Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALILUCAS INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L.

ALILUCAS INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L.

CUI 43400523 · SRL· Municipiul Turda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALILUCAS INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L. are sediul în Municipiul Turda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 259,3 K lei, față de 226 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-17,5%

Marja netă calculată este -17,5% în 2025, față de -31,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+370,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025259,3 K lei+14,8% față de anul anterior2021: 175.4942022: 315.5752023: 254.3212024: 225.9932025: 259.336
Rezultat net 2025-45,3 K lei+35,7% față de anul anterior2021: 34.3452022: 40.6342023: -58.3982024: -70.4112025: -45.305
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-98,9 K lei-84,5% față de anul anterior2021: 34.5452022: 75.1792023: 16.7802024: -53.6312025: -98.936
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0158 K316 K2021: 175,5 K lei175,5 K20212022: 315,6 K lei315,6 K20222023: 254,3 K lei254,3 K20232024: 226 K lei226 K20242025: 259,3 K lei259,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-31,2%-5,8%19,6%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 19,6%19,6%20212022: 12,9%12,9%20222023: -23%-23%20232024: -31,2%-31,2%20242025: -17,5%-17,5%2025

Cifra de afaceri: +14,8% față de anul anterior. Marja netă: -17,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-98,9 K lei-84,5% față de anul anterior
Datorii377,2 K lei+148,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri254,3 K lei226 K lei259,3 K lei+14,8% față de anul anterior
Rezultat net-58,4 K lei-70,4 K lei-45,3 K lei+35,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii16,8 K lei-53,6 K lei-98,9 K lei-84,5% față de anul anterior
Datorii148,9 K lei151,6 K lei377,2 K lei+148,7% față de anul anterior
Creanțe39,4 K lei15,6 K lei73,3 K lei+370,8% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-17,5%3,7%n=30.490-31,2%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-35,6%24,6%n=27.272-54,7%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)135,6%76,6%n=27.272154,7%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)67,6%32,1%n=27.27247%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-16,3%3,5%n=27.263-71,8%2,7%n=29.187
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,24×0,8×n=37.8800,34×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360101,77 zile61,23 zilen=29.16224,81 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați129.668 lei278.223 lein=25.896112.997 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.336
Rezultat net
-45.305
Angajați
2
Datorii
377.177
Active imobilizate
188.101
Active circulante
90.140
Capitaluri proprii
-98.936
Venituri totale
352.895
Cheltuieli totale
392.238
Stocuri
—
Creanțe
73.313
Casă și conturi la bănci
16.827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.993
Rezultat net
-70.411
Angajați
2
Datorii
151.649
Active imobilizate
46.080
Active circulante
51.938
Capitaluri proprii
-53.631
Venituri totale
234.416
Cheltuieli totale
302.483
Stocuri
—
Creanțe
15.573
Casă și conturi la bănci
36.365
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.321
Rezultat net
-58.398
Angajați
2
Datorii
148.931
Active imobilizate
81.825
Active circulante
83.886
Capitaluri proprii
16.780
Venituri totale
277.794
Cheltuieli totale
333.954
Stocuri
—
Creanțe
39.397
Casă și conturi la bănci
44.489
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
315.575
Rezultat net
40.634
Angajați
3
Datorii
52.175
Active imobilizate
47.522
Active circulante
79.832
Capitaluri proprii
75.179
Venituri totale
349.574
Cheltuieli totale
306.163
Stocuri
—
Creanțe
13.500
Casă și conturi la bănci
66.332
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.494
Rezultat net
34.345
Angajați
1
Datorii
133.037
Active imobilizate
55.554
Active circulante
112.028
Capitaluri proprii
34.545
Venituri totale
182.613
Cheltuieli totale
146.542
Stocuri
—
Creanțe
4.500
Casă și conturi la bănci
107.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-12-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43400523
Număr de înregistrare
J12/3980/2020
Înmatriculare
2 decembrie 2020
EUID
ROONRC.J12/3980/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTRUCTORILOR 20A Municipiul Turda Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CONSTRUCTORILOR 20A Turda CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 decembrie 2020
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
REVNIC CIPRIAN DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALILUCAS INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.12.2020
Înregistrare fiscală
2 decembrie 2020
Număr registrul comerțului
J12/3980/2020
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. CONSTRUCTORILOR, NR.20A, ET.3, AP.34
Strada sediului
Str. Constructorilor
Numărul sediului
20A
Localitatea sediului
Mun. Turda
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Constructorilor
Numărul domiciliului fiscal
20A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turda
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2024
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2024
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul TurdaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI