Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGER MATCONSTRUCT SRL

AGER MATCONSTRUCT SRL

CUI 28128361 · SRL· Municipiul Alexandria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AGER MATCONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 510,3 K lei, față de 471,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-24,2%

Marja netă calculată este -24,2% în 2025, față de -11,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,3%

Datoriile raportate sunt 605,5 K lei în 2025, față de 632,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025510,3 K lei+8,2% față de anul anterior2020: 192.8092021: 264.1532022: 701.5102023: 532.7792024: 471.8142025: 510.287
Rezultat net 2025-123,3 K leiPierdere majorată cu 125,7%2020: 39.7212021: 73.0642022: 44.0292023: 10.9272024: -54.6272025: -123.317
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-153,8 K leiDeficit de capital majorat cu 404,5%2020: -59.4912021: 13.5732022: 57.6032023: 68.5292024: -30.4902025: -153.807
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0351 K702 K2020: 192,8 K lei192,8 K20202021: 264,2 K lei264,2 K20212022: 701,5 K lei701,5 K20222023: 532,8 K lei532,8 K20232024: 471,8 K lei471,8 K20242025: 510,3 K lei510,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,2%1,7%27,7%2020: 20,6%20,6%20202021: 27,7%27,7%20212022: 6,3%6,3%20222023: 2,1%2,1%20232024: -11,6%-11,6%20242025: -24,2%-24,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: +8,2% față de anul anterior.Marjă netă -24,2% · -12,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-30,5 K lei
2025-153,8 K lei

Datorii raportate

2024632,6 K lei
2025605,5 K lei

Disponibilități bănești

20247,5 K lei
20255,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri532,8 K lei471,8 K lei510,3 K lei+8,2% față de anul anterior
Rezultat net10,9 K lei-54,6 K lei-123,3 K leiPierdere majorată cu 125,7%
Capitaluri proprii68,5 K lei-30,5 K lei-153,8 K leiDeficit de capital majorat cu 404,5%
Datorii96,8 K lei632,6 K lei605,5 K lei-4,3% față de anul anterior
Creanțe32,5 K lei18,9 K lei8,5 K lei-55,1% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-24,2%-11,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)-27,3%-9,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Vânzări per angajat510.287 lei471.814 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-34,1%-5,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)134,1%105,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate82,3%72,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale0,13×0,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6 zile14,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări46,7 zile104,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
510.287
Rezultat net
-123.317
Angajați
1
Datorii
605.489
Active imobilizate
371.696
Active circulante
79.986
Capitaluri proprii
-153.807
Venituri totale
510.287
Cheltuieli totale
633.604
Stocuri
66.238
Creanțe
8.501
Casă și conturi la bănci
5.247
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
471.814
Rezultat net
-54.627
Angajați
1
Datorii
632.626
Active imobilizate
438.940
Active circulante
163.196
Capitaluri proprii
-30.490
Venituri totale
472.385
Cheltuieli totale
516.907
Stocuri
136.797
Creanțe
18.930
Casă și conturi la bănci
7.469
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
532.779
Rezultat net
10.927
Angajați
2
Datorii
96.810
Active imobilizate
4.827
Active circulante
160.512
Capitaluri proprii
68.529
Venituri totale
532.779
Cheltuieli totale
518.236
Stocuri
93.624
Creanțe
32.473
Casă și conturi la bănci
34.415
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
701.510
Rezultat net
44.029
Angajați
2
Datorii
28.096
Active imobilizate
—
Active circulante
85.699
Capitaluri proprii
57.603
Venituri totale
701.581
Cheltuieli totale
649.261
Stocuri
32.646
Creanțe
38.080
Casă și conturi la bănci
14.973
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.153
Rezultat net
73.064
Angajați
—
Datorii
246.302
Active imobilizate
—
Active circulante
259.875
Capitaluri proprii
13.573
Venituri totale
264.153
Cheltuieli totale
185.034
Stocuri
250.626
Creanțe
2.530
Casă și conturi la bănci
6.719
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.809
Rezultat net
39.721
Angajați
—
Datorii
313.642
Active imobilizate
—
Active circulante
254.151
Capitaluri proprii
-59.491
Venituri totale
192.809
Cheltuieli totale
147.459
Stocuri
234.373
Creanțe
3.252
Casă și conturi la bănci
16.526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28128361
Număr de înregistrare
J2011000129347
Înmatriculare
3 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011000129347
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DUNĂRII GA2 Municipiul Alexandria Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DUNĂRII Alexandria TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 martie 2011
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0722709608 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARBU RAMONA LILIANA
administrator
PETRICĂ RODICA
administrator
PETRICĂ STELIAN GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGER MATCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.2011
Înregistrare fiscală
4 martie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000129347
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Telefon
0722709608 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. DUNĂRII, BL.GA2, SC.A, ET.1, AP.8
Cod poștal fiscal
140079
Strada sediului
Str. DUNĂRII
Localitatea sediului
Mun. Alexandria
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
140079
Strada domiciliului fiscal
Str. DUNĂRII
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alexandria
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
140079

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul AlexandriaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI