Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AGROTURISM SOSTA S.R.L.

AGROTURISM SOSTA S.R.L.

CUI 18842680 · SRL· Sat Bicaci, Comuna Gepiu

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate676.845 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AGROTURISM SOSTA S.R.L. are sediul în Sat Bicaci, Comuna Gepiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

676.845 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-98,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 17,1 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-96%

Marja netă calculată este -96% în 2025, față de -26,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202517,1 K lei-98,5% față de anul anterior2020: 1.009.4562021: 892.1042022: 1.061.4962023: 1.147.2252024: 1.121.5092025: 17.116
Rezultat net 2025-16,4 K lei+94,5% față de anul anterior2020: 26.6992021: -55.5222022: -94.8372023: -671.1402024: -299.3752025: -16.423
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 122021: 132022: 112023: 102024: 102025: 0
Capitaluri proprii 2025-1,2 mil. lei-1,4% față de anul anterior2020: -26.2802021: -81.8022022: -176.6392023: -847.7792024: -1.147.1542025: -1.163.577
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0574 K1 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 892,1 K lei892,1 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 17,1 K lei17,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-96%-46,7%2,6%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: 2,6%2,6%20202021: -6,2%-6,2%20212022: -8,9%-8,9%20222023: -58,5%-58,5%20232024: -26,7%-26,7%20242025: -96%-96%2025

Cifra de afaceri: -98,5% față de anul anterior. Marja netă: -96%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-1,2 mil. lei-1,4% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei-2,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,1 mil. lei17,1 K lei-98,5% față de anul anterior
Rezultat net-671,1 K lei-299,4 K lei-16,4 K lei+94,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-847,8 K lei-1,1 mil. lei-1,2 mil. lei-1,4% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei1,2 mil. lei1,2 mil. lei-2,3% față de anul anterior
Creanțe182,5 K lei41,2 K lei9 K lei-78,1% față de anul anterior
Angajați10100-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-96%1,2%n=7.543-26,7%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-7.213,3%8,1%n=7.314-1.896,8%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7.313,3%90,9%n=7.3141.996,8%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)43,4%37%n=7.31419,6%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-101,8%0,1%n=7.304-495%0,4%n=11.739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,01×0,48×n=10.1190,04×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360190,12 zile19,85 zilen=7.01713,22 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile17,17 zilen=6.4551,44 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—172.895 lein=6.066112.151 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.116
Rezultat net
-16.423
Angajați
0
Datorii
1.179.708
Active imobilizate
7.000
Active circulante
9.131
Capitaluri proprii
-1.163.577
Venituri totale
17.284
Cheltuieli totale
33.188
Stocuri
0
Creanțe
9.039
Casă și conturi la bănci
92
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.121.509
Rezultat net
-299.375
Angajați
10
Datorii
1.207.632
Active imobilizate
11.870
Active circulante
48.608
Capitaluri proprii
-1.147.154
Venituri totale
1.171.146
Cheltuieli totale
1.435.387
Stocuri
4.500
Creanțe
41.199
Casă și conturi la bănci
2.909
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.147.225
Rezultat net
-671.140
Angajați
10
Datorii
1.345.485
Active imobilizate
127.895
Active circulante
278.318
Capitaluri proprii
-847.779
Venituri totale
885.244
Cheltuieli totale
1.544.852
Stocuri
72.393
Creanțe
182.468
Casă și conturi la bănci
23.457
Cheltuieli în avans
91.493
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.061.496
Rezultat net
-94.837
Angajați
11
Datorii
1.267.265
Active imobilizate
178.221
Active circulante
820.912
Capitaluri proprii
-176.639
Venituri totale
1.076.703
Cheltuieli totale
1.160.848
Stocuri
504.216
Creanțe
295.100
Casă și conturi la bănci
21.596
Cheltuieli în avans
91.493
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
892.104
Rezultat net
-55.522
Angajați
13
Datorii
1.145.982
Active imobilizate
234.479
Active circulante
738.208
Capitaluri proprii
-81.802
Venituri totale
934.022
Cheltuieli totale
980.743
Stocuri
416.652
Creanțe
314.301
Casă și conturi la bănci
7.255
Cheltuieli în avans
91.493
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.009.456
Rezultat net
26.699
Angajați
12
Datorii
863.080
Active imobilizate
58.635
Active circulante
687.102
Capitaluri proprii
-26.280
Venituri totale
1.277.342
Cheltuieli totale
1.240.084
Stocuri
344.644
Creanțe
269.786
Casă și conturi la bănci
72.672
Cheltuieli în avans
91.063
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

676.845 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

676.845 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-07-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat204.896 lei9.882 lei214.778 lei214.778 lei0 lei
Asigurări sociale325.205 lei7.418 lei332.623 lei332.623 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate126.811 lei2.633 lei129.444 lei129.444 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18842680
Număr de înregistrare
J05/1412/2006
Înmatriculare
11 iulie 2006
EUID
ROONRC.J05/1412/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
45 Sat Bicaci, Comuna Gepiu Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
45 Bicaci BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
27 iulie 2011
Înregistrare fiscală
21 februarie 2026
Telefon
0748298818 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
PROMPT INSOLV IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AGROTURISM SOSTA S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 27.07.2011
Înregistrare fiscală
11 iulie 2006
Număr registrul comerțului
J05/1412/2006
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0748298818 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT BICACI COM. GEPIU, , NR.45
Cod poștal fiscal
417148
Numărul sediului
45
Localitatea sediului
Sat Bicaci Com. Gepiu
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417148
Numărul domiciliului fiscal
45
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bicaci Com. Gepiu
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417148

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
27 iulie 2011
Perioada 2: TVA de la
12 iulie 2006
Perioada 2: TVA până la
31 mai 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2020
Actualizare TVA la încasare
16 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
17 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Bicaci, Comuna GepiuCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI