Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGROMIO SOF SRL

AGROMIO SOF SRL

CUI 34010378 · SRL· Sat Acâş, Comuna Acâş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AGROMIO SOF SRL are sediul în Sat Acâş, Comuna Acâş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 552,8 K lei, față de 525,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,3%

Marja netă calculată este 10,3% în 2025, față de 18,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+40,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025552,8 K lei+5,1% față de anul anterior2021: 423.8552022: 170.7592023: 275.2232024: 525.7892025: 552.795
Rezultat net 202556,7 K lei-40,9% față de anul anterior2021: 57.0352022: 69.7392023: 2.4312024: 95.9712025: 56.711
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2021: 22022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025621,6 K lei+10% față de anul anterior2021: 396.7952022: 466.5352023: 468.9662024: 564.9362025: 621.648
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0276 K553 K2021: 423,9 K lei423,9 K20212022: 170,8 K lei170,8 K20222023: 275,2 K lei275,2 K20232024: 525,8 K lei525,8 K20242025: 552,8 K lei552,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,4%40,8%2021: 13,5%13,5%20212022: 40,8%40,8%20222023: 0,9%0,9%20232024: 18,3%18,3%20242025: 10,3%10,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,7% · n=6.791

Cifra de afaceri: +5,1% față de anul anterior.Marjă netă 10,3% · -8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024564,9 K lei
2025621,6 K lei

Datorii raportate

20242,7 mil. lei
20252,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2024208,1 K lei
202563,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri275,2 K lei525,8 K lei552,8 K lei+5,1% față de anul anterior
Rezultat net2,4 K lei96 K lei56,7 K lei-40,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii469 K lei564,9 K lei621,6 K lei+10% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei2,7 mil. lei2,3 mil. lei-13,1% față de anul anterior
Creanțe70,5 K lei100,3 K lei141,1 K lei+40,8% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,3%18,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,7% (n=6.791) · 2024: 4,9% (n=7.234)

Rezultat / active (A+B)2%3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=6.662) · 2024: 1% (n=7.149)

Rezultat / capitaluri proprii9,1%17%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,6% (n=6.036) · 2024: 7,1% (n=6.445)

Vânzări per angajat276.398 lei262.895 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 424.493 lei (n=5.169) · 2024: 309.513 lei (n=5.657)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)21,6%17,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,2% (n=6.662) · 2024: 29,2% (n=7.150)

Datorii / active (A+B)80,3%82,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,4% (n=6.662) · 2024: 62,4% (n=7.150)

Ponderea activelor imobilizate49,5%54,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,8% (n=6.662) · 2024: 44% (n=7.150)

Active circulante / datorii totale0,63×0,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,86× (n=7.779) · 2024: 0,9× (n=8.381)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări91,9 zile68,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 96,6 zile (n=6.648) · 2024: 120,8 zile (n=7.030)

Stocuri în zile de vânzări814,6 zile786 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 153 zile (n=6.036) · 2024: 185 zile (n=6.353)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
552.795
Rezultat net
56.711
Angajați
2
Datorii
2.314.399
Active imobilizate
1.427.786
Active circulante
1.455.261
Capitaluri proprii
621.648
Venituri totale
1.367.409
Cheltuieli totale
1.306.162
Stocuri
1.250.917
Creanțe
141.148
Casă și conturi la bănci
63.196
Cheltuieli în avans
53.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
525.789
Rezultat net
95.971
Angajați
2
Datorii
2.662.683
Active imobilizate
1.771.172
Active circulante
1.456.447
Capitaluri proprii
564.936
Venituri totale
1.159.025
Cheltuieli totale
1.054.443
Stocuri
1.148.026
Creanțe
100.282
Casă și conturi la bănci
208.139
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.223
Rezultat net
2.431
Angajați
2
Datorii
1.708.126
Active imobilizate
943.472
Active circulante
1.233.620
Capitaluri proprii
468.966
Venituri totale
665.418
Cheltuieli totale
660.370
Stocuri
984.272
Creanțe
70.525
Casă și conturi la bănci
178.823
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.759
Rezultat net
69.739
Angajați
1
Datorii
1.661.981
Active imobilizate
1.026.887
Active circulante
1.101.629
Capitaluri proprii
466.535
Venituri totale
698.149
Cheltuieli totale
626.343
Stocuri
1.030.661
Creanțe
52.961
Casă și conturi la bănci
18.007
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
423.855
Rezultat net
57.035
Angajați
2
Datorii
1.414.029
Active imobilizate
900.839
Active circulante
909.985
Capitaluri proprii
396.795
Venituri totale
918.914
Cheltuieli totale
856.826
Stocuri
684.900
Creanțe
29.458
Casă și conturi la bănci
195.627
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-01-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Dosar 2711/218/20232023-07-21 · Judecătoria CAREI · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2023-11-21 · 10:00

Admite cererea

Admite acţiunea civilă. Cu apel în 30 de zile de la comunicare.

Document: Hotararecameraconsiliu 2528/2023 · 2023-11-21

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34010378
Număr de înregistrare
J30/49/2015
Înmatriculare
23 ianuarie 2015
EUID
ROONRC.J30/49/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
ACÎŞ 139 Sat Acâş, Comuna Acâş Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
ACÎŞ 139 Acâş SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 2015
Înregistrare fiscală
16 octombrie 2024
Telefon
0740164158 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂCURAR IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGROMIO SOF SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.2015
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2015
Număr registrul comerțului
J30/49/2015
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad

Contact și adrese

Telefon
0740164158 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, SAT ACÂŞ COM. ACÂŞ, ACÎŞ, NR.139
Cod poștal fiscal
447005
Strada sediului
ACÎŞ
Numărul sediului
139
Localitatea sediului
Sat Acâş Com. Acâş
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
447005
Strada domiciliului fiscal
ACÎŞ
Numărul domiciliului fiscal
139
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Acâş Com. Acâş
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
447005

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 ianuarie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareSat Acâş, Comuna AcâşCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI