Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALEXANDRESCU EUGEN FRUCT 1968 S.R.L.

ALEXANDRESCU EUGEN FRUCT 1968 S.R.L.

CUI 40348846 · SRL· Sat Malu cu Flori, Comuna Malu cu Flori· Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-08-14. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ALEXANDRESCU EUGEN FRUCT 1968 S.R.L. are sediul în Sat Malu cu Flori, Comuna Malu cu Flori și raportează activitatea comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-08-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-72,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 17 K lei, față de 62,1 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât11,1%

Marja netă calculată este 11,1% în 2023, față de 15,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202317 K lei-72,6% față de anul anterior2020: 198.2982021: 110.8132022: 62.1392023: 16.999
Rezultat net 20231,9 K lei-79,9% față de anul anterior2020: 20.6762021: 16.7662022: 9.3532023: 1.883
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202354,1 K lei+3,6% față de anul anterior2020: 26.0642021: 42.8302022: 52.1832023: 54.066
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate099 K198 K2020: 198,3 K lei198,3 K20202021: 110,8 K lei110,8 K20212022: 62,1 K lei62,1 K20222023: 17 K lei17 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,6%15,1%Mediana sectorului (2023): 2,2% · n=13512020: 10,4%10,4%20202021: 15,1%15,1%20212022: 15,1%15,1%20222023: 11,1%11,1%2023

Cifra de afaceri: -72,6% față de anul anterior. Marja netă: 11,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii54,1 K lei+3,6% față de anul anterior
Datorii3,7 K lei+34,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri110,8 K lei62,1 K lei17 K lei-72,6% față de anul anterior
Rezultat net16,8 K lei9,4 K lei1,9 K lei-79,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii42,8 K lei52,2 K lei54,1 K lei+3,6% față de anul anterior
Datorii1,8 K lei2,7 K lei3,7 K lei+34,8% față de anul anterior
Creanțe——5,2 K leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,1%2,2%n=1.35115,1%3,7%n=1.246
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,5%15%n=96117,9%27,8%n=921
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii15,64×0,77×n=1.75920,04×0,86×n=1.624
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360109,32 zile9,18 zilen=872—9,49 zilen=723
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360129,99 zile51,58 zilen=1.1705,98 zile58,04 zilen=1.065

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.999
Rezultat net
1.883
Angajați
—
Datorii
3.693
Active imobilizate
—
Active circulante
57.759
Capitaluri proprii
54.066
Venituri totale
16.999
Cheltuieli totale
14.685
Stocuri
6.138
Creanțe
5.162
Casă și conturi la bănci
46.459
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.139
Rezultat net
9.353
Angajați
—
Datorii
2.740
Active imobilizate
—
Active circulante
54.923
Capitaluri proprii
52.183
Venituri totale
62.139
Cheltuieli totale
51.855
Stocuri
1.033
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
53.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.813
Rezultat net
16.766
Angajați
—
Datorii
1.809
Active imobilizate
—
Active circulante
44.639
Capitaluri proprii
42.830
Venituri totale
110.813
Cheltuieli totale
91.443
Stocuri
8.626
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36.013
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.298
Rezultat net
20.676
Angajați
—
Datorii
22.855
Active imobilizate
—
Active circulante
48.919
Capitaluri proprii
26.064
Venituri totale
198.298
Cheltuieli totale
171.907
Stocuri
48.563
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40348846
Număr de înregistrare
J15/1841/2018
Înmatriculare
21 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J15/1841/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
402 Sat Malu cu Flori, Comuna Malu cu Flori Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
402 Malu cu Flori DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2023
Telefon
021322521

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ALEXANDRESCU EUGEN MIHAIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALEXANDRESCU EUGEN FRUCT 1968 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.2018
Înregistrare fiscală
21 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J15/1841/2018
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
021322521
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MALU CU FLORI COM. MALU CU FLORI, NR.402
Cod poștal fiscal
137285
Numărul sediului
402
Localitatea sediului
Sat Malu cu Flori Com. Malu cu Flori
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137285
Numărul domiciliului fiscal
402
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Malu cu Flori Com. Malu cu Flori
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137285

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 august 2025
Publicarea deciziei
14 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Malu cu Flori, Comuna Malu cu FloriCAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI