Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGRO PARTS STORE S.R.L.

AGRO PARTS STORE S.R.L.

CUI 45638182 · SRL· Sat Nădab, Oraş Chişineu-Criş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AGRO PARTS STORE S.R.L. are sediul în Sat Nădab, Oraş Chişineu-Criş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12.534,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 198,7 K lei, față de 1,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,9%

Marja netă calculată este -1,9% în 2025, față de -1,4 K% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+105,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025198,7 K lei+12.534,1% față de anul anterior2022: 252.9302023: 109.5352024: 1.5732025: 198.734
Rezultat net 2025-3,8 K lei+83,1% față de anul anterior2022: 77.9562023: 21.0462024: -22.5082025: -3.809
Angajați 20250-100% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202572,8 K lei-5% față de anul anterior2022: 78.0562023: 99.1022024: 76.5942025: 72.785
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0126 K253 K2022: 252,9 K lei252,9 K20222023: 109,5 K lei109,5 K20232024: 1,6 K lei1,6 K20242025: 198,7 K lei198,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.430,9%-700%30,8%Mediana sectorului (2025): 3,2% · n=10022022: 30,8%30,8%20222023: 19,2%19,2%20232024: -1.430,9%-1.430,9%20242025: -1,9%-1,9%2025

Cifra de afaceri: +12.534,1% față de anul anterior. Marja netă: -1,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii72,8 K lei-5% față de anul anterior
Datorii38 K lei+2.888,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri109,5 K lei1,6 K lei198,7 K lei+12.534,1% față de anul anterior
Rezultat net21 K lei-22,5 K lei-3,8 K lei+83,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii99,1 K lei76,6 K lei72,8 K lei-5% față de anul anterior
Datorii637 lei1,3 K lei38 K lei+2.888,8% față de anul anterior
Creanțe19,9 K lei22,1 K lei45,5 K lei+105,6% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1,9%3,2%n=1.002-1.430,9%3,1%n=1.528
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,9%30%n=88998,4%34,4%n=1.346
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)34,9%69,4%n=8891,6%65,7%n=1.346
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)56%14%n=88948,1%12,6%n=1.346
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,5%2,4%n=889-28,9%2,1%n=1.345
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-5,2%11,2%n=854-29,4%13,3%n=1.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,26×1,04×n=1.26231,8×1,11×n=1.879
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36082,41 zile55,63 zilen=9635.064,26 zile50,21 zilen=1.465
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,95 zile86,08 zilen=9066,18 zile81,21 zilen=1.372
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—310.107 lein=7161.573 lei342.022 lein=1.134

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.734
Rezultat net
-3.809
Angajați
0
Datorii
38.018
Active imobilizate
60.947
Active circulante
47.856
Capitaluri proprii
72.785
Venituri totale
200.009
Cheltuieli totale
200.812
Stocuri
522
Creanțe
45.496
Casă și conturi la bănci
1.838
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.573
Rezultat net
-22.508
Angajați
1
Datorii
1.272
Active imobilizate
37.420
Active circulante
40.446
Capitaluri proprii
76.594
Venituri totale
1.573
Cheltuieli totale
24.081
Stocuri
27
Creanțe
22.128
Casă și conturi la bănci
18.291
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.535
Rezultat net
21.046
Angajați
1
Datorii
637
Active imobilizate
—
Active circulante
99.739
Capitaluri proprii
99.102
Venituri totale
109.535
Cheltuieli totale
84.833
Stocuri
1.131
Creanțe
19.854
Casă și conturi la bănci
78.754
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.930
Rezultat net
77.956
Angajați
1
Datorii
1.621
Active imobilizate
—
Active circulante
79.677
Capitaluri proprii
78.056
Venituri totale
252.930
Cheltuieli totale
167.537
Stocuri
—
Creanțe
7.653
Casă și conturi la bănci
72.024
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45638182
Număr de înregistrare
J2022000980232
Înmatriculare
14 februarie 2022
EUID
ROONRC.J2022000980232
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ioan Slavici 34/A Sat Nădab, Oraş Chişineu-Criş Arad
Adresă fiscală
Str. Mimozei 41 Domneşti ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 februarie 2022
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAVRIL PETRU-VLAD
administrator
MLADIN MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGRO PARTS STORE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.03.2026
Înregistrare fiscală
14 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000980232
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Chişineu Criş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT NĂDAB ORŞ. CHIŞINEU-CRIŞ, STR. IOAN SLAVICI, NR.34/A
Strada sediului
Str. Ioan Slavici
Numărul sediului
34/A
Localitatea sediului
Sat Nădab Orş. Chişineu-Criş
Județul sediului
ARAD
Strada domiciliului fiscal
Str. Ioan Slavici
Numărul domiciliului fiscal
34/A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Nădab Orş. Chişineu-Criş
Județul domiciliului fiscal
ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Nădab, Oraş Chişineu-CrişCAEN 4531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI