Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGENTIA DE CONSULTANTA PROVEST S.R.L.

AGENTIA DE CONSULTANTA PROVEST S.R.L.

CUI 41646670 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate178.656 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AGENTIA DE CONSULTANTA PROVEST S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

178.656 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-72,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 59,8 K lei, față de 218,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-288,4%

Marja netă calculată este -288,4% în 2025, față de -168,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202559,8 K lei-72,6% față de anul anterior2020: 47.4412021: 126.9192022: 422.8292023: 423.3962024: 218.3552025: 59.824
Rezultat net 2025-172,5 K lei+53,2% față de anul anterior2020: 3862021: 17.2162022: 218.1072023: 234.6602024: -368.5572025: -172.524
Angajați 20252-60% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 52025: 2
Capitaluri proprii 2025-353,3 K lei-164,3% față de anul anterior2020: 5862021: 17.8022022: 235.9092023: 234.8602024: -133.6972025: -353.340
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0212 K423 K2020: 47,4 K lei47,4 K20202021: 126,9 K lei126,9 K20212022: 422,8 K lei422,8 K20222023: 423,4 K lei423,4 K20232024: 218,4 K lei218,4 K20242025: 59,8 K lei59,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-288,4%-116,5%55,4%Mediana sectorului (2025): 37,2% · n=52982020: 0,8%0,8%20202021: 13,6%13,6%20212022: 51,6%51,6%20222023: 55,4%55,4%20232024: -168,8%-168,8%20242025: -288,4%-288,4%2025

Cifra de afaceri: -72,6% față de anul anterior. Marja netă: -288,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-353,3 K lei-164,3% față de anul anterior
Datorii541,7 K lei-0,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri423,4 K lei218,4 K lei59,8 K lei-72,6% față de anul anterior
Rezultat net234,7 K lei-368,6 K lei-172,5 K lei+53,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii234,9 K lei-133,7 K lei-353,3 K lei-164,3% față de anul anterior
Datorii140,8 K lei545,2 K lei541,7 K lei-0,6% față de anul anterior
Creanțe318,4 K lei269,8 K lei83 K lei-69,2% față de anul anterior
Angajați252-60% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-288,4%37,2%n=5.298-168,8%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-187,8%50,4%n=4.308-32,7%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)287,9%46,9%n=4.308133,2%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)55,9%17,8%n=4.30833,1%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-91,7%19,1%n=4.308-90,1%6,8%n=13.612
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,15×1,65×n=6.5990,5×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360499,32 zile133,63 zilen=4.881444,8 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—1,82 zilen=1.6706,18 zile6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați29.912 lei197.014 lein=3.09343.671 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.824
Rezultat net
-172.524
Angajați
2
Datorii
541.655
Active imobilizate
105.117
Active circulante
82.997
Capitaluri proprii
-353.340
Venituri totale
59.824
Cheltuieli totale
232.348
Stocuri
—
Creanțe
82.976
Casă și conturi la bănci
21
Cheltuieli în avans
201
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.355
Rezultat net
-368.557
Angajați
5
Datorii
545.177
Active imobilizate
135.610
Active circulante
273.540
Capitaluri proprii
-133.697
Venituri totale
219.716
Cheltuieli totale
588.273
Stocuri
3.750
Creanțe
269.790
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
2.330
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
423.396
Rezultat net
234.660
Angajați
2
Datorii
140.834
Active imobilizate
10.369
Active circulante
359.248
Capitaluri proprii
234.860
Venituri totale
423.406
Cheltuieli totale
168.861
Stocuri
1.427
Creanțe
318.415
Casă și conturi la bănci
39.406
Cheltuieli în avans
6.077
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
422.829
Rezultat net
218.107
Angajați
2
Datorii
34.187
Active imobilizate
12.736
Active circulante
252.072
Capitaluri proprii
235.909
Venituri totale
447.281
Cheltuieli totale
225.643
Stocuri
8.414
Creanțe
232.097
Casă și conturi la bănci
11.561
Cheltuieli în avans
5.288
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.919
Rezultat net
17.216
Angajați
2
Datorii
52.205
Active imobilizate
29.600
Active circulante
59.472
Capitaluri proprii
17.802
Venituri totale
169.470
Cheltuieli totale
151.137
Stocuri
—
Creanțe
20.707
Casă și conturi la bănci
38.765
Cheltuieli în avans
5.382
Venituri în avans
24.447
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.441
Rezultat net
386
Angajați
2
Datorii
46.322
Active imobilizate
69.436
Active circulante
28.164
Capitaluri proprii
586
Venituri totale
158.667
Cheltuieli totale
157.836
Stocuri
—
Creanțe
7.736
Casă și conturi la bănci
20.428
Cheltuieli în avans
16.300
Venituri în avans
66.992
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

178.656 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

178.656 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat55.743 lei7.209 lei62.952 lei62.952 lei0 lei
Asigurări sociale79.556 lei3.091 lei82.647 lei82.647 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate31.814 lei1.243 lei33.057 lei33.057 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41646670
Număr de înregistrare
J2023007364405
Înmatriculare
18 aprilie 2023
EUID
ROONRC.J2023007364405
Formă juridică
SRL
Sediu social
COSTACHE ARISTIA 28 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str COSTACHE ARISTIA 28 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
13 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2026
Telefon
0740276699 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUZATU SILVIU-ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGENTIA DE CONSULTANTA PROVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.04.2023
Înregistrare fiscală
16 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2023007364405
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0740276699 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR COSTACHE ARISTIA, NR.28, CAMERA 3
Cod poștal fiscal
11313
Strada sediului
Str. Costache Aristia
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11313
Detalii sediu
Camera 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Costache Aristia
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11313
Detalii domiciliu fiscal
Camera 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
15 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
16 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI