Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRICOLA ARAD ARNO S.R.L.

AGRICOLA ARAD ARNO S.R.L.

CUI 30356655 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AGRICOLA ARAD ARNO S.R.L. are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,1 mil. lei, față de 4,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,3%

Marja netă calculată este 13,3% în 2025, față de 18,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+71,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,1 mil. lei-13,6% față de anul anterior2021: 6.274.7702022: 6.454.2372023: 6.187.4072024: 4.750.7462025: 4.105.881
Rezultat net 2025545,8 K lei-39,3% față de anul anterior2020: -11.8642021: 529.1042022: 269.0792023: -767.5222024: 899.8872025: 545.826
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025959,3 K lei+132% față de anul anterior2020: -72.1152021: 456.9902022: 281.0792023: -486.4432024: 413.4442025: 959.269
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.—20202021: 6,3 mil. lei6,3 mil.20212022: 6,5 mil. lei6,5 mil.20222023: 6,2 mil. lei6,2 mil.20232024: 4,8 mil. lei4,8 mil.20242025: 4,1 mil. lei4,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,4%3,3%18,9%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=679120202021: 8,4%8,4%20212022: 4,2%4,2%20222023: -12,4%-12,4%20232024: 18,9%18,9%20242025: 13,3%13,3%2025

Cifra de afaceri: -13,6% față de anul anterior. Marja netă: 13,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii959,3 K lei+132% față de anul anterior
Datorii2,7 mil. lei+29,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,2 mil. lei4,8 mil. lei4,1 mil. lei-13,6% față de anul anterior
Rezultat net-767,5 K lei899,9 K lei545,8 K lei-39,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-486,4 K lei413,4 K lei959,3 K lei+132% față de anul anterior
Datorii2,7 mil. lei2,1 mil. lei2,7 mil. lei+29,5% față de anul anterior
Creanțe631 K lei1,6 mil. lei2,7 mil. lei+71,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,3%7,7%n=6.79118,9%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)26%28,2%n=6.66216,4%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74%62,4%n=6.66283,6%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,2%45,8%n=6.6621,9%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)14,8%2,3%n=6.66235,6%1%n=7.149
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive56,9%11,6%n=6.036217,7%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,33×0,86×n=7.7791,17×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360239,37 zile96,62 zilen=6.648120,56 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36066,87 zile153,02 zilen=6.03655,01 zile184,99 zilen=6.353
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați4.105.881 lei424.493 lein=5.1694.750.746 lei309.513 lein=5.657

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.105.881
Rezultat net
545.826
Angajați
1
Datorii
2.735.960
Active imobilizate
45.691
Active circulante
3.649.538
Capitaluri proprii
959.269
Venituri totale
4.162.641
Cheltuieli totale
3.547.585
Stocuri
762.722
Creanțe
2.730.102
Casă și conturi la bănci
156.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.750.746
Rezultat net
899.887
Angajați
1
Datorii
2.113.217
Active imobilizate
47.423
Active circulante
2.479.238
Capitaluri proprii
413.444
Venituri totale
4.217.903
Cheltuieli totale
3.275.021
Stocuri
725.994
Creanțe
1.590.938
Casă și conturi la bănci
162.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.187.407
Rezultat net
-767.522
Angajați
1
Datorii
2.697.075
Active imobilizate
49.155
Active circulante
2.161.477
Capitaluri proprii
-486.443
Venituri totale
4.838.300
Cheltuieli totale
5.605.822
Stocuri
1.332.588
Creanțe
631.010
Casă și conturi la bănci
197.879
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.454.237
Rezultat net
269.079
Angajați
1
Datorii
3.386.118
Active imobilizate
50.886
Active circulante
3.616.311
Capitaluri proprii
281.079
Venituri totale
7.328.923
Cheltuieli totale
7.011.599
Stocuri
2.621.040
Creanțe
942.263
Casă și conturi la bănci
53.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.274.770
Rezultat net
529.104
Angajați
1
Datorii
2.805.591
Active imobilizate
—
Active circulante
3.262.581
Capitaluri proprii
456.990
Venituri totale
6.032.111
Cheltuieli totale
5.411.127
Stocuri
1.689.839
Creanțe
1.010.112
Casă și conturi la bănci
562.630
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-11.864
Angajați
—
Datorii
2.094.864
Active imobilizate
—
Active circulante
2.022.749
Capitaluri proprii
-72.115
Venituri totale
1.932.503
Cheltuieli totale
1.944.367
Stocuri
1.932.503
Creanțe
70.747
Casă și conturi la bănci
19.499
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-06-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30356655
Număr de înregistrare
J2/710/2012
Înmatriculare
25 iunie 2012
EUID
ROONRC.J2/710/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
Horia 7 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Horia 7 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iunie 2012
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DAVID GRAŢIAN-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRICOLA ARAD ARNO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.06.2012
Înregistrare fiscală
27 iunie 2012
Număr registrul comerțului
J02/710/2012
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. HORIA, NR.7, CORP B, BIROU/AP.29, ET.P
Cod poștal fiscal
310018
Strada sediului
Str. Horia
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310018
Detalii sediu
Corp B, birou/ap.29
Strada domiciliului fiscal
Str. Horia
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310018
Detalii domiciliu fiscal
Corp B, birou/ap.29

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 iunie 2012
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 martie 2014
Publicare TVA la încasare
1 aprilie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI