Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADRIANA AND CLAUDIU S.R.L.

ADRIANA AND CLAUDIU S.R.L.

CUI 35101679 · SRL· Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus· Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ADRIANA AND CLAUDIU S.R.L. are sediul în Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus și raportează activitatea comerț cu ridicata al fructelor și legumelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-5,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 3,5 mil. lei, față de 3,7 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-4%

Marja netă calculată este -4% în 2024, față de 3,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+500,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20243,5 mil. lei-5,4% față de anul anterior2020: 614.8852021: 567.3752022: 1.532.7412023: 3.712.8392024: 3.511.019
Rezultat net 2024-141,7 K lei-201,8% față de anul anterior2020: -130.9682021: -84.2382022: 60.5192023: 139.2452024: -141.722
Angajați 20242+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 2
Capitaluri proprii 2024-103,6 K lei-372,1% față de anul anterior2020: -77.4332021: -161.6722022: -101.1532023: 38.0922024: -103.630
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 614,9 K lei614,9 K20202021: 567,4 K lei567,4 K20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 3,7 mil. lei3,7 mil.20232024: 3,5 mil. lei3,5 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,3%-8,7%3,9%Mediana sectorului (2024): 1,3% · n=11532020: -21,3%-21,3%20202021: -14,8%-14,8%20212022: 3,9%3,9%20222023: 3,8%3,8%20232024: -4%-4%2024

Cifra de afaceri: -5,4% față de anul anterior. Marja netă: -4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-103,6 K lei-372,1% față de anul anterior
Datorii344,9 K lei-15,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei3,7 mil. lei3,5 mil. lei-5,4% față de anul anterior
Rezultat net60,5 K lei139,2 K lei-141,7 K lei-201,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-101,2 K lei38,1 K lei-103,6 K lei-372,1% față de anul anterior
Datorii267,9 K lei409,7 K lei344,9 K lei-15,8% față de anul anterior
Creanțe990 lei6,4 K lei38,2 K lei+500,7% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4%1,3%n=1.1533,8%2,1%n=1.205
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-43%11,6%n=9288,5%15,3%n=960
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)143%82%n=92891,5%77,9%n=960
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)35,2%15,3%n=92861,7%12,4%n=960
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-58,7%0,5%n=92831,1%1,3%n=960
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—14,7%n=998365,5%20,6%n=1.073
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×0,89×n=1.5820,42×0,98×n=1.638
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,92 zile32,81 zilen=1.0400,62 zile35,45 zilen=1.071
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,82 zile26,21 zilen=9318,75 zile26,52 zilen=973
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.755.510 lei630.638 lein=7421.856.420 lei547.779 lein=791

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.511.019
Rezultat net
-141.722
Angajați
2
Datorii
344.901
Active imobilizate
84.962
Active circulante
156.309
Capitaluri proprii
-103.630
Venituri totale
3.511.019
Cheltuieli totale
3.652.741
Stocuri
105.565
Creanțe
38.185
Casă și conturi la bănci
12.559
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.712.839
Rezultat net
139.245
Angajați
2
Datorii
409.685
Active imobilizate
276.472
Active circulante
171.305
Capitaluri proprii
38.092
Venituri totale
3.714.398
Cheltuieli totale
3.549.259
Stocuri
90.253
Creanțe
6.357
Casă și conturi la bănci
74.695
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.532.741
Rezultat net
60.519
Angajați
2
Datorii
267.930
Active imobilizate
13.652
Active circulante
153.125
Capitaluri proprii
-101.153
Venituri totale
1.533.041
Cheltuieli totale
1.457.192
Stocuri
85.767
Creanțe
990
Casă și conturi la bănci
66.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.375
Rezultat net
-84.238
Angajați
2
Datorii
321.318
Active imobilizate
18.874
Active circulante
140.772
Capitaluri proprii
-161.672
Venituri totale
568.365
Cheltuieli totale
646.919
Stocuri
123.864
Creanțe
13.318
Casă și conturi la bănci
3.590
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
614.885
Rezultat net
-130.968
Angajați
2
Datorii
209.865
Active imobilizate
29.577
Active circulante
102.855
Capitaluri proprii
-77.433
Venituri totale
614.885
Cheltuieli totale
739.704
Stocuri
91.976
Creanțe
10.534
Casă și conturi la bănci
345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-10-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35101679
Număr de înregistrare
J2015000897208
Înmatriculare
8 octombrie 2015
EUID
ROONRC.J2015000897208
Formă juridică
SRL
Sediu social
TINERETULUI 9 Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TINERETULUI Certeju de Sus HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 octombrie 2015
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025
Telefon
0724857514 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUTOI ADRIANA ANAMARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADRIANA AND CLAUDIU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.10.2015
Înregistrare fiscală
8 octombrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000897208
Cod CAEN
4631
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0724857514 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT CERTEJU DE SUS COM. CERTEJU DE SUS, STR. TINERETULUI, BL.9, SC.1, AP.2
Cod poștal fiscal
337190
Strada sediului
Str. Tineretului
Localitatea sediului
Sat Certeju de Sus Com. Certeju de Sus
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337190
Strada domiciliului fiscal
Str. Tineretului
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Certeju de Sus Com. Certeju de Sus
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Certeju de Sus, Comuna Certeju de SusCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI