Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALEX&SEBI MARKET S.R.L.

ALEX&SEBI MARKET S.R.L.

CUI 46284822 · SRL· Sat Vizureşti, Comuna Ciocăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ALEX&SEBI MARKET S.R.L. are sediul în Sat Vizureşti, Comuna Ciocăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 122,4 K lei, față de 104,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,4%

Marja netă calculată este 13,4% în 2025, față de 47,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+389,3%

Datoriile raportate sunt 37,4 K lei în 2025, față de 7,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025122,4 K lei+16,7% față de anul anterior2022: 19.4532023: 6.9592024: 104.8662025: 122.376
Rezultat net 202516,4 K lei-67,2% față de anul anterior2022: 18.6862023: -16.7412024: 50.0812025: 16.418
Angajați 20251Fără an comparabil2023: 12025: 1
Capitaluri proprii 202528,7 K lei-45% față de anul anterior2022: 18.8862023: 2.1452024: 52.2262025: 28.726
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 K122 K2022: 19,5 K lei19,5 K20222023: 7 K lei7 K20232024: 104,9 K lei104,9 K20242025: 122,4 K lei122,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-240,6%-72,3%96,1%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432022: 96,1%96,1%20222023: -240,6%-240,6%20232024: 47,8%47,8%20242025: 13,4%13,4%2025

Cifra de afaceri: +16,7% față de anul anterior. Marja netă: 13,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii28,7 K lei-45% față de anul anterior
Datorii37,4 K lei+389,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7 K lei104,9 K lei122,4 K lei+16,7% față de anul anterior
Rezultat net-16,7 K lei50,1 K lei16,4 K lei-67,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,1 K lei52,2 K lei28,7 K lei-45% față de anul anterior
Datorii9,2 K lei7,6 K lei37,4 K lei+389,3% față de anul anterior
Creanțe3,6 K lei24 K lei15,1 K lei-37,2% față de anul anterior
Angajați1—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,4%1,2%n=7.54347,8%8,4%n=3.749
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)43,4%8,1%n=7.31487,2%42,6%n=2.486
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56,6%90,9%n=7.31412,8%58,2%n=2.486
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)42,4%37%n=7.31441,2%22,6%n=2.486
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,8%0,1%n=7.30483,6%7,4%n=2.484
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive57,2%16,6%n=5.34695,9%39,3%n=3.497
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,02×0,48×n=10.1194,61×1,37×n=4.624
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36044,41 zile19,85 zilen=7.01782,52 zile40,19 zilen=3.162
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați122.376 lei172.895 lein=6.066—110.981 lein=2.667

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.376
Rezultat net
16.418
Angajați
1
Datorii
37.408
Active imobilizate
28.055
Active circulante
38.079
Capitaluri proprii
28.726
Venituri totale
126.553
Cheltuieli totale
107.008
Stocuri
—
Creanțe
15.096
Casă și conturi la bănci
22.983
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.866
Rezultat net
50.081
Angajați
—
Datorii
7.645
Active imobilizate
24.641
Active circulante
35.230
Capitaluri proprii
52.226
Venituri totale
104.866
Cheltuieli totale
45.808
Stocuri
—
Creanțe
24.037
Casă și conturi la bănci
11.193
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.959
Rezultat net
-16.741
Angajați
1
Datorii
9.166
Active imobilizate
—
Active circulante
11.311
Capitaluri proprii
2.145
Venituri totale
6.959
Cheltuieli totale
23.700
Stocuri
2.791
Creanțe
3.601
Casă și conturi la bănci
4.919
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.453
Rezultat net
18.686
Angajați
—
Datorii
567
Active imobilizate
—
Active circulante
19.453
Capitaluri proprii
18.886
Venituri totale
19.453
Cheltuieli totale
200
Stocuri
—
Creanțe
10.001
Casă și conturi la bănci
9.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-08-13; reactivare la 2024-10-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-10-18

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-08-13; reactivare la 2024-10-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-10-18
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46284822
Număr de înregistrare
J2022000941150
Înmatriculare
10 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022000941150
Formă juridică
SRL
Sediu social
Vlad Ţepeş 152 Sat Vizureşti, Comuna Ciocăneşti Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str Vlad Ţepeş 152 Vizureşti DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 iunie 2022
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MITRAN GEORGE-ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALEX&SEBI MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.06.2022
Înregistrare fiscală
10 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000941150
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VIZUREŞTI COM. CIOCĂNEŞTI, STR. VLAD ŢEPEŞ, NR.152
Strada sediului
Str. Vlad Ţepeş
Numărul sediului
152
Localitatea sediului
Sat Vizureşti Com. Ciocăneşti
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Vlad Ţepeş
Numărul domiciliului fiscal
152
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vizureşti Com. Ciocăneşti
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
14 iulie 2026
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 octombrie 2026
Actualizare TVA la încasare
20 septembrie 2026
Publicare TVA la încasare
22 septembrie 2026
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
13 august 2024
Reactivare
18 octombrie 2024
Publicarea deciziei
13 august 2024

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 1 octombrie 2026
    • TVA la încasare: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Vizureşti, Comuna CiocăneştiCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI