Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AFA FLOWERS MARKET S.R.L.

AFA FLOWERS MARKET S.R.L.

CUI 42667744 · SRL· Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AFA FLOWERS MARKET S.R.L. are sediul în Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+31,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,2%

Marja netă calculată este 5,2% în 2025, față de 4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+122,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+31,9% față de anul anterior2020: 226.5872021: 531.9752022: 798.9702023: 1.560.7072024: 1.720.1872025: 2.268.830
Rezultat net 2025117,9 K lei+72,8% față de anul anterior2020: 27.8952021: 6.5232022: 9.8142023: 144.1412024: 68.2372025: 117.937
Angajați 20255+25% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 42023: 32024: 42025: 5
Capitaluri proprii 2025118,2 K lei+72,6% față de anul anterior2020: 28.0952021: 9.6182022: 10.0542023: 154.1952024: 68.4782025: 118.178
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 226,6 K lei226,6 K20202021: 532 K lei532 K20212022: 799 K lei799 K20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,2%12,3%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=26382020: 12,3%12,3%20202021: 1,2%1,2%20212022: 1,2%1,2%20222023: 9,2%9,2%20232024: 4%4%20242025: 5,2%5,2%2025

Cifra de afaceri: +31,9% față de anul anterior. Marja netă: 5,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii118,2 K lei+72,6% față de anul anterior
Datorii81,1 K lei-40,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,7 mil. lei2,3 mil. lei+31,9% față de anul anterior
Rezultat net144,1 K lei68,2 K lei117,9 K lei+72,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii154,2 K lei68,5 K lei118,2 K lei+72,6% față de anul anterior
Datorii64 K lei136,5 K lei81,1 K lei-40,6% față de anul anterior
Creanțe46,9 K lei48,5 K lei107,8 K lei+122,2% față de anul anterior
Angajați345+25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,2%2,3%n=2.6384%1,8%n=2.652
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%33,2%n=1.75599,6%26,1%n=1.760
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,46×0,85×n=3.1321,5×0,88×n=3.138
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36017,11 zile10,51 zilen=2.13510,15 zile10,14 zilen=2.102
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,72 zile52,88 zilen=2.3934,01 zile57,89 zilen=2.381
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați453.766 lei200.173 lein=1.808430.047 lei179.517 lein=1.826

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.268.830
Rezultat net
117.937
Angajați
5
Datorii
81.094
Active imobilizate
—
Active circulante
199.272
Capitaluri proprii
118.178
Venituri totale
2.268.830
Cheltuieli totale
2.131.346
Stocuri
23.427
Creanțe
107.824
Casă și conturi la bănci
68.021
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.720.187
Rezultat net
68.237
Angajați
4
Datorii
136.503
Active imobilizate
—
Active circulante
204.981
Capitaluri proprii
68.478
Venituri totale
1.720.269
Cheltuieli totale
1.629.923
Stocuri
19.165
Creanțe
48.520
Casă și conturi la bănci
137.296
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.560.707
Rezultat net
144.141
Angajați
3
Datorii
63.959
Active imobilizate
—
Active circulante
218.154
Capitaluri proprii
154.195
Venituri totale
1.560.707
Cheltuieli totale
1.402.912
Stocuri
5.733
Creanțe
46.906
Casă și conturi la bănci
165.515
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
798.970
Rezultat net
9.814
Angajați
4
Datorii
116.109
Active imobilizate
227
Active circulante
125.936
Capitaluri proprii
10.054
Venituri totale
799.579
Cheltuieli totale
782.695
Stocuri
13.496
Creanțe
31.619
Casă și conturi la bănci
80.821
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
531.975
Rezultat net
6.523
Angajați
2
Datorii
29.707
Active imobilizate
127
Active circulante
39.198
Capitaluri proprii
9.618
Venituri totale
532.664
Cheltuieli totale
521.453
Stocuri
871
Creanțe
23.155
Casă și conturi la bănci
15.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.587
Rezultat net
27.895
Angajați
2
Datorii
26.364
Active imobilizate
204
Active circulante
54.255
Capitaluri proprii
28.095
Venituri totale
226.624
Cheltuieli totale
197.373
Stocuri
4.272
Creanțe
26.636
Casă și conturi la bănci
23.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-06-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42667744
Număr de înregistrare
J29/998/2020
Înmatriculare
23 iunie 2020
EUID
ROONRC.J29/998/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
MĂRUNŢIŞ 112 Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi Prahova
Adresă fiscală
Str. MĂRUNŢIŞ 112 Urlaţi PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 iunie 2020
Înregistrare fiscală
29 martie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARSENE AURELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AFA FLOWERS MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.06.2020
Înregistrare fiscală
23 iunie 2020
Număr registrul comerțului
J29/998/2020
Cod CAEN
4776
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. URLAŢI, STR. MĂRUNŢIŞ, NR.112, CAMERA C1
Cod poștal fiscal
106300
Strada sediului
Str. Mărunţiş
Numărul sediului
112
Localitatea sediului
Orş. Urlaţi
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
106300
Detalii sediu
camera C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Mărunţiş
Numărul domiciliului fiscal
112
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Urlaţi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
106300
Detalii domiciliu fiscal
camera C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Urlaţi, Oraş UrlaţiCAEN 4776
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI