Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,4 mil. lei, față de 19,3 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025AGRO HOLDING DRĂGĂŞANI S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
AGRO HOLDING DRĂGĂŞANI S.R.L. are sediul în Municipiul Drăgăşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 7,5 mil. lei în 2025, față de 10,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: -4,8% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 14,8 mil. lei | 19,3 mil. lei | 18,4 mil. lei | -4,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | 7,3 mil. lei | 7,5 mil. lei | 7,3 mil. lei | -1,7% față de anul anterior |
| Datorii | 3,6 mil. lei | 10,1 mil. lei | 7,5 mil. lei | -25,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 5 mil. lei | 9,6 mil. lei | 8 mil. lei | -16,7% față de anul anterior |
| Angajați | 38 | 38 | 29 | -23,7% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 0% | 0%n=240 | 0% | 0%n=253 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 29,7% | 22,9%n=242 | 28,6% | 26,6%n=242 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 30,3% | 71,6%n=242 | 38,5% | 71,2%n=242 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 62,6% | 21,8%n=242 | 58,7% | 21%n=242 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 0% | 0%n=239 | 0% | 0%n=239 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 0% | 0%n=220 | 0% | 0%n=224 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 1,24× | 1,03×n=268 | 1,07× | 1,02×n=278 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 155,97 zile | 40,77 zilen=242 | 178,29 zile | 40,5 zilen=253 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 8,35 zile | 15,86 zilen=237 | 17,66 zile | 14,34 zilen=239 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 634.644 lei | 1.956.750 lein=225 | 508.663 lei | 2.054.044 lein=231 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 18.404.666
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 29
- Datorii
- 7.478.772
- Active imobilizate
- 15.482.757
- Active circulante
- 9.237.979
- Capitaluri proprii
- 7.337.111
- Venituri totale
- 19.908.646
- Cheltuieli totale
- 19.586.365
- Stocuri
- 427.114
- Creanțe
- 7.973.671
- Casă și conturi la bănci
- 837.194
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 9.904.853
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 3.390
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 19.329.193
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 38
- Datorii
- 10.051.494
- Active imobilizate
- 15.299.203
- Active circulante
- 10.778.956
- Capitaluri proprii
- 7.462.678
- Venituri totale
- 21.064.826
- Cheltuieli totale
- 20.918.501
- Stocuri
- 948.175
- Creanțe
- 9.572.610
- Casă și conturi la bănci
- 258.171
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 8.563.987
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 3.390
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 14.772.460
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 38
- Datorii
- 3.551.914
- Active imobilizate
- 14.189.212
- Active circulante
- 8.848.038
- Capitaluri proprii
- 7.316.353
- Venituri totale
- 16.209.005
- Cheltuieli totale
- 16.007.079
- Stocuri
- 3.301.077
- Creanțe
- 4.993.751
- Casă și conturi la bănci
- 553.210
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 12.168.983
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 3.390
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 12.694.516
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 37
- Datorii
- 5.730.137
- Active imobilizate
- 12.439.784
- Active circulante
- 10.352.977
- Capitaluri proprii
- 7.131.055
- Venituri totale
- 11.626.433
- Cheltuieli totale
- 10.357.934
- Stocuri
- 3.721.005
- Creanțe
- 5.862.003
- Casă și conturi la bănci
- 769.969
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 9.931.569
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 3.390
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 15.315.244
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 39
- Datorii
- 7.616.647
- Active imobilizate
- 12.658.330
- Active circulante
- 9.980.000
- Capitaluri proprii
- 6.014.512
- Venituri totale
- 19.235.935
- Cheltuieli totale
- 17.574.986
- Stocuri
- 4.403.395
- Creanțe
- 5.245.900
- Casă și conturi la bănci
- 330.705
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 9.007.171
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 3.390
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 11.629.414
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 41
- Datorii
- 5.546.127
- Active imobilizate
- 13.335.827
- Active circulante
- 4.810.391
- Capitaluri proprii
- 2.859.386
- Venituri totale
- 15.027.446
- Cheltuieli totale
- 13.499.447
- Stocuri
- 3.891.115
- Creanțe
- 852.122
- Casă și conturi la bănci
- 67.154
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 9.740.705
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 3.350
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-05-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 21740222
- Număr de înregistrare
- J2007000471386
- Înmatriculare
- 15 mai 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000471386
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Tudor Vladimirescu 509 Municipiul Drăgăşani Vâlcea · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. Tudor Vladimirescu 509 Drăgăşani VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 15 mai 2007
- Înregistrare fiscală
- 23 mai 2025
- Telefon
- 0250746901 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BĂLAŞA FLORIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- AGRO HOLDING DRĂGĂŞANI S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 15.05.2007
- Înregistrare fiscală
- 16 mai 2007
- Număr registrul comerțului
- J2007000471386
- Cod CAEN
- 4631
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea
Contact și adrese
- Telefon
- 0250746131 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.509
- Cod poștal fiscal
- 245700
- Strada sediului
- Str. Tudor Vladimirescu
- Numărul sediului
- 509
- Localitatea sediului
- Mun. Drăgăşani
- Județul sediului
- VÂLCEA
- Codul poștal al sediului
- 245700
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Tudor Vladimirescu
- Numărul domiciliului fiscal
- 509
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Drăgăşani
- Județul domiciliului fiscal
- VÂLCEA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 245700
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 august 2007
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 iulie 2022
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Vâlcea
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
8 înregistrări · valoare publicată 6.530.826 lei · 18 iunie 2021–21 mai 2024
ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
dobânzi subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 0113ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 0113sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 0113subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare
Intensitate publicată: 85% · Activități finanțate: 0113subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 0113subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 0113Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
53 activități autorizate
CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
CAEN 0121 Rev. 3Cultivarea strugurilor
CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
CAEN 0126 Rev. 3Cultivarea fructelor oleaginoase
CAEN 0127 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
CAEN 0128 Rev. 3Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire
CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală
CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor
CAEN 0210 Rev. 3Silvicultură și alte activități forestiere
CAEN 0230 Rev. 3Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
CAEN 1085 Rev. 3Fabricarea de mâncăruri preparate
CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn
CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile
CAEN 3600 Rev. 3Captarea, tratarea și distribuția apei
CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor
CAEN 4635 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din tutun
CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice
CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare
CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management
CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică
CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-09 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.