Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRICOLA COARNELE CAPREI SRL

AGRICOLA COARNELE CAPREI SRL

CUI 14784617 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

AGRICOLA COARNELE CAPREI SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-45%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 157,9 K lei, față de 287,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut155,6%

Marja netă calculată este 155,6% în 2025, față de 41,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+98,7%

Datoriile raportate sunt 49,8 K lei în 2025, față de 25 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025157,9 K lei-45% față de anul anterior2020: 225.7812021: 178.0942022: 296.3402023: 178.0352024: 287.2382025: 157.946
Rezultat net 2025245,7 K lei+104,1% față de anul anterior2020: 12.9792021: 35.6652022: 846.2442023: 5.8212024: 120.4072025: 245.692
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025284,7 K lei-74,1% față de anul anterior2020: 494.2192021: 532.0422022: 1.192.3312023: 1.091.6242024: 1.100.1972025: 284.710
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 225,8 K lei225,8 K20202021: 178,1 K lei178,1 K20212022: 296,3 K lei296,3 K20222023: 178 K lei178 K20232024: 287,2 K lei287,2 K20242025: 157,9 K lei157,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%142,8%285,6%Mediana sectorului (2025): 4% · n=7532020: 5,7%5,7%20202021: 20%20%20212022: 285,6%285,6%20222023: 3,3%3,3%20232024: 41,9%41,9%20242025: 155,6%155,6%2025

Cifra de afaceri: -45% față de anul anterior. Marja netă: 155,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii284,7 K lei-74,1% față de anul anterior
Datorii49,8 K lei+98,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri178 K lei287,2 K lei157,9 K lei-45% față de anul anterior
Rezultat net5,8 K lei120,4 K lei245,7 K lei+104,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,1 mil. lei284,7 K lei-74,1% față de anul anterior
Datorii17,4 K lei25 K lei49,8 K lei+98,7% față de anul anterior
Creanțe26,4 K lei115,5 K lei62,7 K lei-45,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri155,6%4%n=75341,9%4,6%n=882
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)85,1%24,5%n=84796,1%26,6%n=970
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)14,9%67,1%n=8472,2%64,5%n=970
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)66,2%48,5%n=84724,9%48,9%n=970
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)73,5%0,3%n=84510,5%0,2%n=968
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive86,3%3,6%n=75010,9%3,9%n=870
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,27×0,8×n=1.01834,33×0,82×n=1.189
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360142,81 zile140,36 zilen=710144,7 zile144,66 zilen=813
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,16 zile179,82 zilen=5960 zile203,38 zilen=686
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați157.946 lei249.455 lein=512287.238 lei210.059 lein=608

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.946
Rezultat net
245.692
Angajați
1
Datorii
49.757
Active imobilizate
221.333
Active circulante
113.134
Capitaluri proprii
284.710
Venituri totale
5.044.281
Cheltuieli totale
4.752.043
Stocuri
70
Creanțe
62.655
Casă și conturi la bănci
50.409
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.238
Rezultat net
120.407
Angajați
1
Datorii
25.041
Active imobilizate
285.527
Active circulante
859.744
Capitaluri proprii
1.100.197
Venituri totale
309.595
Cheltuieli totale
186.372
Stocuri
0
Creanțe
115.455
Casă și conturi la bănci
744.289
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
20.033
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.035
Rezultat net
5.821
Angajați
1
Datorii
17.401
Active imobilizate
307.733
Active circulante
821.325
Capitaluri proprii
1.091.624
Venituri totale
195.434
Cheltuieli totale
188.046
Stocuri
7.126
Creanțe
26.389
Casă și conturi la bănci
787.810
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
20.033
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.340
Rezultat net
846.244
Angajați
1
Datorii
15.734
Active imobilizate
333.522
Active circulante
894.576
Capitaluri proprii
1.192.331
Venituri totale
1.279.211
Cheltuieli totale
419.617
Stocuri
6.539
Creanțe
522.391
Casă și conturi la bănci
365.646
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
20.033
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.094
Rezultat net
35.665
Angajați
0
Datorii
33.375
Active imobilizate
403.575
Active circulante
181.875
Capitaluri proprii
532.042
Venituri totale
178.094
Cheltuieli totale
137.086
Stocuri
6.539
Creanțe
61.683
Casă și conturi la bănci
113.653
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
20.033
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.781
Rezultat net
12.979
Angajați
0
Datorii
32.305
Active imobilizate
438.071
Active circulante
108.486
Capitaluri proprii
494.219
Venituri totale
225.781
Cheltuieli totale
206.244
Stocuri
0
Creanțe
82.982
Casă și conturi la bănci
25.504
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
20.033
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-07-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14784617
Număr de înregistrare
J22/809/2002
Înmatriculare
29 iulie 2002
EUID
ROONRC.J22/809/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LASCĂR CATARGI 43 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LASCAR CATARGI 43 Iasi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 iulie 2002
Înregistrare fiscală
24 martie 2026
Telefon
0232415112 · Firme cu același număr
Fax
0232415112

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CATTI DE GASPERI PAOLO
administrator
PISELLI PIERLUIGI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRICOLA COARNELE CAPREI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.07.2002
Înregistrare fiscală
30 iulie 2002
Număr registrul comerțului
J22/809/2002
Cod CAEN
150
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0232415112 · Firme cu același număr
Fax
0232415112 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. LASCĂR CATARGI, NR.43
Cod poștal fiscal
700107
Strada sediului
Str. Lascăr Catargi
Numărul sediului
43
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700107
Strada domiciliului fiscal
Str. Lascăr Catargi
Numărul domiciliului fiscal
43
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700107

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 decembrie 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2015
Actualizare TVA la încasare
6 iulie 2015
Publicare TVA la încasare
7 iulie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7020 Rev. 1Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiStrada Lascăr CatargiCAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI