Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALIAS SRL

ALIAS SRL

CUI 2574980 · SRL· Oraş Tismana

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ALIAS SRL are sediul în Oraş Tismana. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 20.2002021: 26.0002022: 12.000
Rezultat net 2025-599 leiPierdere redusă cu 93,1%2020: 4.6792021: -5.4492022: 10.0172023: 2.9502024: -8.6612025: -599
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202561,3 K lei-1% față de anul anterior2020: 63.0002021: 57.5512022: 67.5682023: 70.5182024: 61.8572025: 61.259
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 K26 K2020: 20,2 K lei20,2 K20202021: 26 K lei26 K20212022: 12 K lei12 K2022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21%31,3%83,5%2020: 23,2%23,2%20202021: -21%-21%20212022: 83,5%83,5%2022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 23,4% · n=3.401

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202461,9 K lei
202561,3 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20250 lei

Disponibilități bănești

202444,9 K lei
202544,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net3 K lei-8,7 K lei-599 leiPierdere redusă cu 93,1%
Capitaluri proprii70,5 K lei61,9 K lei61,3 K lei-1% față de anul anterior
Datorii52 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe7,3 K lei4,3 K lei4,3 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-1%-14%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,3% (n=2.345) · 2024: 21,2% (n=2.300)

Rezultat / capitaluri proprii-1%-14%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 83,5% (n=3.237) · 2024: 67,8% (n=3.222)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)100%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,1% (n=2.347) · 2024: 58,4% (n=2.302)

Datorii / active (A+B)0%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,6% (n=2.347) · 2024: 38% (n=2.302)

Ponderea activelor imobilizate20,6%20,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=2.347) · 2024: 16% (n=2.302)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-599
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
12.624
Active circulante
48.635
Capitaluri proprii
61.259
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
599
Stocuri
—
Creanțe
4.295
Casă și conturi la bănci
44.340
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.661
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
12.624
Active circulante
49.233
Capitaluri proprii
61.857
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
8.661
Stocuri
—
Creanțe
4.294
Casă și conturi la bănci
44.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
2.950
Angajați
—
Datorii
52
Active imobilizate
12.624
Active circulante
57.946
Capitaluri proprii
70.518
Venituri totale
6.520
Cheltuieli totale
3.570
Stocuri
—
Creanțe
7.295
Casă și conturi la bănci
50.651
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.000
Rezultat net
10.017
Angajați
—
Datorii
290
Active imobilizate
12.624
Active circulante
55.234
Capitaluri proprii
67.568
Venituri totale
22.000
Cheltuieli totale
11.323
Stocuri
—
Creanțe
4.295
Casă și conturi la bănci
50.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.000
Rezultat net
-5.449
Angajați
—
Datorii
10.151
Active imobilizate
14.957
Active circulante
51.823
Capitaluri proprii
57.551
Venituri totale
26.000
Cheltuieli totale
30.731
Stocuri
835
Creanțe
3.373
Casă și conturi la bănci
47.615
Cheltuieli în avans
922
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.200
Rezultat net
4.679
Angajați
—
Datorii
567
Active imobilizate
15.947
Active circulante
46.698
Capitaluri proprii
63.000
Venituri totale
20.200
Cheltuieli totale
14.915
Stocuri
335
Creanțe
3.373
Casă și conturi la bănci
42.990
Cheltuieli în avans
922
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2574980
Număr de înregistrare
J1991000247186
Înmatriculare
3 mai 1991
EUID
ROONRC.J1991000247186
Formă juridică
SRL
Sediu social
TÂRGU-JIULUI 1 Oraş Tismana Gorj
Adresă fiscală
Cal TÂRGU-JIULUI 1 Oraş Tismana GORJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2025
Telefon
0799287705 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COVACI BOGDAN-IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALIAS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.12.1992
Înregistrare fiscală
22 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991000247186
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0799287705 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, ORŞ. TISMANA, CAL. TÂRGU-JIULUI, NR.1
Cod poștal fiscal
217495
Strada sediului
Cal. Târgu-Jiului
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Orş. Tismana
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
217495
Strada domiciliului fiscal
Cal. Târgu-Jiului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Tismana
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
217495

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
16 octombrie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 2551 Rev. 3Acoperirea metalelor

CAEN 2552 Rev. 3Tratamente termice ale metalelor

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

CAEN 9691 Rev. 3Activități de servicii personale la domiciliu

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjOraş TismanaCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI