Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADVANTECH SRL

ADVANTECH SRL

CUI 17516899 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ADVANTECH SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-25,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9 K lei, față de 12,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-192,4%

Marja netă calculată este -192,4% în 2025, față de -99% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259 K lei-25,7% față de anul anterior2020: 27.2512021: 9.7772022: 108.2892023: 192.2262024: 12.1502025: 9.033
Rezultat net 2025-17,4 K leiPierdere majorată cu 44,4%2020: -39.6982021: -45.6772022: 26.1452023: 103.8852024: -12.0342025: -17.376
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202568,5 K lei-20,2% față de anul anterior2020: 13.5812021: -32.0962022: -5.9512023: 97.9342024: 85.9002025: 68.524
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate096 K192 K2020: 27,3 K lei27,3 K20202021: 9,8 K lei9,8 K20212022: 108,3 K lei108,3 K20222023: 192,2 K lei192,2 K20232024: 12,2 K lei12,2 K20242025: 9 K lei9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-467,2%-206,6%54%2020: -145,7%-145,7%20202021: -467,2%-467,2%20212022: 24,1%24,1%20222023: 54%54%20232024: -99%-99%20242025: -192,4%-192,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -25,7% față de anul anterior.Marjă netă -192,4% · -93,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202485,9 K lei
202568,5 K lei

Datorii raportate

202473,8 K lei
202568,4 K lei

Disponibilități bănești

20242,3 K lei
20253,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri192,2 K lei12,2 K lei9 K lei-25,7% față de anul anterior
Rezultat net103,9 K lei-12 K lei-17,4 K leiPierdere majorată cu 44,4%
Capitaluri proprii97,9 K lei85,9 K lei68,5 K lei-20,2% față de anul anterior
Datorii84,3 K lei73,8 K lei68,4 K lei-7,3% față de anul anterior
Creanțe26,2 K lei24,5 K lei23,4 K lei-4,5% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-192,4%-99%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)-12,7%-7,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii-25,4%-14%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)50,1%51,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)50%44,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate78,5%82,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale0,43×0,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări932,5 zile726,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări101,3 zile75,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.033
Rezultat net
-17.376
Angajați
—
Datorii
68.413
Active imobilizate
107.416
Active circulante
29.369
Capitaluri proprii
68.524
Venituri totale
15.568
Cheltuieli totale
32.477
Stocuri
2.543
Creanțe
23.398
Casă și conturi la bănci
3.428
Cheltuieli în avans
152
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.150
Rezultat net
-12.034
Angajați
—
Datorii
73.825
Active imobilizate
136.383
Active circulante
29.365
Capitaluri proprii
85.900
Venituri totale
22.650
Cheltuieli totale
34.684
Stocuri
2.543
Creanțe
24.508
Casă și conturi la bănci
2.314
Cheltuieli în avans
102
Venituri în avans
6.125
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.226
Rezultat net
103.885
Angajați
1
Datorii
84.297
Active imobilizate
165.350
Active circulante
33.111
Capitaluri proprii
97.934
Venituri totale
193.951
Cheltuieli totale
88.153
Stocuri
3.780
Creanțe
26.224
Casă și conturi la bănci
3.107
Cheltuieli în avans
395
Venituri în avans
16.625
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.289
Rezultat net
26.145
Angajați
—
Datorii
120.396
Active imobilizate
58.857
Active circulante
55.226
Capitaluri proprii
-5.951
Venituri totale
108.390
Cheltuieli totale
81.204
Stocuri
6.197
Creanțe
45.634
Casă și conturi la bănci
3.395
Cheltuieli în avans
362
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.777
Rezultat net
-45.677
Angajați
—
Datorii
131.649
Active imobilizate
65.182
Active circulante
33.798
Capitaluri proprii
-32.096
Venituri totale
9.777
Cheltuieli totale
55.356
Stocuri
17.883
Creanțe
10.221
Casă și conturi la bănci
5.694
Cheltuieli în avans
573
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.251
Rezultat net
-39.698
Angajați
—
Datorii
82.213
Active imobilizate
74.293
Active circulante
21.047
Capitaluri proprii
13.581
Venituri totale
30.002
Cheltuieli totale
69.427
Stocuri
10.831
Creanțe
7.390
Casă și conturi la bănci
2.826
Cheltuieli în avans
454
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-12-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17516899
Număr de înregistrare
J40/7605/2005
Înmatriculare
22 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J40/7605/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. SOLDAT ZAMBILĂ IONIŢĂ 4 7D Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Int SULFINEI 4 Măgurele ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
3 decembrie 2014
Înregistrare fiscală
2 martie 2025
Telefon
0788232224 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HEDES DRAGOŞ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADVANTECH SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 03.12.2014
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J23/3512/2014
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0788232224 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT MĂGURELE ORŞ. MĂGURELE, INT SULFINEI, NR.4, SUBSOL
Cod poștal fiscal
77125
Strada sediului
Int SULFINEI
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Măgurele Orş. Măgurele
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77125
Detalii sediu
SUBSOL
Strada domiciliului fiscal
Int SULFINEI
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Măgurele Orş. Măgurele
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77125
Detalii domiciliu fiscal
SUBSOL

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
25 aprilie 2005
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 septembrie 2013
Actualizare TVA la încasare
13 noiembrie 2013
Publicare TVA la încasare
14 noiembrie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Soldat Zambilă IoniţăCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI