Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGA MEDIA INTERNATIONAL S.R.L.

AGA MEDIA INTERNATIONAL S.R.L.

CUI 44541016 · SRL· Municipiul Codlea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

AGA MEDIA INTERNATIONAL S.R.L. are sediul în Municipiul Codlea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 270,4 K lei, față de 278,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2025, față de 4,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3,8%

Datoriile raportate sunt 163,4 K lei în 2025, față de 157,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025270,4 K lei-2,9% față de anul anterior2021: 59.2732022: 231.5482023: 207.4392024: 278.4212025: 270.371
Rezultat net 202513,1 K lei+13,4% față de anul anterior2021: 24.1212022: 80.1792023: 28.2452024: 11.5602025: 13.108
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202545,9 K lei+40% față de anul anterior2021: 24.3212022: 80.4192023: 61.2122024: 32.7672025: 45.875
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0139 K278 K2021: 59,3 K lei59,3 K20212022: 231,5 K lei231,5 K20222023: 207,4 K lei207,4 K20232024: 278,4 K lei278,4 K20242025: 270,4 K lei270,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,3%40,7%Mediana sectorului (2025): 24,5% · n=115102021: 40,7%40,7%20212022: 34,6%34,6%20222023: 13,6%13,6%20232024: 4,2%4,2%20242025: 4,8%4,8%2025

Cifra de afaceri: -2,9% față de anul anterior. Marja netă: 4,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii45,9 K lei+40% față de anul anterior
Datorii163,4 K lei+3,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri207,4 K lei278,4 K lei270,4 K lei-2,9% față de anul anterior
Rezultat net28,2 K lei11,6 K lei13,1 K lei+13,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii61,2 K lei32,8 K lei45,9 K lei+40% față de anul anterior
Datorii46,9 K lei157,5 K lei163,4 K lei+3,8% față de anul anterior
Creanțe19,2 K lei25 K lei24,1 K lei-3,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,8%24,5%n=11.5104,2%27,4%n=11.469
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21,9%54,8%n=9.14617,2%61,5%n=8.919
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,1%43,4%n=9.14682,8%37,2%n=8.919
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,9%16,5%n=9.14667,8%14,8%n=8.919
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,3%23,9%n=9.1436,1%24,4%n=8.916
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive28,6%90,3%n=11.00535,3%78,5%n=11.096
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,68×1,8×n=13.4840,39×2,13×n=13.619
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36032,03 zile109,46 zilen=10.83532,33 zile95,22 zilen=10.571
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36070,16 zile5,3 zilen=4.58221,9 zile5,34 zilen=4.444
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați270.371 lei223.621 lein=7.785278.421 lei215.289 lein=7.881

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.371
Rezultat net
13.108
Angajați
1
Datorii
163.420
Active imobilizate
98.126
Active circulante
111.169
Capitaluri proprii
45.875
Venituri totale
270.463
Cheltuieli totale
255.278
Stocuri
52.693
Creanțe
24.058
Casă și conturi la bănci
34.418
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.421
Rezultat net
11.560
Angajați
1
Datorii
157.478
Active imobilizate
128.948
Active circulante
61.297
Capitaluri proprii
32.767
Venituri totale
278.426
Cheltuieli totale
259.844
Stocuri
16.939
Creanțe
25.001
Casă și conturi la bănci
19.357
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.439
Rezultat net
28.245
Angajați
1
Datorii
46.927
Active imobilizate
29.375
Active circulante
78.764
Capitaluri proprii
61.212
Venituri totale
212.056
Cheltuieli totale
177.700
Stocuri
16.296
Creanțe
19.153
Casă și conturi la bănci
43.315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.548
Rezultat net
80.179
Angajați
1
Datorii
34.981
Active imobilizate
3.117
Active circulante
112.283
Capitaluri proprii
80.419
Venituri totale
236.562
Cheltuieli totale
152.404
Stocuri
16.296
Creanțe
12.681
Casă și conturi la bănci
83.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.273
Rezultat net
24.121
Angajați
—
Datorii
9.538
Active imobilizate
71
Active circulante
33.788
Capitaluri proprii
24.321
Venituri totale
59.308
Cheltuieli totale
33.444
Stocuri
1.309
Creanțe
10.629
Casă și conturi la bănci
21.850
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-11-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44541016
Număr de înregistrare
J8/1922/2021
Înmatriculare
5 iulie 2021
EUID
ROONRC.J8/1922/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETUNIEI 1 25 Municipiul Codlea Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PETUNIEI 1 Codlea BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iulie 2021
Înregistrare fiscală
22 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AGA ANTONIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGA MEDIA INTERNATIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.07.2021
Înregistrare fiscală
5 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001922081
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. PETUNIEI, NR.1, CAMERA 1, BL.25, SC.B, AP.10
Cod poștal fiscal
505100
Strada sediului
Str. Petuniei
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Codlea
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
505100
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Petuniei
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Codlea
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
505100
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MUNICIPIUL RESITA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Aparate de semnalizare acustica sau optica (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de publicitate (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 noiembrie 2024Achiziție directă

Butoni rutieri solari nk-rs-a6-1

Autoritate: MUNICIPIUL RESITA

CPV 31620000-8 — Aparate de semnalizare acustica sau optica (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31620000-8

Vezi detaliile atribuirii →
13.200 leiValoare publicată
9 mai 2024Achiziție directă

Sigla comanda 475

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
2.631 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

38 activități autorizate

CAEN 1811 Rev. 2Tipărirea ziarelor

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 1813 Rev. 2Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 1814 Rev. 2Legătorie și servicii conexe

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 9321 Rev. 2Bâlciuri și parcuri de distracții

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul CodleaCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI