Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALESANCO & GO SRL

ALESANCO & GO SRL

CUI 31019780 · SRL· Sat Păuleşti, Comuna Brusturi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ALESANCO & GO SRL are sediul în Sat Păuleşti, Comuna Brusturi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+61,4%

Datoriile raportate sunt 1,1 mil. lei în 2025, față de 669,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202542,1 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2025-40,7 K leiPierdere majorată cu 2,1 K%2020: -28.4062021: -8.0682022: -9.0952023: -6.3472024: -1.8682025: -40.718
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-255,9 K leiDeficit de capital majorat cu 18,9%2020: -189.7902021: -197.8582022: -206.9532023: -213.3002024: -215.1682025: -255.887
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate021 K42 K—2020—2021—2022—2023—20242025: 42,1 K lei42,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-96,7%-43,5%9,7%202020212022202320242025: -96,7%-96,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,7% · n=2.160

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă -96,7%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-215,2 K lei
2025-255,9 K lei

Datorii raportate

2024669,5 K lei
20251,1 mil. lei

Disponibilități bănești

20247,6 K lei
20256,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri——42,1 K leiFără an comparabil
Rezultat net-6,3 K lei-1,9 K lei-40,7 K leiPierdere majorată cu 2,1 K%
Capitaluri proprii-213,3 K lei-215,2 K lei-255,9 K leiDeficit de capital majorat cu 18,9%
Datorii667,6 K lei669,5 K lei1,1 mil. lei+61,4% față de anul anterior
Creanțe395,4 K lei395,6 K lei394,3 K lei-0,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-96,7%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,7% (n=2.160) · 2024: 9,4% (n=2.293)

Rezultat / active (A+B)-4,9%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.005) · 2024: 3,1% (n=2.032)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-31%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,2% (n=2.005) · 2024: 34,1% (n=2.033)

Datorii / active (A+B)131%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57% (n=2.005) · 2024: 55% (n=2.033)

Ponderea activelor imobilizate45,2%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42% (n=2.005) · 2024: 41,5% (n=2.033)

Active circulante / datorii totale0,42×0,68×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=2.769) · 2024: 0,96× (n=2.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări3.370,3 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94 zile (n=1.978) · 2024: 88,9 zile (n=2.060)

Stocuri în zile de vânzări436,9 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 13,3 zile (n=1.026) · 2024: 12,5 zile (n=1.049)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.120
Rezultat net
-40.718
Angajați
—
Datorii
1.080.273
Active imobilizate
372.269
Active circulante
452.117
Capitaluri proprii
-255.887
Venituri totale
42.122
Cheltuieli totale
82.840
Stocuri
51.122
Creanțe
394.324
Casă și conturi la bănci
6.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.868
Angajați
—
Datorii
669.480
Active imobilizate
—
Active circulante
454.312
Capitaluri proprii
-215.168
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.868
Stocuri
51.122
Creanțe
395.568
Casă și conturi la bănci
7.622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-6.347
Angajați
—
Datorii
667.581
Active imobilizate
—
Active circulante
454.281
Capitaluri proprii
-213.300
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
6.347
Stocuri
51.122
Creanțe
395.373
Casă și conturi la bănci
7.786
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-9.095
Angajați
—
Datorii
664.114
Active imobilizate
—
Active circulante
457.161
Capitaluri proprii
-206.953
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
9.095
Stocuri
51.123
Creanțe
395.230
Casă și conturi la bănci
10.808
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.068
Angajați
—
Datorii
654.081
Active imobilizate
—
Active circulante
456.223
Capitaluri proprii
-197.858
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
8.068
Stocuri
51.123
Creanțe
395.007
Casă și conturi la bănci
10.093
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-28.406
Angajați
—
Datorii
882.354
Active imobilizate
—
Active circulante
692.564
Capitaluri proprii
-189.790
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
28.406
Stocuri
51.123
Creanțe
394.824
Casă și conturi la bănci
246.617
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-12-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31019780
Număr de înregistrare
J5/2122/2012
Înmatriculare
17 decembrie 2012
EUID
ROONRC.J5/2122/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
PĂULEŞTI 65 Sat Păuleşti, Comuna Brusturi Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
PĂULEŞTI 65 Păuleşti BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 decembrie 2012
Înregistrare fiscală
15 septembrie 2025
Telefon
0726723958 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GORDAN COSMIN VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALESANCO & GO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.12.2012
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2012
Număr registrul comerțului
J05/2122/2012
Cod CAEN
4312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Aleşd

Contact și adrese

Telefon
0726723958 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT PĂULEŞTI COM. BRUSTURI, PĂULEŞTI, NR.65
Cod poștal fiscal
417094
Strada sediului
PĂULEŞTI
Numărul sediului
65
Localitatea sediului
Sat Păuleşti Com. Brusturi
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417094
Strada domiciliului fiscal
PĂULEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
65
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Păuleşti Com. Brusturi
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417094

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 februarie 2013
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
6 februarie 2013
Actualizare TVA la încasare
15 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
16 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4663 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Păuleşti, Comuna BrusturiCAEN 4312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI