Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGROFARM FAMILY 2006 SRL

AGROFARM FAMILY 2006 SRL

CUI 18756989 · SRL· Comuna Lunca Corbului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AGROFARM FAMILY 2006 SRL are sediul în Comuna Lunca Corbului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 507 K lei, față de 469,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-4,1%

Marja netă calculată este -4,1% în 2025, față de -9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+95,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025507 K lei+8% față de anul anterior2020: 477.2112021: 456.6952022: 499.6382023: 563.2552024: 469.5612025: 507.032
Rezultat net 2025-20,7 K lei+51,2% față de anul anterior2020: 43.9042021: 43.1392022: 38.2752023: 9.7232024: -42.4022025: -20.692
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202536,5 K lei-36,2% față de anul anterior2020: 142.3762021: 141.6112022: 179.8862023: 139.6092024: 57.2072025: 36.515
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0282 K563 K2020: 477,2 K lei477,2 K20202021: 456,7 K lei456,7 K20212022: 499,6 K lei499,6 K20222023: 563,3 K lei563,3 K20232024: 469,6 K lei469,6 K20242025: 507 K lei507 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9%0,2%9,4%Mediana sectorului (2025): 4% · n=28552020: 9,2%9,2%20202021: 9,4%9,4%20212022: 7,7%7,7%20222023: 1,7%1,7%20232024: -9%-9%20242025: -4,1%-4,1%2025

Cifra de afaceri: +8% față de anul anterior. Marja netă: -4,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii36,5 K lei-36,2% față de anul anterior
Datorii187,3 K lei+38,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri563,3 K lei469,6 K lei507 K lei+8% față de anul anterior
Rezultat net9,7 K lei-42,4 K lei-20,7 K lei+51,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii139,6 K lei57,2 K lei36,5 K lei-36,2% față de anul anterior
Datorii142,2 K lei135,7 K lei187,3 K lei+38,1% față de anul anterior
Creanțe11 K lei9 K lei17,7 K lei+95,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4,1%4%n=2.855-9%4,9%n=3.045
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)16,3%33,6%n=2.16029,7%38,8%n=2.348
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)83,7%66,6%n=2.16070,3%61,5%n=2.348
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5,6%14,3%n=2.1609,7%13,2%n=2.348
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-9,2%4,3%n=2.160-22%5,5%n=2.348
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-56,7%20,9%n=2.318-74,1%21,9%n=2.479
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,13×1,09×n=3.3921,28×1,16×n=3.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,58 zile22,71 zilen=2.5246,93 zile20,8 zilen=2.675
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360132,61 zile93,74 zilen=2.621112,72 zile92,05 zilen=2.781
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați253.516 lei253.134 lein=2.140234.781 lei249.114 lein=2.331

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
507.032
Rezultat net
-20.692
Angajați
2
Datorii
187.325
Active imobilizate
12.474
Active circulante
211.366
Capitaluri proprii
36.515
Venituri totale
507.032
Cheltuieli totale
526.737
Stocuri
186.777
Creanțe
17.719
Casă și conturi la bănci
6.870
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
469.561
Rezultat net
-42.402
Angajați
2
Datorii
135.678
Active imobilizate
18.712
Active circulante
174.173
Capitaluri proprii
57.207
Venituri totale
469.561
Cheltuieli totale
499.970
Stocuri
147.019
Creanțe
9.045
Casă și conturi la bănci
18.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.255
Rezultat net
9.723
Angajați
2
Datorii
142.174
Active imobilizate
29.343
Active circulante
252.440
Capitaluri proprii
139.609
Venituri totale
563.255
Cheltuieli totale
547.901
Stocuri
193.143
Creanțe
10.954
Casă și conturi la bănci
48.343
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
499.638
Rezultat net
38.275
Angajați
1
Datorii
199.403
Active imobilizate
29.343
Active circulante
349.946
Capitaluri proprii
179.886
Venituri totale
499.638
Cheltuieli totale
456.367
Stocuri
257.782
Creanțe
12.871
Casă și conturi la bănci
79.293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
456.695
Rezultat net
43.139
Angajați
1
Datorii
125.432
Active imobilizate
29.343
Active circulante
237.700
Capitaluri proprii
141.611
Venituri totale
460.684
Cheltuieli totale
412.977
Stocuri
223.927
Creanțe
6.901
Casă și conturi la bănci
6.872
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
477.211
Rezultat net
43.904
Angajați
1
Datorii
105.585
Active imobilizate
29.343
Active circulante
218.618
Capitaluri proprii
142.376
Venituri totale
479.986
Cheltuieli totale
431.761
Stocuri
176.645
Creanțe
8.770
Casă și conturi la bănci
33.203
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-06-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18756989
Număr de înregistrare
J2006000976037
Înmatriculare
12 iunie 2006
EUID
ROONRC.J2006000976037
Formă juridică
SRL
Sediu social
245B Comuna Lunca Corbului Argeş
Adresă fiscală
245B Lunca Corbului ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 iunie 2006
Înregistrare fiscală
30 martie 2026
Telefon
0744585295 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GEORGESCU MIHAI ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGROFARM FAMILY 2006 SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.06.2006
Înregistrare fiscală
13 iunie 2006
Număr registrul comerțului
J2006000976037
Cod CAEN
4778
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Costeşti

Contact și adrese

Telefon
0744585295 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, COM. LUNCA CORBULUI, NR.245B
Cod poștal fiscal
117435
Numărul sediului
245B
Localitatea sediului
Com. Lunca Corbului
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117435
Numărul domiciliului fiscal
245B
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Lunca Corbului
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117435

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
14 iunie 2006
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 iulie 2020
Actualizare TVA la încasare
22 iunie 2020
Publicare TVA la încasare
23 iunie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşComuna Lunca CorbuluiCAEN 4778
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI