Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ADY ROMULUS CONSTRUCT SRL

ADY ROMULUS CONSTRUCT SRL

CUI 37275876 · SRL· Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate673.866 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ADY ROMULUS CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

673.866 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+18,9%

Datoriile raportate sunt 636,5 K lei în 2025, față de 535,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 564.9702021: 478.1702023: 179.5472024: 1.126.609
Rezultat net 2025-356,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 216.6662021: 66.8692022: -124.3362023: -175.6222024: 598.4532025: -356.549
Angajați 20255-28,6% față de anul anterior2020: 62021: 82022: 22023: 42024: 72025: 5
Capitaluri proprii 2025-354,4 K leiCapitaluri devenite negative2020: 28.8222021: 95.6912022: -122.6452023: -298.2662024: 300.1862025: -354.363
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0563 K1 mil.2020: 565 K lei565 K20202021: 478,2 K lei478,2 K2021—20222023: 179,5 K lei179,5 K20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-97,8%-22,3%53,1%2020: 38,4%38,4%20202021: 14%14%202120222023: -97,8%-97,8%20232024: 53,1%53,1%20242025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024300,2 K lei
2025-354,4 K lei

Datorii raportate

2024535,3 K lei
2025636,5 K lei

Disponibilități bănești

202418,7 K lei
2025322 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri179,5 K lei1,1 mil. lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-175,6 K lei598,5 K lei-356,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-298,3 K lei300,2 K lei-354,4 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii338,1 K lei535,3 K lei636,5 K lei+18,9% față de anul anterior
Creanțe3,7 K lei813,7 K lei279,9 K lei-65,6% față de anul anterior
Angajați475-28,6% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—53,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-126,4%71,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii—199,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat—160.944 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-125,6%35,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)225,6%64,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate0,7%0,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,44×1,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—260 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-356.549
Angajați
5
Datorii
636.531
Active imobilizate
1.992
Active circulante
280.176
Capitaluri proprii
-354.363
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
356.549
Stocuri
—
Creanțe
279.854
Casă și conturi la bănci
322
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.126.609
Rezultat net
598.453
Angajați
7
Datorii
535.279
Active imobilizate
2.988
Active circulante
832.477
Capitaluri proprii
300.186
Venituri totale
1.126.643
Cheltuieli totale
495.066
Stocuri
—
Creanțe
813.746
Casă și conturi la bănci
18.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.547
Rezultat net
-175.622
Angajați
4
Datorii
338.061
Active imobilizate
3.982
Active circulante
35.813
Capitaluri proprii
-298.266
Venituri totale
179.547
Cheltuieli totale
353.374
Stocuri
—
Creanțe
3.680
Casă și conturi la bănci
32.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-124.336
Angajați
2
Datorii
357.542
Active imobilizate
11.556
Active circulante
223.341
Capitaluri proprii
-122.645
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
124.336
Stocuri
—
Creanțe
3.569
Casă și conturi la bănci
219.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.170
Rezultat net
66.869
Angajați
8
Datorii
357.281
Active imobilizate
34.670
Active circulante
418.302
Capitaluri proprii
95.691
Venituri totale
478.171
Cheltuieli totale
407.094
Stocuri
5.674
Creanțe
9.251
Casă și conturi la bănci
403.377
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
564.970
Rezultat net
216.666
Angajați
6
Datorii
234.670
Active imobilizate
57.784
Active circulante
205.708
Capitaluri proprii
28.822
Venituri totale
565.810
Cheltuieli totale
343.729
Stocuri
—
Creanțe
7.721
Casă și conturi la bănci
197.987
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

673.866 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

673.866 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat362.700 lei42.651 lei405.351 lei405.351 lei0 lei
Asigurări sociale194.578 lei11.933 lei206.511 lei206.511 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate61.809 lei195 lei62.004 lei62.004 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Dosar 9372/192/20252025-12-17 · Judecătoria BOLINTINVALE · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

Dosar 9559/192/20242024-12-04 · Judecătoria BOLINTINVALE · Terţ poprit

validare poprire · Fond

7 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-09-21 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea de validare a popririi formulată de petentul BEJA Aequitas privind pe creditor Banca Comercială Română în contradictoriu cu debitorul Ghiţă Nicuşor şi terţ poprit Ady Romulus Construct SRL. Validează poprirea înfiinţată de BEJA Aequitas, prin adresa din data de 04.11.2024 emisă în dosarul de executare nr. 2937/2022, comunicată terţului poprit la data de 06.11.2024. Obligă terţul poprit Ady Romulus Construct SRL să plătească creditoarei Banca Comercială Română, cu respectarea dispoziţiilor prevăzute de art. 729 C.proc.civ., cota corespunzătoare din sumele datorate debitorului Niţu Nicoleta ajunse la scadenţă la data comunicării adresei de înfiinţare a popririi, respectiv 06.11.2024, şi din cele devenite scadente după această dată, în limita creanţei în cuantum de 18.960,50 lei reprezentând debit datorat şi cheltuieli de executare. Respinge ca neîntemeiată cererea creditoarei de amendare a terţului-poprit. Numai cu drept de apel, în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de declarare a căii de atac se va depune la Judecătoria Bolintin-Vale. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi 21.09.2026.

Document: _Hotarare 2155/2026 · 2026-09-21

2026-09-14 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 21.09.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.09.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-09-14

2026-09-07 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 14.09.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.09.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-09-07

2026-08-31 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 07.09.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 31.08.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-08-31

2026-08-21 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 31.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.08.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-08-21

2026-08-11 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 21.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.08.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-08-11

2026-06-02 · 10:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea nr.1/28.05.2026 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bolintin Vale, prin care s-a hotărât susţinerea formei de protest iniţiată de Sindicatul Naţional al Grefei şi, ţinând cont că prezenta cauză nu se încadrează în categoria cauzelor urgente, va dispune amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată, pentru când se vor menţine măsurile de la termenul anterior.

Document: incheieredesedinta · 2026-06-02

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-20.

Dosar 9559/192/20242024-12-04 · Judecătoria BOLINTINVALE · Civil

validare poprire

Nume publicate de ONRC: GHIŢĂ NICUŞOR

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37275876
Număr de înregistrare
J52/193/2017
Înmatriculare
24 martie 2017
EUID
ROONRC.J52/193/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
SUSENI 22 Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale Giurgiu
Adresă fiscală
SUSENI 22 Suseni GIURGIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 martie 2017
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHIŢĂ NICUŞOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ADY ROMULUS CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.03.2017
Înregistrare fiscală
27 martie 2017
Număr registrul comerțului
J52/193/2017
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT SUSENI ORŞ. BOLINTIN-VALE, SUSENI, NR.22
Cod poștal fiscal
85103
Strada sediului
SUSENI
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Sat Suseni Orş. Bolintin-Vale
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
85103
Strada domiciliului fiscal
SUSENI
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Suseni Orş. Bolintin-Vale
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
85103

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
28 noiembrie 2023
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 2019
Perioada 2: TVA până la
31 martie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
3 aprilie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Suseni, Oraş Bolintin-ValeCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI