Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGENT DEPO CONSTRUCT SRL

AGENT DEPO CONSTRUCT SRL

CUI 28017100 · SRL· Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

AGENT DEPO CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,5%

Marja netă calculată este 11,5% în 2025, față de 7,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+69,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei-2,7% față de anul anterior2020: 1.021.5182021: 1.382.9982022: 1.672.8852023: 1.633.3872024: 1.507.3722025: 1.466.804
Rezultat net 2025168,1 K lei+40,5% față de anul anterior2020: 65.5042021: 118.4582022: 123.1772023: 205.3702024: 119.6552025: 168.108
Angajați 20253-25% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 42023: 42024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025679,2 K lei+19,8% față de anul anterior2020: 273.8982021: 381.6892022: 241.8352023: 447.2052024: 566.8602025: 679.243
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0836 K2 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,7 mil. lei1,7 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,3%12,6%2020: 6,4%6,4%20202021: 8,6%8,6%20212022: 7,4%7,4%20222023: 12,6%12,6%20232024: 7,9%7,9%20242025: 11,5%11,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=2.058

Cifra de afaceri: -2,7% față de anul anterior.Marjă netă 11,5% · +3,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024566,9 K lei
2025679,2 K lei

Datorii raportate

2024180,6 K lei
202588,8 K lei

Disponibilități bănești

202412,6 K lei
202536,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,5 mil. lei1,5 mil. lei-2,7% față de anul anterior
Rezultat net205,4 K lei119,7 K lei168,1 K lei+40,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii447,2 K lei566,9 K lei679,2 K lei+19,8% față de anul anterior
Datorii313,5 K lei180,6 K lei88,8 K lei-50,8% față de anul anterior
Creanțe10,4 K lei13 K lei22 K lei+69,2% față de anul anterior
Angajați443-25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă11,5%7,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=2.058) · 2024: 2,8% (n=1.889)

Rezultat / active (A+B)21,9%16%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=1.662) · 2024: 3,2% (n=1.531)

Rezultat / capitaluri proprii24,7%21,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15% (n=1.707) · 2024: 13,8% (n=1.552)

Vânzări per angajat488.935 lei376.843 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 369.267 lei (n=1.653) · 2024: 346.101 lei (n=1.550)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)88,4%75,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.662) · 2024: 34,9% (n=1.531)

Datorii / active (A+B)11,6%24,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66,9% (n=1.662) · 2024: 64,9% (n=1.531)

Ponderea activelor imobilizate0,4%0,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,1% (n=1.662) · 2024: 11,7% (n=1.531)

Active circulante / datorii totale8,62×4,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,14× (n=2.362) · 2024: 1,16× (n=2.183)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,4 zile3,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 21 zile (n=1.902) · 2024: 19,4 zile (n=1.736)

Stocuri în zile de vânzări173,5 zile171,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 136 zile (n=1.938) · 2024: 131,7 zile (n=1.795)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.466.804
Rezultat net
168.108
Angajați
3
Datorii
88.774
Active imobilizate
2.870
Active circulante
765.147
Capitaluri proprii
679.243
Venituri totale
1.466.804
Cheltuieli totale
1.271.384
Stocuri
706.785
Creanțe
21.978
Casă și conturi la bănci
36.384
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.507.372
Rezultat net
119.655
Angajați
4
Datorii
180.569
Active imobilizate
4.896
Active circulante
742.533
Capitaluri proprii
566.860
Venituri totale
1.507.372
Cheltuieli totale
1.368.883
Stocuri
716.894
Creanțe
12.993
Casă și conturi la bănci
12.646
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.633.387
Rezultat net
205.370
Angajați
4
Datorii
313.526
Active imobilizate
—
Active circulante
760.731
Capitaluri proprii
447.205
Venituri totale
1.633.387
Cheltuieli totale
1.414.129
Stocuri
704.711
Creanțe
10.435
Casă și conturi la bănci
45.585
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.672.885
Rezultat net
123.177
Angajați
4
Datorii
404.199
Active imobilizate
—
Active circulante
646.034
Capitaluri proprii
241.835
Venituri totale
1.674.909
Cheltuieli totale
1.537.798
Stocuri
581.399
Creanțe
4.091
Casă și conturi la bănci
60.544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.382.998
Rezultat net
118.458
Angajați
4
Datorii
174.774
Active imobilizate
—
Active circulante
556.463
Capitaluri proprii
381.689
Venituri totale
1.382.998
Cheltuieli totale
1.252.365
Stocuri
550.599
Creanțe
1.658
Casă și conturi la bănci
4.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.021.518
Rezultat net
65.504
Angajați
3
Datorii
210.998
Active imobilizate
—
Active circulante
484.896
Capitaluri proprii
273.898
Venituri totale
1.021.518
Cheltuieli totale
946.401
Stocuri
471.794
Creanțe
3.478
Casă și conturi la bănci
9.624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-02-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28017100
Număr de înregistrare
J10/105/2011
Înmatriculare
10 februarie 2011
EUID
ROONRC.J10/105/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală Zn. 123 Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti Buzău
Adresă fiscală
Str. Principală Zn. 123 Zărneştii de Slănic BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 februarie 2011
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2024
Telefon
0726391674 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
VIREAGĂ I. NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGENT DEPO CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.02.2011
Înregistrare fiscală
11 februarie 2011
Număr registrul comerțului
J10/105/2011
Cod CAEN
4329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0726391674 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT ZĂRNEŞTII DE SLĂNIC COM. CERNĂTEŞTI, STR. PRINCIPALĂ ZN., NR.123
Cod poștal fiscal
127158
Strada sediului
Str. Principală Zn.
Numărul sediului
123
Localitatea sediului
Sat Zărneştii de Slănic Com. Cernăteşti
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127158
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală Zn.
Numărul domiciliului fiscal
123
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Zărneştii de Slănic Com. Cernăteşti
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127158

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2015
Perioada 2: TVA de la
15 februarie 2011
Perioada 2: TVA până la
22 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
22 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
26 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
27 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Zărneştii de Slănic, Comuna CernăteştiCAEN 4752
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI