Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALIMTECH SRL

ALIMTECH SRL

CUI 18530263 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALIMTECH SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+41,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 130 K lei, față de 91,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut71,4%

Marja netă calculată este 71,4% în 2024, față de 68,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024130 K lei+41,6% față de anul anterior2020: 99.5052021: 83.6312022: 114.7212023: 91.8002024: 129.974
Rezultat net 202492,8 K lei+48,1% față de anul anterior2020: 68.0792021: 53.8402022: 86.8052023: 62.6542024: 92.815
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202493,4 K lei+47,7% față de anul anterior2020: 131.7732021: 54.3802022: 87.4052023: 63.2542024: 93.415
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate065 K130 K2020: 99,5 K lei99,5 K20202021: 83,6 K lei83,6 K20212022: 114,7 K lei114,7 K20222023: 91,8 K lei91,8 K20232024: 130 K lei130 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,8%75,7%2020: 68,4%68,4%20202021: 64,4%64,4%20212022: 75,7%75,7%20222023: 68,3%68,3%20232024: 71,4%71,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 16,6% · n=618

Cifra de afaceri: +41,6% față de anul anterior.Marjă netă 71,4% · +3,2 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202363,3 K lei
202493,4 K lei

Datorii raportate

20238,8 K lei
202483,3 K lei

Disponibilități bănești

202356,7 K lei
202481 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri114,7 K lei91,8 K lei130 K lei+41,6% față de anul anterior
Rezultat net86,8 K lei62,7 K lei92,8 K lei+48,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii87,4 K lei63,3 K lei93,4 K lei+47,7% față de anul anterior
Datorii4,9 K lei8,8 K lei83,3 K lei+850,8% față de anul anterior
Creanțe60,1 K lei15,3 K lei95,7 K lei+525,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă71,4%68,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 16,6% (n=618) · 2023: 19,5% (n=629)

Rezultat / capitaluri proprii99,4%99,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 41,2% (n=634) · 2023: 47,5% (n=641)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale2,12×8,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,53× (n=791) · 2023: 2,01× (n=795)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări265,2 zile60 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 78,7 zile (n=582) · 2023: 78,6 zile (n=593)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.974
Rezultat net
92.815
Angajați
—
Datorii
83.316
Active imobilizate
—
Active circulante
176.731
Capitaluri proprii
93.415
Venituri totale
130.326
Cheltuieli totale
20.024
Stocuri
—
Creanțe
95.734
Casă și conturi la bănci
80.997
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.800
Rezultat net
62.654
Angajați
—
Datorii
8.763
Active imobilizate
—
Active circulante
72.017
Capitaluri proprii
63.254
Venituri totale
92.366
Cheltuieli totale
17.365
Stocuri
—
Creanțe
15.310
Casă și conturi la bănci
56.707
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.721
Rezultat net
86.805
Angajați
—
Datorii
4.880
Active imobilizate
—
Active circulante
92.285
Capitaluri proprii
87.405
Venituri totale
115.488
Cheltuieli totale
25.546
Stocuri
—
Creanțe
60.097
Casă și conturi la bănci
32.188
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.631
Rezultat net
53.840
Angajați
—
Datorii
26.701
Active imobilizate
4.297
Active circulante
76.784
Capitaluri proprii
54.380
Venituri totale
84.406
Cheltuieli totale
28.057
Stocuri
—
Creanțe
13.404
Casă și conturi la bănci
63.380
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.505
Rezultat net
68.079
Angajați
—
Datorii
7.825
Active imobilizate
14.610
Active circulante
124.988
Capitaluri proprii
131.773
Venituri totale
101.020
Cheltuieli totale
30.072
Stocuri
—
Creanțe
12.694
Casă și conturi la bănci
112.294
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18530263
Număr de înregistrare
J40/5175/2006
Înmatriculare
29 martie 2006
EUID
ROONRC.J40/5175/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Răscoala 1907 15 31 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU EMIL - DORINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALIMTECH SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 20.10.2025
Înregistrare fiscală
29 martie 2006
Număr registrul comerțului
J40/5175/2006
Cod CAEN
4614
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. RASCOALA 1907, NR.15, BL.31, SC.2, ET.6, AP.53
Cod poștal fiscal
22863
Strada sediului
Str. Răscoala 1907
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
22863
Strada domiciliului fiscal
Str. Rascoala 1907
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
22863

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
3 aprilie 2006
TVA până la
20 octombrie 2025
Anulare operată la
21 octombrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
20 octombrie 2025
Actualizare TVA la încasare
21 octombrie 2025
Publicare TVA la încasare
22 octombrie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 5111 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semiproduse

CAEN 5113 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu material lemnos și de construcții

CAEN 5114 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 5117 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5119 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5121 Rev. 1Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor și furajelor

CAEN 5131 Rev. 1Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 5132 Rev. 1Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 5136 Rev. 1Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 5137 Rev. 1Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 5138 Rev. 1Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 5139 Rev. 1Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5187 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor aparaturi utilizate în industrie, comerț și transporturi

CAEN 5188 Rev. 1Comerț cu ridicata al mașinilor, accesoriilor și uneltelor agricole, inclusiv al tractoarelor

CAEN 5190 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor produse

CAEN 7487 Rev. 1Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada RăscoalaCAEN 4614
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI