Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALI METAL PROFESSIONAL S.R.L.

ALI METAL PROFESSIONAL S.R.L.

CUI 40442176 · SRL· Sat Beudiu, Comuna Nuseni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ALI METAL PROFESSIONAL S.R.L. are sediul în Sat Beudiu, Comuna Nuseni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 95,7 K lei, față de 157 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 28,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-69,9%

Datoriile raportate sunt 2,5 K lei în 2025, față de 8,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202595,7 K lei-39% față de anul anterior2020: 123.8202021: 175.6732022: 150.5722023: 79.3562024: 156.9632025: 95.724
Rezultat net 2025182 lei-99,6% față de anul anterior2020: -2.5422021: 1.9142022: 15.0952023: 4.3552024: 44.0952025: 182
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 42023: 42024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202559,1 K lei+0,3% față de anul anterior2020: -6.5842021: -4.6702022: 10.4252023: 14.7802024: 58.8752025: 59.057
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate088 K176 K2020: 123,8 K lei123,8 K20202021: 175,7 K lei175,7 K20212022: 150,6 K lei150,6 K20222023: 79,4 K lei79,4 K20232024: 157 K lei157 K20242025: 95,7 K lei95,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,1%13%28,1%Mediana sectorului (2025): 6,1% · n=28772020: -2,1%-2,1%20202021: 1,1%1,1%20212022: 10%10%20222023: 5,5%5,5%20232024: 28,1%28,1%20242025: 0,2%0,2%2025

Cifra de afaceri: -39% față de anul anterior. Marja netă: 0,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii59,1 K lei+0,3% față de anul anterior
Datorii2,5 K lei-69,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri79,4 K lei157 K lei95,7 K lei-39% față de anul anterior
Rezultat net4,4 K lei44,1 K lei182 lei-99,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii14,8 K lei58,9 K lei59,1 K lei+0,3% față de anul anterior
Datorii5,1 K lei8,4 K lei2,5 K lei-69,9% față de anul anterior
Creanțe24,5 K lei40,1 K lei35,1 K lei-12,5% față de anul anterior
Angajați421-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,2%6,1%n=2.87728,1%5%n=3.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,9%28,1%n=2.57641,1%29,5%n=2.751
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2,1%63,9%n=2.5765,9%62,4%n=2.751
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)39,5%27,5%n=2.57646,3%26,8%n=2.751
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,2%2,3%n=2.57330,8%1,8%n=2.751
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,3%22,7%n=2.52174,9%23,8%n=2.658
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii28,8×1,03×n=3.6239,1×1,02×n=3.880
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360131,87 zile71,5 zilen=2.66291,89 zile72,31 zilen=2.868
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36048,03 zile36,44 zilen=1.89921,42 zile34,89 zilen=2.022
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați95.724 lei172.754 lein=2.28778.482 lei154.853 lein=2.604

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.724
Rezultat net
182
Angajați
1
Datorii
2.537
Active imobilizate
47.748
Active circulante
73.055
Capitaluri proprii
59.057
Venituri totale
112.324
Cheltuieli totale
111.184
Stocuri
12.770
Creanțe
35.063
Casă și conturi la bănci
25.222
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
59.209
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.963
Rezultat net
44.095
Angajați
2
Datorii
8.439
Active imobilizate
66.296
Active circulante
76.827
Capitaluri proprii
58.875
Venituri totale
172.285
Cheltuieli totale
126.807
Stocuri
9.338
Creanțe
40.063
Casă și conturi la bănci
27.426
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
75.809
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.356
Rezultat net
4.355
Angajați
4
Datorii
5.114
Active imobilizate
77.733
Active circulante
33.292
Capitaluri proprii
14.780
Venituri totale
162.181
Cheltuieli totale
157.032
Stocuri
3.894
Creanțe
24.521
Casă și conturi la bănci
4.877
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
91.131
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.572
Rezultat net
15.095
Angajați
4
Datorii
8.294
Active imobilizate
94.758
Active circulante
29.131
Capitaluri proprii
10.425
Venituri totale
165.896
Cheltuieli totale
149.771
Stocuri
497
Creanțe
21.450
Casă și conturi la bănci
7.184
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
105.170
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.673
Rezultat net
1.914
Angajați
5
Datorii
7.495
Active imobilizate
111.783
Active circulante
11.536
Capitaluri proprii
-4.670
Venituri totale
191.006
Cheltuieli totale
188.068
Stocuri
3.273
Creanțe
2.686
Casă și conturi la bănci
5.577
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
120.494
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.820
Rezultat net
-2.542
Angajați
5
Datorii
13.428
Active imobilizate
128.808
Active circulante
13.854
Capitaluri proprii
-6.584
Venituri totale
164.501
Cheltuieli totale
166.221
Stocuri
—
Creanțe
2.261
Casă și conturi la bănci
11.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
135.818
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40442176
Număr de înregistrare
J6/149/2019
Înmatriculare
16 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J6/149/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
52 Sat Beudiu, Comuna Nuseni Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
52 Beudiu BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2020

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
BIGIU ALINA-RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALI METAL PROFESSIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2019
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J06/149/2019
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT BEUDIU COM. NUŞENI, NR.52
Cod poștal fiscal
427201
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Sat Beudiu Com. Nuşeni
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427201
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Beudiu Com. Nuşeni
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427201

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Beudiu, Comuna NuseniCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI