Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALEX CONSULT FISC & CONTABILITATE S.R.L.

ALEX CONSULT FISC & CONTABILITATE S.R.L.

CUI 50007170 · SRL· Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALEX CONSULT FISC & CONTABILITATE S.R.L. are sediul în Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+168,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 394,6 K lei, față de 147 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut67,5%

Marja netă calculată este 67,5% în 2025, față de 57,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+377%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025394,6 K lei+168,5% față de anul anterior2024: 146.9502025: 394.630
Rezultat net 2025266,4 K lei+215,8% față de anul anterior2024: 84.3542025: 266.426
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025296,8 K lei+239,8% față de anul anterior2024: 87.3542025: 296.845
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0197 K395 K2024: 147 K lei147 K20242025: 394,6 K lei394,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,8%67,5%Mediana sectorului (2025): 37,8% · n=120352024: 57,4%57,4%20242025: 67,5%67,5%2025

Cifra de afaceri: +168,5% față de anul anterior. Marja netă: 67,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii296,8 K lei+239,8% față de anul anterior
Datorii38,9 K lei+907,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri147 K lei394,6 K lei+168,5% față de anul anterior
Rezultat net84,4 K lei266,4 K lei+215,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii87,4 K lei296,8 K lei+239,8% față de anul anterior
Datorii3,9 K lei38,9 K lei+907,4% față de anul anterior
Creanțe48,3 K lei230,4 K lei+377% față de anul anterior
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri67,5%37,8%n=12.03557,4%36,7%n=12.209
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive89,8%97,2%n=12.04296,6%87,7%n=12.212
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,64×2,43×n=12.48323,64×3,08×n=12.703
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360210,22 zile132,78 zilen=11.611118,36 zile108,36 zilen=11.639
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați394.630 lei185.727 lein=9.720146.950 lei162.115 lein=9.887

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
394.630
Rezultat net
266.426
Angajați
1
Datorii
38.867
Active imobilizate
—
Active circulante
335.712
Capitaluri proprii
296.845
Venituri totale
394.661
Cheltuieli totale
121.054
Stocuri
—
Creanțe
230.447
Casă și conturi la bănci
105.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.950
Rezultat net
84.354
Angajați
1
Datorii
3.858
Active imobilizate
—
Active circulante
91.212
Capitaluri proprii
87.354
Venituri totale
146.951
Cheltuieli totale
61.155
Stocuri
—
Creanțe
48.312
Casă și conturi la bănci
42.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-08Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-04-25 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50007170
Număr de înregistrare
J23/3168/2024
Înmatriculare
25 aprilie 2024
EUID
ROONRC.J23/3168/2024
Formă juridică
SRL
Sediu social
FLORILOR 5 B5 Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FLORILOR 5 Ştefăneştii de Jos ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 aprilie 2024
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2024
Telefon
0728660902 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
APETREI ANIŢA-FLAVIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALEX CONSULT FISC & CONTABILITATE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.04.2024
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2024
Număr registrul comerțului
J23/3168/2024
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0728660902 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT ŞTEFĂNEŞTII DE JOS COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR. FLORILOR, NR.5, CAMERA 1, BL.B5, ET.9, AP.902
Cod poștal fiscal
77175
Strada sediului
Str. Florilor
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77175
Detalii sediu
Camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Florilor
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77175
Detalii domiciliu fiscal
Camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL (GIURGIU)2 din 5 înregistrări (40%) · Vezi relația

DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET CONSTANTA1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

ORASUL BAILE HERCULANE (PRIMARIA BAILE HERCULANE)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL "PIATRA ARSA"1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de contabilitate, servicii de audit si servicii fiscale (Rev.2)5 din 5 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

8 ianuarie 2026Achiziție directă

Servicii de contabilitate-buget-plății- salarizare

Autoritate: COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL "PIATRA ARSA"

CPV 79200000-6 — Servicii de contabilitate, servicii de audit si servicii fiscale (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79200000-6

Vezi detaliile atribuirii →
156.000 leiValoare publicată
5 mai 2025Achiziție directă

Servicii de contabilitate-buget-plății- salarizare - Institutie Publica

Autoritate: CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL (GIURGIU)

CPV 79200000-6 — Servicii de contabilitate, servicii de audit si servicii fiscale (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79200000-6

Vezi detaliile atribuirii →
52.000 leiValoare publicată
14 aprilie 2025Achiziție directă

SERVICII DE CONSULTANȚĂ ȘI ASISTENȚĂ FINANCIAR-CONTABILĂ

Autoritate: ORASUL BAILE HERCULANE (PRIMARIA BAILE HERCULANE)

CPV 79200000-6 — Servicii de contabilitate, servicii de audit si servicii fiscale (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79200000-6

Vezi detaliile atribuirii →
112.500 leiValoare publicată
5 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii de contabilitate-buget-plății Institutie Publica

Autoritate: DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET CONSTANTA

CPV 79200000-6 — Servicii de contabilitate, servicii de audit si servicii fiscale (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79200000-6

Vezi detaliile atribuirii →
43.800 leiValoare publicată
30 august 2024Achiziție directă

Servicii de contabilitate-buget-plății Institutie Publica

Autoritate: CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL (GIURGIU)

CPV 79200000-6 — Servicii de contabilitate, servicii de audit si servicii fiscale (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79200000-6

Vezi detaliile atribuirii →
6.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 6621 Rev. 2Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7810 Rev. 2Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de JosCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI