Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRICOOP CLĂNIŢA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

AGRICOOP CLĂNIŢA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 44856073 · CA· Sat Talpa-Bâscoveni, Comuna Talpa· Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

AGRICOOP CLĂNIŢA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Talpa-Bâscoveni, Comuna Talpa și raportează activitatea comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Creanțe în creștere+792.210,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024
Datoriile au crescut+49,7%

Datoriile raportate sunt 98,6 K lei în 2024, față de 65,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,6 mil. leiFără an comparabil2022: 427.4632024: 1.554.468
Rezultat net 2024277 K leiTrecere pe profit2022: 4.9382023: -1682024: 277.023
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024284,8 K lei+3.553,4% față de anul anterior2022: 7.9642023: 7.7962024: 284.819
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0777 K2 mil.2022: 427,5 K lei427,5 K2022—20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,9%17,8%2022: 1,2%1,2%202220232024: 17,8%17,8%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,3% · n=1.112

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă 17,8%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20237,8 K lei
2024284,8 K lei

Datorii raportate

202365,9 K lei
202498,6 K lei

Disponibilități bănești

202373,7 K lei
202443,9 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri427,5 K lei—1,6 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net4,9 K lei-168 lei277 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii8 K lei7,8 K lei284,8 K lei+3.553,4% față de anul anterior
Datorii65,9 K lei65,9 K lei98,6 K lei+49,7% față de anul anterior
Creanțe6 lei38 lei301,1 K lei+792.210,5% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă17,8%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,3% (n=1.112) · 2023: 1,7% (n=1.110)

Rezultat / capitaluri proprii97,3%-2,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16,3% (n=1.027) · 2023: 25% (n=1.013)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale3,89×1,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,05× (n=1.461) · 2023: 1,08× (n=1.425)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări69,7 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 32,7 zile (n=1.010) · 2023: 35,6 zile (n=987)

Stocuri în zile de vânzări8,9 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 43,8 zile (n=856) · 2023: 43,3 zile (n=854)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.554.468
Rezultat net
277.023
Angajați
—
Datorii
98.632
Active imobilizate
—
Active circulante
383.451
Capitaluri proprii
284.819
Venituri totale
1.554.468
Cheltuieli totale
1.225.930
Stocuri
38.441
Creanțe
301.078
Casă și conturi la bănci
43.932
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-168
Angajați
—
Datorii
65.894
Active imobilizate
—
Active circulante
73.690
Capitaluri proprii
7.796
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
168
Stocuri
—
Creanțe
38
Casă și conturi la bănci
73.652
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
427.463
Rezultat net
4.938
Angajați
—
Datorii
65.894
Active imobilizate
—
Active circulante
73.858
Capitaluri proprii
7.964
Venituri totale
427.463
Cheltuieli totale
421.607
Stocuri
—
Creanțe
6
Casă și conturi la bănci
73.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44856073
Număr de înregistrare
C2021000018348
Înmatriculare
6 septembrie 2021
EUID
ROONRC.C2021000018348
Formă juridică
CA
Sediu social
PRIMĂVERII 768 Sat Talpa-Bâscoveni, Comuna Talpa Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PRIMĂVERII 768 Talpa-Bâscoveni TELEORMAN · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
7 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OGĂRARU TIBERIUS NICUȘOR
administrator
PETCU GEORGE CĂTĂLIN
administrator
PISTOL FLORIN ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRICOOP CLĂNIŢA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2021
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
C2021000018348
Cod CAEN
4621
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Videle

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT TALPA-BÂSCOVENI COM. TALPA, STR. PRIMĂVERII, NR.768
Cod poștal fiscal
147384
Strada sediului
Str. Primăverii
Numărul sediului
768
Localitatea sediului
Sat Talpa-Bâscoveni Com. Talpa
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147384
Strada domiciliului fiscal
Str. Primăverii
Numărul domiciliului fiscal
768
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Talpa-Bâscoveni Com. Talpa
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147384

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
10 aprilie 2024
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2022
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
1 noiembrie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 1041 Rev. 3Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CAEN 1061 Rev. 3Fabricarea produselor de morărit

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Talpa-Bâscoveni, Comuna TalpaCAEN 4621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI