Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRICULTURE RENT S.R.L.

AGRICULTURE RENT S.R.L.

CUI 38735271 · SRL· Municipiul Brăila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AGRICULTURE RENT S.R.L. are sediul în Municipiul Brăila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-93%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 7,6 K lei, față de 108,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-690%

Marja netă calculată este -690% în 2025, față de 5,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-98,5%

Datoriile raportate sunt 1,6 K lei în 2025, față de 103,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20257,6 K lei-93% față de anul anterior2020: 59.9652021: 116.3412023: 105.7892024: 108.3392025: 7.553
Rezultat net 2025-52,1 K lei-924,4% față de anul anterior2020: 19.6822021: 76.3982023: 42.7712024: 6.3222025: -52.116
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025549,2 K lei-8,7% față de anul anterior2020: 428.5312021: 505.4052023: 595.0332024: 601.3552025: 549.239
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate058 K116 K2020: 60 K lei60 K20202021: 116,3 K lei116,3 K20212023: 105,8 K lei105,8 K20232024: 108,3 K lei108,3 K20242025: 7,6 K lei7,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-690%-312,2%65,7%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: 32,8%32,8%20202021: 65,7%65,7%20212023: 40,4%40,4%20232024: 5,8%5,8%20242025: -690%-690%2025

Cifra de afaceri: -93% față de anul anterior. Marja netă: -690%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii549,2 K lei-8,7% față de anul anterior
Datorii1,6 K lei-98,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri105,8 K lei108,3 K lei7,6 K lei-93% față de anul anterior
Rezultat net42,8 K lei6,3 K lei-52,1 K lei-924,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii595 K lei601,4 K lei549,2 K lei-8,7% față de anul anterior
Datorii3,3 K lei103,3 K lei1,6 K lei-98,5% față de anul anterior
Creanțe102,6 K lei210,9 K lei16,2 K lei-92,3% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-690%22,8%n=12.3345,8%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,7%53,7%n=12.90685,3%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,3%44,7%n=12.90614,7%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)59,2%75,1%n=12.90646,2%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-9,5%3%n=12.9030,9%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-9,5%11,9%n=11.7301,1%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii142,27×0,71×n=14.8063,67×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360772,29 zile101,48 zilen=11.664700,87 zile87,21 zilen=10.932
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—238.022 lein=8.120108.339 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.553
Rezultat net
-52.116
Angajați
—
Datorii
1.581
Active imobilizate
325.889
Active circulante
224.931
Capitaluri proprii
549.239
Venituri totale
8.216
Cheltuieli totale
59.970
Stocuri
—
Creanțe
16.203
Casă și conturi la bănci
208.728
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
330.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.339
Rezultat net
6.322
Angajați
1
Datorii
103.299
Active imobilizate
325.889
Active circulante
378.765
Capitaluri proprii
601.355
Venituri totale
108.339
Cheltuieli totale
100.856
Stocuri
—
Creanțe
210.920
Casă și conturi la bănci
167.845
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
330.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.789
Rezultat net
42.771
Angajați
1
Datorii
3.349
Active imobilizate
325.889
Active circulante
272.493
Capitaluri proprii
595.033
Venituri totale
105.789
Cheltuieli totale
61.869
Stocuri
—
Creanțe
102.581
Casă și conturi la bănci
169.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
330.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.341
Rezultat net
76.398
Angajați
1
Datorii
2.959
Active imobilizate
325.889
Active circulante
182.475
Capitaluri proprii
505.405
Venituri totale
120.458
Cheltuieli totale
40.825
Stocuri
—
Creanțe
30.957
Casă și conturi la bănci
151.518
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
330.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.965
Rezultat net
19.682
Angajați
1
Datorii
4.371
Active imobilizate
325.889
Active circulante
107.013
Capitaluri proprii
428.531
Venituri totale
59.965
Cheltuieli totale
38.840
Stocuri
—
Creanțe
23.155
Casă și conturi la bănci
83.858
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
330.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-07; reactivare la 2026-07-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-07-17
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-07; reactivare la 2026-07-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-07-17
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38735271
Număr de înregistrare
J2018000050099
Înmatriculare
23 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000050099
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂLĂRAŞILOR 327 Municipiul Brăila Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal CĂLĂRAŞILOR 327 Brăila BRĂILA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DONALD STUART JOHN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRICULTURE RENT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.2018
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000050099
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, CAL. CĂLĂRAŞILOR, NR.327, C14. CAMERA NR. 1
Cod poștal fiscal
810440
Strada sediului
Cal. Călăraşilor
Numărul sediului
327
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
810440
Detalii sediu
C14. Camera nr. 1
Strada domiciliului fiscal
Cal. Călăraşilor
Numărul domiciliului fiscal
327
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
810440
Detalii domiciliu fiscal
C14. Camera nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
12 august 2026
Perioada 2: TVA de la
14 mai 2018
Perioada 2: TVA până la
7 martie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
11 martie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
7 martie 2024
Reactivare
17 iulie 2026
Publicarea deciziei
7 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI