,1% · -141,6 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023295,4 K lei
2024192,4 K lei

Datorii raportate

20234,6 K lei
2024598 lei

Disponibilități bănești

2023249,8 K lei
20245,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri153,3 K lei164,8 K lei79,5 K lei-51,8% față de anul anterior
Rezultat net133,9 K lei132,6 K lei-48,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii173,7 K lei295,4 K lei192,4 K lei-34,9% față de anul anterior
Datorii5,9 K lei4,6 K lei598 lei-87,1% față de anul anterior
Creanțe39,3 K lei30,4 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați01—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-61,1%80,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,8% (n=1.889) · 2023: 4,2% (n=1.851)

Rezultat / active (A+B)-25,2%44,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 3,2% (n=1.531) · 2023: 4,7% (n=1.472)

Rezultat / capitaluri proprii-25,3%44,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 13,8% (n=1.552) · 2023: 17,9% (n=1.533)

Vânzări per angajat—164.825 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 346.101 lei (n=1.550) · 2023: 324.658 lei (n=1.514)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)99,7%98,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 34,9% (n=1.531) · 2023: 35,2% (n=1.472)

Datorii / active (A+B)0,3%1,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 64,9% (n=1.531) · 2023: 64,7% (n=1.472)

Ponderea activelor imobilizate97,1%6,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 11,7% (n=1.531) · 2023: 9,9% (n=1.472)

Active circulante / datorii totale9,42×60,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,16× (n=2.183) · 2023: 1,19× (n=2.134)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—66,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 19,4 zile (n=1.736) · 2023: 22,3 zile (n=1.678)

Stocuri în zile de vânzări—1,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 131,7 zile (n=1.795) · 2023: 132,9 zile (n=1.746)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.517
Rezultat net
-48.611
Angajați
—
Datorii
598
Active imobilizate
187.409
Active circulante
5.635
Capitaluri proprii
192.446
Venituri totale
79.517
Cheltuieli totale
127.369
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.635
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.825
Rezultat net
132.554
Angajați
1
Datorii
4.641
Active imobilizate
19.303
Active circulante
280.745
Capitaluri proprii
295.407
Venituri totale
260.718
Cheltuieli totale
125.557
Stocuri
499
Creanțe
30.411
Casă și conturi la bănci
249.835
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.253
Rezultat net
133.944
Angajați
0
Datorii
5.886
Active imobilizate
84.877
Active circulante
94.733
Capitaluri proprii
173.724
Venituri totale
153.253
Cheltuieli totale
14.711
Stocuri
15.972
Creanțe
39.274
Casă și conturi la bănci
39.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.757
Rezultat net
144.829
Angajați
—
Datorii
5.204
Active imobilizate
65.575
Active circulante
221.514
Capitaluri proprii
281.885
Venituri totale
169.757
Cheltuieli totale
19.835
Stocuri
19.775
Creanțe
39.005
Casă și conturi la bănci
162.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.703
Rezultat net
92.231
Angajați
0
Datorii
2.002
Active imobilizate
70.150
Active circulante
168.908
Capitaluri proprii
237.056
Venituri totale
127.703
Cheltuieli totale
31.826
Stocuri
17.790
Creanțe
27.022
Casă și conturi la bănci
124.096
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
138713
Număr de înregistrare
J03/2462/1991
Înmatriculare
31 decembrie 1991
EUID
ROONRC.J03/2462/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea DRAGASANI-PAPUCESTI-STR.V.TEMPEANU 11 Municipiul Piteşti Argeş
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILIESCU ADRIEAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADONIS SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.12.2025
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J03/2462/1991
Cod CAEN
4752
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0348433332 · Firme cu același număr
Fax
48/0
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, CAL. DRĂGĂŞANI, NR.11
Cod poștal fiscal
110347
Strada sediului
Cal. Drăgăşani
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110347
Strada domiciliului fiscal
Cal. Drăgăşani
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110347

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
4 decembrie 2025
Anulare operată la
5 decembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
8 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
9 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCalea Dragasani-Papucesti-Str.V.TempeanuCAEN 4752
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI