Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALCA DUO MEDICAL S.R.L.

ALCA DUO MEDICAL S.R.L.

CUI 41996412 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALCA DUO MEDICAL S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4 mil. lei, față de 3,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut28,1%

Marja netă calculată este 28,1% în 2025, față de 13,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+426,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254 mil. lei+29,6% față de anul anterior2020: 27.2682021: 124.9002022: 1.451.6232023: 2.233.5732024: 3.055.7492025: 3.960.107
Rezultat net 20251,1 mil. lei+162,9% față de anul anterior2020: 4.4862021: 32.6092022: 368.8122023: 372.8302024: 422.9262025: 1.111.681
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,6 mil. lei+108,3% față de anul anterior2020: 4.6112021: 37.2202022: 406.0322023: 628.8622024: 758.8682025: 1.580.669
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 27,3 K lei27,3 K20202021: 124,9 K lei124,9 K20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 3,1 mil. lei3,1 mil.20242025: 4 mil. lei4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14%28,1%Mediana sectorului (2025): 8,5% · n=8832020: 16,5%16,5%20202021: 26,1%26,1%20212022: 25,4%25,4%20222023: 16,7%16,7%20232024: 13,8%13,8%20242025: 28,1%28,1%2025

Cifra de afaceri: +29,6% față de anul anterior. Marja netă: 28,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,6 mil. lei+108,3% față de anul anterior
Datorii729 K lei+111,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei3,1 mil. lei4 mil. lei+29,6% față de anul anterior
Rezultat net372,8 K lei422,9 K lei1,1 mil. lei+162,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii628,9 K lei758,9 K lei1,6 mil. lei+108,3% față de anul anterior
Datorii188,4 K lei345,3 K lei729 K lei+111,1% față de anul anterior
Creanțe276,2 K lei245,6 K lei1,3 mil. lei+426,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri28,1%8,5%n=88313,8%8,7%n=893
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)68,4%29,5%n=80268,7%33,7%n=825
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,6%70,4%n=80231,3%66,5%n=825
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,9%9,7%n=80263,9%8,9%n=825
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)48,1%6,6%n=80238,3%5,8%n=825
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive70,3%35,3%n=82055,7%26,9%n=845
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,38×1,07×n=1.1971,15×1,11×n=1.260
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360117,51 zile95,52 zilen=86528,94 zile95,11 zilen=873
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36015,1 zile77,16 zilen=7688,66 zile73,64 zilen=778
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați3.960.107 lei532.937 lein=6563.055.749 lei484.686 lein=690

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.960.107
Rezultat net
1.111.681
Angajați
1
Datorii
729.002
Active imobilizate
575.889
Active circulante
1.733.782
Capitaluri proprii
1.580.669
Venituri totale
3.960.975
Cheltuieli totale
2.660.444
Stocuri
166.078
Creanțe
1.292.616
Casă și conturi la bănci
275.088
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.055.749
Rezultat net
422.926
Angajați
1
Datorii
345.311
Active imobilizate
705.540
Active circulante
398.639
Capitaluri proprii
758.868
Venituri totale
3.058.785
Cheltuieli totale
2.545.382
Stocuri
73.530
Creanțe
245.632
Casă și conturi la bănci
79.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.233.573
Rezultat net
372.830
Angajați
1
Datorii
188.369
Active imobilizate
303.241
Active circulante
513.990
Capitaluri proprii
628.862
Venituri totale
2.239.412
Cheltuieli totale
1.844.188
Stocuri
57.611
Creanțe
276.188
Casă și conturi la bănci
180.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.451.623
Rezultat net
368.812
Angajați
—
Datorii
226.044
Active imobilizate
211.005
Active circulante
421.071
Capitaluri proprii
406.032
Venituri totale
1.453.857
Cheltuieli totale
1.058.995
Stocuri
3.723
Creanțe
234.218
Casă și conturi la bănci
183.130
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.900
Rezultat net
32.609
Angajați
—
Datorii
82.279
Active imobilizate
—
Active circulante
119.499
Capitaluri proprii
37.220
Venituri totale
124.969
Cheltuieli totale
89.061
Stocuri
—
Creanțe
113.559
Casă și conturi la bănci
5.940
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.268
Rezultat net
4.486
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
4.611
Capitaluri proprii
4.611
Venituri totale
27.268
Cheltuieli totale
22.031
Stocuri
—
Creanțe
13
Casă și conturi la bănci
4.598
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-12-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1.203 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41996412
Număr de înregistrare
J2019002801052
Înmatriculare
6 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019002801052
Formă juridică
SRL
Sediu social
BORŞULUI 36A Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal BORŞULUI 36A Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 decembrie 2019
Înregistrare fiscală
30 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA PETRU SEBASTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALCA DUO MEDICAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.12.2019
Înregistrare fiscală
6 decembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019002801052
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. BORŞULUI, NR.36A
Cod poștal fiscal
410605
Strada sediului
Cal. Borşului
Numărul sediului
36A
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410605
Strada domiciliului fiscal
Cal. Borşului
Numărul domiciliului fiscal
36A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410605

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2022
Actualizare TVA la încasare
15 februarie 2022
Publicare TVA la încasare
16 februarie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1.203) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA SIBIU188 din 1.203 înregistrări (15,6%) · Vezi relația

SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR106 din 1.203 înregistrări (8,8%) · Vezi relația

Spitalul Judetean de Urgenta Alba Iulia100 din 1.203 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Spital General CF Sibiu90 din 1.203 înregistrări (7,5%) · Vezi relația

Spitalul Clinic de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Victor Babes Craiova71 din 1.203 înregistrări (5,9%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Consumabile medicale (Rev.2)581 din 1.203 înregistrări (48,3%) · Vezi selecția

Sonde (Rev.2)84 din 1.203 înregistrări (7%) · Vezi selecția

Anestezie si reanimare (Rev.2)68 din 1.203 înregistrări (5,7%) · Vezi selecția

Imbracaminte pentru personalul medical (Rev.2)53 din 1.203 înregistrări (4,4%) · Vezi selecția

Comprese (Rev.2)34 din 1.203 înregistrări (2,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 iunie 2026Achiziție directă

Teste Glicemie Accu-Check Active 50 buc/cut

Autoritate: SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN PRAHOVA

CPV 33140000-3 — Consumabile medicale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33140000-3

Vezi detaliile atribuirii →
8.195 leiValoare publicată
30 iunie 2026Achiziție directă

Set Aspiratie Yankauer 24FR / Canula cu tub Yankauer 3.6 m- OG

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA RESITA

CPV 33140000-3 — Consumabile medicale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33140000-3

Vezi detaliile atribuirii →
880 leiValoare publicată
30 iunie 2026Achiziție directă

Teste Glicemie Accu-Check Active 50 buc/cut

Autoritate: SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN PRAHOVA

CPV 33140000-3 — Consumabile medicale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33140000-3

Vezi detaliile atribuirii →
55 leiValoare publicată
29 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Bandaje adezive (Rev.2) · Anunț CAN1150417

Autoritate: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR

CPV 33141111-1

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 33141111-1

Vezi detaliile atribuirii →
7.170 leiValoare publicată
29 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Bandaje adezive (Rev.2) · Anunț CAN1150417

Autoritate: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR

CPV 33141111-1

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 33141111-1

Vezi detaliile atribuirii →
78.177 leiValoare publicată
29 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Bandaje adezive (Rev.2) · Anunț CAN1150417

Autoritate: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR

CPV 33141111-1

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 33141111-1

Vezi detaliile atribuirii →
18.681 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4646
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI