Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRO FARM DRG 2021 S.R.L.

AGRO FARM DRG 2021 S.R.L.

CUI 45226289 · SRL· Sat Tomuleşti, Comuna Toporu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AGRO FARM DRG 2021 S.R.L. are sediul în Sat Tomuleşti, Comuna Toporu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+202,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 253,2 K lei, față de 83,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50%

Marja netă calculată este 50% în 2025, față de -89,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+31,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025253,2 K lei+202,4% față de anul anterior2022: 84.9822023: 264.0462024: 83.7552025: 253.244
Rezultat net 2025126,7 K lei+269,5% față de anul anterior2021: -1.0172022: 181.8592023: 25.7272024: -74.7682025: 126.698
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025258,7 K lei+96% față de anul anterior2021: -8172022: 181.0422023: 206.7692024: 132.0012025: 258.698
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0132 K264 K—20212022: 85 K lei85 K20222023: 264 K lei264 K20232024: 83,8 K lei83,8 K20242025: 253,2 K lei253,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-89,3%62,4%214%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=679120212022: 214%214%20222023: 9,7%9,7%20232024: -89,3%-89,3%20242025: 50%50%2025

Cifra de afaceri: +202,4% față de anul anterior. Marja netă: 50%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii258,7 K lei+96% față de anul anterior
Datorii80,5 K lei-40,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri264 K lei83,8 K lei253,2 K lei+202,4% față de anul anterior
Rezultat net25,7 K lei-74,8 K lei126,7 K lei+269,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii206,8 K lei132 K lei258,7 K lei+96% față de anul anterior
Datorii121,9 K lei136,2 K lei80,5 K lei-40,9% față de anul anterior
Creanțe23,2 K lei46,6 K lei61,2 K lei+31,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50%7,7%n=6.791-89,3%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,3%28,2%n=6.66249,2%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)23,7%62,4%n=6.66250,8%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,3%45,8%n=6.6620%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37,4%2,3%n=6.662-27,9%1%n=7.149
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive49%11,6%n=6.036-56,6%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,12×0,86×n=7.7791,97×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36086,99 zile96,62 zilen=6.648200,28 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360130,21 zile153,02 zilen=6.036206,55 zile184,99 zilen=6.353
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați253.244 lei424.493 lein=5.16983.755 lei309.513 lein=5.657

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.244
Rezultat net
126.698
Angajați
1
Datorii
80.463
Active imobilizate
7.906
Active circulante
331.255
Capitaluri proprii
258.698
Venituri totale
354.719
Cheltuieli totale
225.482
Stocuri
91.599
Creanțe
61.192
Casă și conturi la bănci
178.464
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.755
Rezultat net
-74.768
Angajați
1
Datorii
136.193
Active imobilizate
58
Active circulante
268.136
Capitaluri proprii
132.001
Venituri totale
128.813
Cheltuieli totale
202.041
Stocuri
48.055
Creanțe
46.596
Casă și conturi la bănci
173.485
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.046
Rezultat net
25.727
Angajați
1
Datorii
121.888
Active imobilizate
19.465
Active circulante
309.192
Capitaluri proprii
206.769
Venituri totale
254.342
Cheltuieli totale
226.252
Stocuri
102.944
Creanțe
23.229
Casă și conturi la bănci
183.019
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.982
Rezultat net
181.859
Angajați
1
Datorii
96.971
Active imobilizate
45.419
Active circulante
232.594
Capitaluri proprii
181.042
Venituri totale
297.323
Cheltuieli totale
112.915
Stocuri
190.570
Creanțe
12.318
Casă și conturi la bănci
29.706
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.017
Angajați
—
Datorii
2.000
Active imobilizate
—
Active circulante
1.183
Capitaluri proprii
-817
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.017
Stocuri
—
Creanțe
392
Casă și conturi la bănci
791
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-11-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45226289
Număr de înregistrare
J52/1191/2021
Înmatriculare
15 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.J52/1191/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 136 Sat Tomuleşti, Comuna Toporu Giurgiu
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALĂ 136 Tomuleşti GIURGIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 noiembrie 2021
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGAN DANIEL-COSTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRO FARM DRG 2021 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.11.2021
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2021
Număr registrul comerțului
J52/1191/2021
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT TOMULEŞTI COM. TOPORU, STR. PRINCIPALĂ, NR.136, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
87226
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
136
Localitatea sediului
Sat Tomuleşti Com. Toporu
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87226
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
136
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tomuleşti Com. Toporu
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87226
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Tomuleşti, Comuna ToporuCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI