Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRI BIO FARMING RO S.R.L.

AGRI BIO FARMING RO S.R.L.

CUI 39768307 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AGRI BIO FARMING RO S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-58,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,6 mil. lei, față de 3,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-10,2%

Marja netă calculată este -10,2% în 2025, față de -6,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+20,4%

Datoriile raportate sunt 708,9 K lei în 2025, față de 588,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,6 mil. lei-58,4% față de anul anterior2020: 196.1592021: 236.8692022: 391.4772023: 6.264.0252024: 3.844.9282025: 1.600.963
Rezultat net 2025-162,9 K lei+31,1% față de anul anterior2020: 41.6412021: -234.5312022: 345.3122023: 65.1692024: -236.4992025: -162.883
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 32024: 32025: 2
Capitaluri proprii 202565,1 K lei-71,4% față de anul anterior2020: 477.7002021: 243.1692022: 588.4812023: 653.6492024: 227.9822025: 65.099
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 196,2 K lei196,2 K20202021: 236,9 K lei236,9 K20212022: 391,5 K lei391,5 K20222023: 6,3 mil. lei6,3 mil.20232024: 3,8 mil. lei3,8 mil.20242025: 1,6 mil. lei1,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-99%-5,4%88,2%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=10562020: 21,2%21,2%20202021: -99%-99%20212022: 88,2%88,2%20222023: 1%1%20232024: -6,2%-6,2%20242025: -10,2%-10,2%2025

Cifra de afaceri: -58,4% față de anul anterior. Marja netă: -10,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii65,1 K lei-71,4% față de anul anterior
Datorii708,9 K lei+20,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,3 mil. lei3,8 mil. lei1,6 mil. lei-58,4% față de anul anterior
Rezultat net65,2 K lei-236,5 K lei-162,9 K lei+31,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii653,6 K lei228 K lei65,1 K lei-71,4% față de anul anterior
Datorii506,2 K lei588,9 K lei708,9 K lei+20,4% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei775,5 K lei735,8 K lei-5,1% față de anul anterior
Angajați332-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-10,2%1,5%n=1.056-6,2%1,3%n=1.112
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)8,4%16,5%n=83827,9%20,3%n=869
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)91,6%74,2%n=83872,1%73%n=869
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,3%15%n=8382,8%14,5%n=869
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-21%1,7%n=838-29%1,2%n=868
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-250,2%20,6%n=981-103,7%16,3%n=1.027
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,07×1,05×n=1.3701,35×1,05×n=1.461
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360165,45 zile34,94 zilen=97672,61 zile32,72 zilen=1.010
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați800.482 lei567.006 lein=5921.281.643 lei506.155 lein=676

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.600.963
Rezultat net
-162.883
Angajați
2
Datorii
708.882
Active imobilizate
17.816
Active circulante
756.165
Capitaluri proprii
65.099
Venituri totale
1.616.662
Cheltuieli totale
1.779.545
Stocuri
—
Creanțe
735.786
Casă și conturi la bănci
20.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.844.928
Rezultat net
-236.499
Angajați
3
Datorii
588.907
Active imobilizate
22.787
Active circulante
794.102
Capitaluri proprii
227.982
Venituri totale
3.850.303
Cheltuieli totale
4.086.802
Stocuri
—
Creanțe
775.474
Casă și conturi la bănci
18.628
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.264.025
Rezultat net
65.169
Angajați
3
Datorii
506.191
Active imobilizate
—
Active circulante
1.159.840
Capitaluri proprii
653.649
Venituri totale
6.310.014
Cheltuieli totale
6.232.621
Stocuri
—
Creanțe
1.149.493
Casă și conturi la bănci
10.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
391.477
Rezultat net
345.312
Angajați
0
Datorii
74.359
Active imobilizate
—
Active circulante
650.074
Capitaluri proprii
588.481
Venituri totale
396.014
Cheltuieli totale
40.328
Stocuri
86.099
Creanțe
450.043
Casă și conturi la bănci
113.932
Cheltuieli în avans
12.766
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.869
Rezultat net
-234.531
Angajați
0
Datorii
33.832
Active imobilizate
—
Active circulante
277.001
Capitaluri proprii
243.169
Venituri totale
239.538
Cheltuieli totale
466.883
Stocuri
—
Creanțe
196.421
Casă și conturi la bănci
80.580
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.159
Rezultat net
41.641
Angajați
0
Datorii
15.305
Active imobilizate
—
Active circulante
493.005
Capitaluri proprii
477.700
Venituri totale
201.181
Cheltuieli totale
153.694
Stocuri
—
Creanțe
274.250
Casă și conturi la bănci
218.755
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-03-06; reactivare la 2025-03-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-03-20
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 58% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-03-06; reactivare la 2025-03-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-03-20
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 58% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39768307
Număr de înregistrare
J2018002848355
Înmatriculare
21 august 2018
EUID
ROONRC.J2018002848355
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞAGULUI Municipiul Timişoara Timiş
Adresă fiscală
Cal ŞAGULUI Timişoara TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 august 2018
Înregistrare fiscală
24 martie 2025
Telefon
0745848502 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VARUL SEFIK

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRI BIO FARMING RO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.08.2018
Înregistrare fiscală
22 august 2018
Număr registrul comerțului
J2018002848355
Cod CAEN
4621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0745848502 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. ŞAGULUI, DN 59KM 8+700M ( IN INCINTA PAUL TRANS SRL)
Strada sediului
Cal. Şagului
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Detalii sediu
DN 59KM 8+700M ( IN INCINTA PAUL TRANS SRL)
Strada domiciliului fiscal
Cal. Şagului
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Detalii domiciliu fiscal
DN 59KM 8+700M ( IN INCINTA PAUL TRANS SRL)

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
26 martie 2025
Perioada 2: TVA de la
30 iunie 2022
Perioada 2: TVA până la
6 martie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
10 martie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
22 octombrie 2018
Perioada 3: TVA până la
17 martie 2022
Perioada 3: Anulare operată la
17 martie 2022
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
6 martie 2025
Reactivare
20 martie 2025
Publicarea deciziei
6 martie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI