Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALAC GRAIN STORY S.R.L.

ALAC GRAIN STORY S.R.L.

CUI 46312671 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ALAC GRAIN STORY S.R.L. are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-25,2%

Datoriile raportate sunt 229,9 K lei în 2025, față de 307,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2025-134,3 K lei-380,6% față de anul anterior2022: -3.0052023: 02024: -27.9532025: -134.337
Angajați 20252+100% față de anul anterior2024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025-165,1 K lei-436,8% față de anul anterior2022: -2.8052023: -2.8052024: -30.7582025: -165.095
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 K5 K—2022—2023—20242025: 5 K lei5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2.686,7%-1.342,9%1%Mediana sectorului (2025): 0,9% · n=49332022202320242025: -2.686,7%-2.686,7%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: -2.686,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-165,1 K lei-436,8% față de anul anterior
Datorii229,9 K lei-25,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri——5 K leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei-28 K lei-134,3 K lei-380,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,8 K lei-30,8 K lei-165,1 K lei-436,8% față de anul anterior
Datorii3,1 K lei307,2 K lei229,9 K lei-25,2% față de anul anterior
Creanțe——5 K leiFără an comparabil
Angajați—12+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2.686,7%0,9%n=4.933—1,1%n=5.346
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-86,9%2,4%n=4.842-11,7%3,8%n=5.217
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)120,9%89,3%n=4.842116,5%85,1%n=5.217
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)97,2%45,2%n=4.84291,4%46,4%n=5.217
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-70,7%0,1%n=4.838-10,6%0,1%n=5.215
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×0,47×n=6.3650,07×0,49×n=6.801
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360360 zile15,86 zilen=4.418—16,21 zilen=4.728
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.500 lei125.549 lein=4.193—112.469 lein=4.611

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.000
Rezultat net
-134.337
Angajați
2
Datorii
229.876
Active imobilizate
184.689
Active circulante
5.402
Capitaluri proprii
-165.095
Venituri totale
49.207
Cheltuieli totale
183.544
Stocuri
—
Creanțe
5.000
Casă și conturi la bănci
402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
125.310
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-27.953
Angajați
1
Datorii
307.212
Active imobilizate
241.137
Active circulante
22.599
Capitaluri proprii
-30.758
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
27.953
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
22.599
Cheltuieli în avans
12.718
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
3.100
Active imobilizate
—
Active circulante
295
Capitaluri proprii
-2.805
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
295
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.005
Angajați
—
Datorii
3.100
Active imobilizate
—
Active circulante
295
Capitaluri proprii
-2.805
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.005
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
295
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-21; reactivare la 2024-09-24. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-09-24
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-21; reactivare la 2024-09-24. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-09-24
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46312671
Număr de înregistrare
J12/3576/2022
Înmatriculare
16 iunie 2022
EUID
ROONRC.J12/3576/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Urusagului 21L Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj
Adresă fiscală
Str. Urusagului 21L Floreşti CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 iunie 2022
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PLESCACIUC CAMELIA
administrator
PLESCACIUC CORNEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALAC GRAIN STORY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.06.2022
Înregistrare fiscală
16 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J12/3576/2022
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. URUSAGULUI, NR.21L
Cod poștal fiscal
407280
Strada sediului
Str. Urusagului
Numărul sediului
21L
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407280
Strada domiciliului fiscal
Str. Urusagului
Numărul domiciliului fiscal
21L
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 martie 2024
Reactivare
24 septembrie 2024
Publicarea deciziei
21 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1073 Rev. 2Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 2Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI