Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGROMOŢĂŢEI COOPERATIVA AGRICOLĂ

AGROMOŢĂŢEI COOPERATIVA AGRICOLĂ

CUI 34963170 · CA· Sat Moţăţei, Comuna Moţăţei· Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

AGROMOŢĂŢEI COOPERATIVA AGRICOLĂ are sediul în Sat Moţăţei, Comuna Moţăţei și raportează activitatea cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024513,9 K leiFără an comparabil2020: 393.7562021: 695.6982024: 513.911
Rezultat net 20248,3 K leiFără an comparabil2020: -22.6072021: 57.8892024: 8.324
Angajați 20241Fără an comparabil2020: 12021: 12024: 1
Capitaluri proprii 202448,5 K leiFără an comparabil2020: -55.5462021: 2.3432024: 48.528
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0348 K696 K2020: 393,8 K lei393,8 K20202021: 695,7 K lei695,7 K20212024: 513,9 K lei513,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,7%1,3%8,3%Mediana sectorului (2024): 6,5% · n=11182020: -5,7%-5,7%20202021: 8,3%8,3%20212024: 1,6%1,6%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii48,5 K leiFără an comparabil
Datorii2,2 mil. leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212024Ultima variație
Cifră de afaceri393,8 K lei695,7 K lei513,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net-22,6 K lei57,9 K lei8,3 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-55,5 K lei2,3 K lei48,5 K leiFără an comparabil
Datorii1,4 mil. lei1,6 mil. lei2,2 mil. leiFără an comparabil
Creanțe1,2 mil. lei1,2 mil. lei986,9 K leiFără an comparabil
Angajați111Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,6%6,5%n=1.118
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1,5%21%n=1.225
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)67,5%46,6%n=1.225
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)63,3%39,8%n=1.225
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%0%n=1.225
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,2%5%n=1.174
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,54×1,03×n=1.607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360691,31 zile131,88 zilen=969
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36067,77 zile107,9 zilen=795
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați513.911 lei162.134 lein=612

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
513.911
Rezultat net
8.324
Angajați
1
Datorii
2.164.378
Active imobilizate
2.029.540
Active circulante
1.176.500
Capitaluri proprii
48.528
Venituri totale
1.261.596
Cheltuieli totale
1.251.686
Stocuri
96.738
Creanțe
986.869
Casă și conturi la bănci
92.893
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
993.134
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
695.698
Rezultat net
57.889
Angajați
1
Datorii
1.588.035
Active imobilizate
2.487.638
Active circulante
1.955.628
Capitaluri proprii
2.343
Venituri totale
1.320.262
Cheltuieli totale
1.262.373
Stocuri
32.258
Creanțe
1.167.186
Casă și conturi la bănci
756.184
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.852.888
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.756
Rezultat net
-22.607
Angajați
1
Datorii
1.395.632
Active imobilizate
3.104.116
Active circulante
1.713.423
Capitaluri proprii
-55.546
Venituri totale
993.836
Cheltuieli totale
1.016.443
Stocuri
29.900
Creanțe
1.203.694
Casă și conturi la bănci
479.829
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.477.453
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-02-28; reactivare la 2019-03-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-03-20

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-02-28; reactivare la 2019-03-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-03-20
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-09-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34963170
Număr de înregistrare
C16/25/2015
Înmatriculare
3 septembrie 2015
EUID
ROONRC.C16/25/2015
Formă juridică
CA
Sediu social
Ciobănaşului 10 Sat Moţăţei, Comuna Moţăţei Dolj
Adresă fiscală
Str. Ciobănaşului 10 Moţăţei DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 septembrie 2015
Înregistrare fiscală
12 februarie 2026
Telefon
0747660142 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COADĂ MARIAN-VALENTIN
administrator
GEAMBAȘU ION
administrator
POPA IONUȚ-LIVIU
administrator
TUFAN LUCIAN
administrator
ȚENOAICA CONSTANTIN-MARIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGROMOŢĂŢEI COOPERATIVA AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.09.2015
Înregistrare fiscală
3 septembrie 2015
Număr registrul comerțului
C16/25/2015
Cod CAEN
113
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Calafat

Contact și adrese

Telefon
0747660142 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT MOŢĂŢEI COM. MOŢĂŢEI, STR. CIOBĂNAŞULUI, NR.10
Cod poștal fiscal
207415
Strada sediului
Str. Ciobănaşului
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sat Moţăţei Com. Moţăţei
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207415
Strada domiciliului fiscal
Str. Ciobănaşului
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moţăţei Com. Moţăţei
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207415

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
23 decembrie 2024
Perioada 2: TVA de la
23 mai 2019
Perioada 2: TVA până la
30 noiembrie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
18 decembrie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
28 februarie 2018
Reactivare
20 martie 2019
Publicarea deciziei
9 martie 2018

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

49 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0112 Rev. 2Cultivarea orezului

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0115 Rev. 2Cultivarea tutunului

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0127 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor

CAEN 0128 Rev. 2Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0130 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 0170 Rev. 2Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 0312 Rev. 2Pescuitul în ape dulci

CAEN 0322 Rev. 2Acvacultura în ape dulci

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1020 Rev. 2Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor

CAEN 1061 Rev. 2Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 1091 Rev. 2Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Moţăţei, Comuna MoţăţeiCAEN 0113
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI