Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGROFLOR CONSTRUCT SRL

AGROFLOR CONSTRUCT SRL

CUI 18019766 · SRL· Sat Amara, Comuna Balta Albă

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AGROFLOR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Amara, Comuna Balta Albă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+361,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 645,2 K lei, față de 139,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-27,3%

Marja netă calculată este -27,3% în 2025, față de 174,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7%

Datoriile raportate sunt 491,1 K lei în 2025, față de 458,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025645,2 K lei+361,6% față de anul anterior2020: 36.0582021: 1.151.8882022: 105.6792023: 338.8892024: 139.7842025: 645.212
Rezultat net 2025-176,3 K leiTrecere pe pierdere2020: -217.2802021: 795.0052022: -149.4002023: 30.8462024: 243.4472025: -176.316
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 20251,8 mil. lei-9,1% față de anul anterior2020: 1.240.0922021: 2.035.0972022: 1.669.9092023: 1.700.7552024: 1.944.2022025: 1.767.886
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0576 K1 mil.2020: 36,1 K lei36,1 K20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 105,7 K lei105,7 K20222023: 338,9 K lei338,9 K20232024: 139,8 K lei139,8 K20242025: 645,2 K lei645,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-602,6%-214,2%174,2%2020: -602,6%-602,6%20202021: 69%69%20212022: -141,4%-141,4%20222023: 9,1%9,1%20232024: 174,2%174,2%20242025: -27,3%-27,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,6% · n=772

Cifra de afaceri: +361,6% față de anul anterior.Marjă netă -27,3% · -201,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,9 mil. lei
20251,8 mil. lei

Datorii raportate

2024458,8 K lei
2025491,1 K lei

Disponibilități bănești

2024119,3 K lei
2025195,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri338,9 K lei139,8 K lei645,2 K lei+361,6% față de anul anterior
Rezultat net30,8 K lei243,4 K lei-176,3 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,7 mil. lei1,9 mil. lei1,8 mil. lei-9,1% față de anul anterior
Datorii636,3 K lei458,8 K lei491,1 K lei+7% față de anul anterior
Creanțe27,8 K lei155,8 K lei115,9 K lei-25,6% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-27,3%174,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,6% (n=772) · 2024: 5,2% (n=876)

Rezultat / active (A+B)-7,8%10,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,5% (n=843) · 2024: 0,3% (n=967)

Rezultat / capitaluri proprii-10%12,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,9% (n=780) · 2024: 5% (n=862)

Vânzări per angajat215.071 lei46.595 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 251.399 lei (n=594) · 2024: 204.031 lei (n=691)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)78,3%80,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,9% (n=844) · 2024: 32,5% (n=968)

Datorii / active (A+B)21,7%19,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,6% (n=844) · 2024: 62,6% (n=968)

Ponderea activelor imobilizate75,2%66,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,6% (n=844) · 2024: 41,8% (n=968)

Active circulante / datorii totale1,14×1,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,85× (n=1.080) · 2024: 0,84× (n=1.217)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări64,7 zile401,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 112,8 zile (n=734) · 2024: 130,4 zile (n=822)

Stocuri în zile de vânzări139,2 zile1.356,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 106 zile (n=549) · 2024: 123 zile (n=621)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
645.212
Rezultat net
-176.316
Angajați
3
Datorii
491.115
Active imobilizate
1.698.345
Active circulante
560.656
Capitaluri proprii
1.767.886
Venituri totale
1.048.804
Cheltuieli totale
1.225.120
Stocuri
249.394
Creanțe
115.946
Casă și conturi la bănci
195.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.784
Rezultat net
243.447
Angajați
3
Datorii
458.831
Active imobilizate
1.601.431
Active circulante
801.602
Capitaluri proprii
1.944.202
Venituri totale
1.511.876
Cheltuieli totale
1.221.351
Stocuri
526.555
Creanțe
155.782
Casă și conturi la bănci
119.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
338.889
Rezultat net
30.846
Angajați
3
Datorii
636.254
Active imobilizate
1.723.193
Active circulante
613.816
Capitaluri proprii
1.700.755
Venituri totale
1.159.582
Cheltuieli totale
1.121.014
Stocuri
420.410
Creanțe
27.758
Casă și conturi la bănci
165.648
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.679
Rezultat net
-149.400
Angajați
3
Datorii
400.795
Active imobilizate
1.547.950
Active circulante
522.754
Capitaluri proprii
1.669.909
Venituri totale
1.093.591
Cheltuieli totale
1.238.654
Stocuri
254.784
Creanțe
68.166
Casă și conturi la bănci
199.804
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.151.888
Rezultat net
795.005
Angajați
3
Datorii
264.299
Active imobilizate
1.185.886
Active circulante
1.113.510
Capitaluri proprii
2.035.097
Venituri totale
1.757.744
Cheltuieli totale
955.937
Stocuri
166.570
Creanțe
91.129
Casă și conturi la bănci
855.811
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.058
Rezultat net
-217.280
Angajați
3
Datorii
272.530
Active imobilizate
1.087.229
Active circulante
425.393
Capitaluri proprii
1.240.092
Venituri totale
672.643
Cheltuieli totale
886.821
Stocuri
90.277
Creanțe
103.022
Casă și conturi la bănci
232.094
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-10-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18019766
Număr de înregistrare
J2005001136103
Înmatriculare
6 octombrie 2005
EUID
ROONRC.J2005001136103
Formă juridică
SRL
Sediu social
Crivăţului 25-27 Sat Amara, Comuna Balta Albă Buzău
Adresă fiscală
Str. Crivăţului 25-27 Amara BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 octombrie 2005
Înregistrare fiscală
14 aprilie 2024
Telefon
0238590564 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CALOTĂ V.GEORGIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGROFLOR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.10.2005
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2005
Număr registrul comerțului
J2005001136103
Cod CAEN
130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Contact și adrese

Telefon
0238590564 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT AMARA COM. BALTA ALBA, STR. CRIVĂŢULUI, NR.25-27
Cod poștal fiscal
127016
Strada sediului
Str. Crivăţului
Numărul sediului
25-27
Localitatea sediului
Sat Amara Com. Balta Alba
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127016
Strada domiciliului fiscal
Str. Crivăţului
Numărul domiciliului fiscal
25-27
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Amara Com. Balta Alba
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127016

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Amara, Comuna Balta AlbăCAEN 0161
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI